Akcie rostou, když indexy míří k týdenním ziskům

33
Akcie rostou, když indexy míří k týdenním ziskům

Americké akcie v pátek vzrostly, přičemž index S&P 500 je na dobré cestě ukončit třítýdenní sérii ztrát, protože investoři strávili poslední prohlášení představitelů Federálního rezervního systému, že jsou nadále odhodláni snížit inflaci.

Index S&P 500 stoupl o více než 2 %, čímž index nastavil na den po sobě jdoucích zisků a jeho první týdenní nárůst od konce května. Dow vzrostl o více než 550 bodů, neboli 1,8 %, zhruba v 10:43 SEČ, zatímco Nasdaq vzrostl o více než 2,2 %. Hlavní průměry si udržely zisky i po a ostře sledovaný tisk o spotřebitelském sentimentu byla revidována na nové rekordní minimum, protože Američané se nadále potýkali se zvýšenou inflací.

Hlavní americké průměry se tento týden obchodovaly trhaně, ale nakonec měly vyšší tendenci, protože investoři zvažovali pokračující ekonomický dopad kroků Fedu ke snížení rostoucích cen. Předseda Fedu Jerome Powell udělal jeho zatím nejvýraznější uznání tento týden, že recese byla „určitě možností“ – i když ne „zamýšleným výsledkem“ – protože centrální banka letos dále zvýšila úrokové sazby.

„Ve skutečnosti investoři chtějí, aby křeslo pochopilo, že inflace je závažný problém a že řešit ji dříve je z dlouhodobého hlediska lepší,“ říká Diane Jaffee, generální ředitelka skupiny a senior portfolio manažerka TCW Group. řekl ve čtvrtek Yahoo Finance Live. „Takže si myslím, že investoři berou srdce, že Fed udělá, co bude potřeba.“

Přesto Powellovo kývnutí na současná rizika recese sledovaná se zvyšujícím se počtem varovné signály od a série firem z Wall Street, které nedávno zvýšily své vlastní prognózy pravděpodobnosti krátkodobé recese. Powellovo tvrzení, že Fed závazek snížit inflaci byl „bezpodmínečný“ také navrhl, že centrální banka nezastaví zvyšování sazeb při prvních známkách ekonomického zpomalení.

Defenzivní akcie, které jsou během propadů považovány za odolnější, tento týden postoupily, přičemž sektory zdravotnictví a veřejných služeb patří mezi největší výkonnostně lepší než v indexu S&P 500. Cyklické sektory zaostávaly, přičemž každý sektor energetiky a materiálů směřoval k týdenním ztrátám. Meziproduktové futures na ropu v západním Texasu se pohybovaly poblíž 106 dolarů za barel a zamířily ke třetí týdenní ztrátě v řadě, stejně jako ke své první měsíční ztrátě od listopadu.

Výnosy státních dluhopisů se na křivce zvýšily, aby se ustálily poté, co obnovené obavy z recese také poslaly výnosy na začátku tohoto týdne dolů. Referenční 10letý výnos vzrostl zpět nad 3,10 % po překročení 3,31 % na začátku týdne.

NEW YORK, NEW YORK - 14. června: Obchodníci pracují na půdě newyorské burzy (NYSE) 14. června 2022 v New Yorku.  Dow byl v ranním obchodování vzhůru po pondělním propadu o více než 800 bodů, což trh poslalo do medvědího území v obavách z možné recese.  (Foto: Spencer Platt/Getty Images)

NEW YORK, NEW YORK – 14. června: Obchodníci pracují na půdě newyorské burzy (NYSE) 14. června 2022 v New Yorku. Dow byl v ranním obchodování vzhůru po pondělním propadu o více než 800 bodů, což trh poslalo do medvědího území v obavách z možné recese. (Foto: Spencer Platt/Getty Images)

Na cestách

  • FedEx (FDX) akcie vzrostly poté, co přepravní gigant dodal a celoroční předpověď to překonalo odhady Wall Street a zároveň splnilo očekávání fiskálního zisku za čtvrté čtvrtletí. FedEx vidí celoroční upravený zisk na akcii mezi 22,50 a 24,50 dolary ve srovnání s 22,36 dolary, které analytici podle Bloombergu viděli. Chief Customer Officer FedEx Brie Carere poznamenala na čtvrtečním dotazování společnosti k výdělkům, že očekávali, že objemy zásilek mezi podniky a spotřebiteli se v příštím roce dostanou pod určitý tlak, protože spotřebitelské výdaje se nadále „naklánějí směrem ke službám od zboží“.

  • Zendesk (ZEN) akcie v pátek vyskočily o více než 25 %. ráno poté, co společnost oznámila, že dosáhla dohody, kterou si skupina investorů vezme mezi sebe včetně Hellman & Friedman a Permira. Hotovostní transakce má hodnotu softwarové společnosti ocenit na zhruba 10,2 miliardy USD a nabídne akcionářům Zendesku 77,50 USD za akcii. To představuje prémii asi 34 % ve srovnání se čtvrteční závěrečnou úrovní Zendesk.

  • CarMax (KMX) akcie postoupily po prodejce ojetých vozidel zveřejnil výsledky za první čtvrtletí což předčilo očekávání. Zisk na akcii ve výši 1,56 USD při tržbách 9,31 miliardy USD překonal odhady zisku 1,51 USD na akcii a tržeb 8,99 miliardy USD podle údajů agentury Bloomberg. Celkový maloobchodní prodej ojetých vozidel se však ve srovnání s minulým rokem snížil o 11 %, což bylo podle společnosti CarMax výsledkem „přepadu stimulačních výhod vyplácených v předchozím roce; rozsáhlých inflačních tlaků, včetně problémů s cenovou dostupností vozidel; a slábnoucí“. spotřebitelská důvěra.“

Tento příspěvek bude aktualizován.

Emily McCormick je reportérkou Yahoo Finance. Sledujte ji na Twitteru.

Přečtěte si nejnovější finanční a obchodní zprávy od Yahoo Finance

Sledujte Yahoo Finance Cvrlikání, Instagram, Youtube, Facebook, Flipboarda LinkedIn

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar