3 důvody, proč jsem v poslední době ignoroval své portfolio | Chytrá změna: Osobní finance

15
3 důvody, proč jsem v poslední době ignoroval své portfolio |  Chytrá změna: Osobní finance

(Maurie Backman)

V tuto chvíli je fér říci, že rok 2022 nebyl pro akcie dobrým rokem. A rozhodně to nebyl dobrý rok pro mé portfolio.

Když jsem se naposledy přihlásil, moje investice byly pokles asi o 30 % rok k dnešnímu dni. A to bylo ještě před pár týdny.

Vlastně jsem se na své portfolio nepodíval od začátku června. A z těchto důvodů ho hodlám nadále ignorovat.

Zdroj obrázků: Getty Images.

1. Vím, že je dole

Před lety jsem se špatně ostříhal, se kterým jsem byl opravdu nespokojený. Místo toho, abych se v následujících dnech mučil pohledem do zrcadla každých pár minut, místo toho jsem si na hlavu plácl klobouk a šel si za svým.

Lidé také čtou…

Podobně se stavím k současnému poklesu trhu. Vzhledem k tomu, že si dobře uvědomuji, že mé portfolio je mimo provoz, denní nebo týdenní pohled na můj zůstatek neudělá pro mé duševní zdraví nic jiného, ​​než že jej možná zhorší. Než abych se dostal do situace, kdy bych se mohl tak rozčílit nebo zpanikařit, že budu nucen prodávat akcie se ztrátou, raději se prozatím držet mimo své portfolio.

Jedinou výjimkou z tohoto pravidla je, pokud se rozhodnu přidat akcie do svého investičního mixu. Protože akcie klesají, je vlastně skvělý čas na nákup, takže se možná občas přihlásím a koupím akcie společností, které sleduji. Ale kromě toho zůstávám odhlášen.

2. Nechci prodat

Snížené portfolio je velkým problémem pro každého, kdo potřebuje zlikvidovat investice, aby pokryl životní náklady. Někteří důchodci, například, mohou být v této lodi, pokud se právě stahují z těžkých akcií 401(k) nebo IRA.

Ale nemám v plánu v dohledné době prodat nějaké své akcie. Nejsem v důchodu a mám po ruce spoustu nouzových peněz, takže když budu potřebovat peníze navíc, podívám se nejprve na své úspory. Jako takový necítím potřebu sledovat své portfolio.

3. Dobře znám společnosti, které vlastním

Než si koupíte akcie dané akcie, je důležité určit, jak se tato investice propojí s vaší obecnou strategií. A abyste toho dosáhli, musíte mít dobrý přehled o tom, jak vaše současné držby vypadají. To vám pomůže zajistit, aby všechny akcie, které přidáte, poskytnou vašemu portfoliu slušnou míru diverzifikace.

Ale shodou okolností dobře znám akcie, které v současnosti vlastním, a vím, které investice jsou a nejsou pro mě právě teď vhodné. Takže necítím potřebu stále nahlížet do svého portfolia – a vidět ty znepokojivé ztráty na obrazovce.

Poklesy akciových trhů jsou poměrně běžné a nic nového – ale to nutně neusnadňuje jejich zvládnutí. I když se o stav svého portfolia nijak příšerně nebojím, vím také, že jeho kontrola není zrovna dobré využití mého času nebo duševní energie. A proto to ignoruji, jak jen to jde.

10 akcií, které se nám líbí lépe než Walmart

Když má náš oceňovaný tým analytiků tip na investování, může se vyplatit poslouchat. Koneckonců, newsletter, který provozují více než deset let, Motley Fool Stock Advisorztrojnásobil trh.*

Právě odhalili to, čemu věří deset nejlepších akcií aby investoři kupovali právě teď… a Walmart nebyl jedním z nich! To je pravda – myslí si, že těchto 10 akcií je ještě lepší nákup.

Skladový poradce se vrací k 14. 2. 2121

Motley Fool má a zásady zveřejňování.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar