2 úskalí pouze investování do indexových fondů | Chytrá změna: Osobní finance

20
2 úskalí pouze investování do indexových fondů |  Chytrá změna: Osobní finance

(Maurie Backman)

Někteří lidé se považují za praktické investory. Rádi tráví čas průzkumem akcií, porovnáváním společností ve stejném odvětví a prověřováním finančních údajů, aby zjistili, které podniky by měly mít místo v jejich portfoliích.

Pak jsou tu ti investoři, kteří dávají přednost tomu, aby se z toho dostali snazší cestou tím, že do toho vloží své peníze indexové fondy. Tito investoři nemusí dělat mnoho práce.

Aby bylo jasno, není absolutně nic špatného na tom být jedním z těchto investorů, pokud je vám tento přístup příjemnější. Ve skutečnosti investiční gigant a miliardář Warren Buffett již dlouho říká, že indexové fondy jsou skvělou volbou pro každodenního investora.

Lidé také čtou…

Zdroj obrázků: Getty Images.

Ale i když není nic špatného na tom, když naložíte na indexové fondy a budete je držet na dlouhou trať, existuje několik úskalí, se kterými se můžete setkat, pokud se vydáte touto cestou. A je důležité, abyste poznali, co jsou zač.

1. Trh neporazíte

Když mluvíme o poražení trhu, máme na mysli sestavování investičního mixu, který v průběhu času přináší vyšší výnosy než široké tržní indexy, jako je např. S&P 500. Vzhledem k tomu, že indexové fondy jsou jednoduše nastaveny tak, aby odpovídaly výkonnosti různých indexů, nejsou dobrým nástrojem k překonání trhu. Pokud je to tedy váš cíl, dostanete se tam opravdu jen tak, že si uděláte čas na sestavení portfolia jednotlivých akcií.

Ale možná není vaším cílem porazit trh. A pokud jste v pořádku s vyrovnáním výkonnosti širokého trhu, pak jsou indexové fondy více než vhodnou investicí. Než se k nim však pustíte, zamyslete se nad tím, jak vypadají vaše finanční cíle.

2. Nedostanete slovo ve společnostech, které vlastníte

Někteří lidé jsou nadšení pro určité záležitosti a chtějí investiční portfolio, které tomu odpovídá. Jednou nevýhodou zatěžování vašeho portfolia indexovými fondy je, že nebudete mít slovo v různých společnostech, které kupujete.

Řekněme tedy, že jste ekolog, který se staví proti některým praktikám, které určité energetické společnosti udržují. Pokud si koupíte indexové fondy, tytéž společnosti mohou přistát ve vašem portfoliu. To je něco, s čím se budete muset smířit, nebo jít jinou cestou.

Měli byste se spoléhat pouze na indexové fondy?

Pokud šetříte na nějaký vzdálený milník, jako je odchod do důchodupak by indexové fondy mohly být chytrou sázkou – zvláště pokud nejste příliš zkušený investor a opravdu nemáte touhu se jím stát. Zároveň však existují určité nevýhody spojené s indexovými fondy, takže možná budete chtít zvážit strategii, která se nezaměří pouze na tyto fondy, ale také na několik pečlivě vybraných jednotlivých akcií.

Pokud však budete upřímní sami k sobě, že opravdu nezačnete zkoumat akcie, pak je lepší zůstat pouze u indexových fondů, než namátkou nakupovat akcie jednotlivých společností. Přemýšlejte tedy o tom, kolik času a úsilí jste ochotni a schopni vynaložit, než zavoláte.

10 akcií, které se nám líbí lépe než Walmart

Když má náš oceňovaný tým analytiků tip na investování, může se vyplatit poslouchat. Koneckonců, newsletter, který provozují více než deset let, Motley Fool Stock Advisorztrojnásobil trh.*

Právě odhalili to, o čem věří deset nejlepších akcií aby investoři kupovali právě teď… a Walmart nebyl jedním z nich! To je pravda – myslí si, že těchto 10 akcií je ještě lepší nákup.

Skladový poradce se vrací k 14. 2. 2121

Motley Fool má a zásady zveřejňování.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar