Akcie klesají kvůli obnoveným obavám z recese

185
Akcie klesají kvůli obnoveným obavám z recese

Americké akcie ve čtvrtek klesly, když investoři zvažovali potenciální ekonomické náklady pokračujícího boje Federálního rezervního systému s inflací.

Index S&P 500 těsně po otevření trhu klesl o více než 2 %, poté se kurz obrátil ve středu vzrostl o 1,5 %.. Nasdaq také klesl o více než 2 % a Dow se propadl o více než 600 bodů. Výnos 10letých státních dluhopisů vzrostl na přibližně 3,43 % a pohybuje se poblíž své nejvyšší úrovně od roku 2011.

Akcie, které se zpočátku posunuly vzhůru po Fedu první zvýšení sazby o 75 základních bodů od roku 1994 ve středu se otočil, když obchodníci zhodnotili potenciál, že kroky centrální banky ke snížení inflace vyvolají hlubší pokles ekonomické aktivity.

Čtvrteční shrnutí ekonomických projekcí (SEP) Federálního výboru pro volný trh (FOMC) ukázalo, že samotný výbor nyní vidí před sebou méně růžovou ekonomiku, protože pokračuje ve zvyšování úrokových sazeb. FOMC nyní očekává, že míra nezaměstnanosti dosáhne do konce letošního roku 3,7 % (oproti 3,5 % v březnu) a že reálný hrubý domácí produkt vzroste jen o 1,7 % (oproti 2,8 % nárůstu zaznamenanému dříve). . Fed také zvýšil svou prognózu míry jádrové inflace na konci roku a své očekávání, kde sazba fondů Fedu skončí v roce 2022.

Zdálo se, že snížený výhled růstu spolu s agresivnější cestou zvyšování úrokových sazeb v budoucnu potvrzuje obavy některých vědců, že okno Fedu k dosažení „měkkého přistání“ téměř nebo již uplynulo. Předseda Fedu Jerome Powell ve středu navrhl, že zvýšení úrokové sazby o 50 nebo 75 základních bodů se nejvíce podobá na příští zasedání centrální banky v červenci. Zatímco Fed stále předpovídá, že růst HDP skončí každý z let 2022, 2023 a 2024 v kladném pásmu, někteří naznačují, že to může být přehnaně optimistické.

„Souhrn ekonomických projekcí (SEP) a tiskový mluvčí předsedy Powella zdůraznili výbor, který vidí stále užší cestu k hladkému přistání, a přitom to stále zachovává jako základní linii,“ napsal v poznámce Matthew Luzzetti, hlavní ekonom Deutsche Bank pro USA. . „Prohlášení odstranilo zmínku o udržení silného trhu práce, protože inflace se dostane pod kontrolu a SEP předpokládá, že míra nezaměstnanosti nakonec vzroste asi o půl procentního bodu. Nadále očekáváme, že Fed bude muset postupovat agresivněji než signalizováno na [Wednesday’s] setkání a že toto zpřísnění vyvolá v roce 2023 recesi, která povede k výraznějšímu nárůstu míry nezaměstnanosti.“

Powell to ve středu řekl Fed nehledal recesi k dosažení cílů centrální banky snížit inflaci. Zda se však takovému výsledku dá nakonec vyhnout jako vedlejší produkt kroků Fedu, zůstává otázkou trhů a otázkou, která pravděpodobně udrží volatilitu ve hře, uvedli někteří stratégové.

„Jasné a přesvědčivé“ důkazy o zmírňování inflace se ještě neuskutečnily… Další volatilita je pravděpodobná, protože Fed je pevně závislý na datech,“ uvedl Julian Emanuel, vrchní ředitel Evercore. „V ideálním případě to bude zahrnovat akcie odrážející známky kapitulace, jsou položeny základy pro „a“ dno.“

„Dokud nebudou další nezbytné a dostatečné známky (obrat cen benzínu a VIX [spikes above 40] u velkého objemu akcií) dna ‚a‘, nemusí se nutně objevit ’spodní‘ dno, udržujeme vyváženou expozici,“ dodal.

NEW YORK, NEW YORK - 14. června: Obchodníci pracují na půdě newyorské burzy (NYSE) 14. června 2022 v New Yorku.  Dow byl v ranním obchodování vzhůru po pondělním propadu o více než 800 bodů, což trh poslalo do medvědího území v obavách z možné recese.  (Foto: Spencer Platt/Getty Images)

NEW YORK, NEW YORK – 14. června: Obchodníci pracují na půdě newyorské burzy (NYSE) 14. června 2022 v New Yorku. Dow byl v ranním obchodování vzhůru po pondělním propadu o více než 800 bodů, což trh poslalo do medvědího území v obavách z možné recese. (Foto: Spencer Platt/Getty Images)

Na cestách

Gainery

  • Twitter (TWTR) akcie vzrostly ve čtvrtek ráno před vysoce očekávaným setkáním Elona Muska se zaměstnanci společnosti sociálních médií později během dne. Podrobnosti ze schůzky budou bedlivě sledovány, aby se zjistilo, zda Musk hodlá pokročit v dohodě o akvizici společnosti za její dříve diskutovanou cenu 44 miliard dolarů.

Odmítači

  • Robin Hood (KAPUCE) akcie byly ve čtvrtek na cestě k novému propadu v důsledku nedávného poklesu cen kryptoměn, a jak firmy na Wall Street nasadily stále pesimističtější tón na akcie online obchodní platformy kvůli zvýšeným regulačním obavám. Společnost Atlantic Equities ve středu snížila hodnocení akcie na podváženou z neutrální a snížila svůj cenový cíl na nejnižší hodnotu na Wall Street na 5 USD za akcii, ukázala data Bloombergu.

  • Adobe (ADBE) akcie klesly před zveřejněním zprávy o fiskálních výsledcích za druhé čtvrtletí společnosti, která má být zveřejněna ve čtvrtek po uzavření trhu. Analytici konsensu vidí, že softwarová společnost poskytuje upravený zisk 3,31 USD na akcii při tržbách 4,35 miliardy USD.

  • Beyond Meat (BYND) akcie se vzdaly zisků ve čtvrtek poté, co vzrostly o 14 % o den dříve v důsledku oživení na širších trzích a poté, co společnost oznámil rozšíření dostupnosti maloobchodních prodejen. Akcie Beyond na začátku obchodování klesly o více než 3 %.

Tento příspěvek bude aktualizován.

Emily McCormick je reportérkou Yahoo Finance. Sledujte ji na Twitteru.

Přečtěte si nejnovější finanční a obchodní zprávy od Yahoo Finance

Sledujte Yahoo Finance Cvrlikání, Instagram, Youtube, Facebook, Flipboarda LinkedIn

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar