25 % Američanů odkládá odchod do důchodu kvůli inflaci, průzkum říká: Zde je návod, jak kompenzují rostoucí náklady

30
25 % Američanů odkládá odchod do důchodu kvůli inflaci, průzkum říká: Zde je návod, jak kompenzují rostoucí náklady

Podle nového průzkumu stále více Američanů odkládá odchod do důchodu kvůli ztrátě úspor a vysoké inflaci. (iStock)

Rostoucí inflace si vybírá daň na Američanech, z nichž 60 % tvrdí, že to mělo nepříznivý dopad na jejich finance. nový průzkum z Bank of Montreal (BMO). Průzkum navíc ukázal, že inflace dokonce způsobuje, že mnoho Američanů odkládá odchod do důchodu.

36 procent respondentů uvedlo, že jejich úspory byly sníženy kvůli rostoucím nákladům, zatímco 21 % konkrétně snížilo své úspory na důchod, podle indexu reálného finančního pokroku banky. Čtvrtina Američanů kvůli tomu musela odložit odchod do důchodu.

Mladší Američané také pociťují největší dopad dnešní ekonomiky, přičemž více než 60 % těchto lidí ve věku 18 až 34 let snížilo své příspěvky na úspory.

Pokud se finančně připravujete na odchod do důchodu, splacení dluhu pomocí osobní půjčky vám může pomoci zajistit, že jste na dobrém místě, než tak učiníte. Navštivte stránku Důvěryhodné a zjistěte svou personalizovanou sazbu aniž by to ovlivnilo vaše kreditní skóre.

PROČ SOCIÁLNÍMU ZABEZPEČENÍ DOCHÁZÍ PENÍZE?

Sociální zabezpečení by mohlo poskytovat méně výhod, než se očekávalo

Vzhledem k tomu, že Američané odkládají méně úspor na důchod, odhaduje to Správa sociálního zabezpečení (SSA). možná bude muset snížit důchodové dávky dříve, než se dříve očekávalo. Předpokládané datum, kdy SSA zasáhne vyčerpání, bylo přesunuta do roku 2034, tedy pouhých 13 let. Datum vyčerpání nastane, když bude sociální zabezpečení nuceno snížit finanční dávky o 20 % kvůli nedostatku finančních prostředků.

Tento krok je důsledkem ztráty daňových příjmů během pandemie COVID-19, protože nezaměstnanost prudce vzrostla a nastal nedostatek na trhu práce. Vzhledem k tomu, že v roce 2020 bude méně lidí platit daně, financování sociálního zabezpečení prudce kleslo, i když starší pracovníci – generace Baby Boomer – dosáhli důchodového věku.

Zatím inflace způsobuje výplaty sociálního zabezpečení okraj vyššíprotože v roce 2022 vzrostl o největší procento za téměř 40 let. Letos zatím Američané zaznamenali nárůst plateb o 5,9 %. Jakmile však přijde datum vyčerpání, bude muset snížit dávky, aby Američanům nadále vyplácela výplaty na sociální zabezpečení.

Pokud se snažíte plánovat odchod do důchodu, splacení dluhu vám může pomoci dostat se do lepší finanční situace a osobní půjčka vám k tomu může pomoci rychle. Navštivte důvěryhodný a porovnejte více věřitelů najednou a vyberte si ten s nejlepší úrokovou sazbou pro vás.

VÝHODY SOCIÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ MOHOU BÝT SNÍŽENY DŘÍVE, NEŽ SE OČEKÁVALO

Američané hledají způsoby, jak kompenzovat zvýšené životní náklady

Podle průzkumu BMO Američané snižují své výdaje v několika oblastech. Zde je postup:

  • 42 % změnilo způsob, jakým nakupují potraviny, například se vyhýbají názvům značek nebo nakupují pouze základní věci
  • 46 % méně stoluje nebo méně utrácí, když jdou ven
  • 31 % jezdí méně kvůli vyšším cenám plynu
  • 23 % utrácí méně za dovolené nebo je úplně ruší
  • 22 % ruší předplatné služeb, jako je posilovna, kabelová televize a další

„Ceny ve všech oblastech – od aut a benzínu po potraviny a další každodenní nezbytnosti – rostou nejrychlejším tempem od 80. let,“ řekl ředitel spotřebitelské strategie BMO Harris Bank Pail Dilda. „Spotřebitelé musí o svých financích v tomto inflačním prostředí přemýšlet jinak.

„Požádejte finančního odborníka o radu, jak úspěšně spravovat své osobní finance, od učení se způsobům, jak ušetřit a jaké typy účtů používat, po přechod od znalosti toho, co byste měli se svými penězi dělat, k tomu, abyste to skutečně dělali,“ dodal.

Pokud hledáte způsoby, jak snížit své měsíční výdaje, splacení dluhu by mohlo být dobrým místem, kde začít. Zvažte použití osobní půjčky, která vám pomůže konsolidovat měsíční platby a rychleji splatit dluh. Chcete-li mluvit s odborníkem na půjčky, kontaktujte společnost Credible a získejte odpovědi na všechny své otázky.

Máte dotaz týkající se financí, ale nevíte, koho se zeptat? Zašlete e-mail The Credible Money Expert na [email protected] a vaši otázku může zodpovědět společnost Credible v naší rubrice Money Expert.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar