Akcioví stratégové chtějí právě teď to samé

24
Akcioví stratégové chtějí právě teď to samé

Tento článek se poprvé objevil v Morning Brief. Nechte si zaslat ranní přehled přímo do vaší schránky každé pondělí až pátek do 6:30 ET. předplatit

Úterý 21. června 2022

Dnešní newsletter je od Brian Sozzivelký redaktor a kotva u Yahoo Finance. Sledujte Sozzi na Twitteru @BrianSozzi a dál LinkedIn.

Můj táta mi během našeho krátkého rozhovoru na Den otců řekl dvě zajímavé věci.

Za prvé: „Hej, kdy končí recese?“ A za druhé: „Plyn bude brzy stát 7 dolarů za galon.“

Dlouho jsem se velmi tvrdě snažil udržet svou práci oddělenou od rodinných chatů – nebudu tím chlapem, který členům rodiny nabízí výběr akcií nebo ekonomickou předpověď, jen abych sledoval, jak jim to vybuchne do obličeje.

Ale s tekutou odvahou z pár lehkých piv jsem tentokrát vzal návnadu s tátou.

Šťastný den otců.

Hrdě jsem prohlásil, technicky, nejsme v recesi, i když jedna se může objevit na začátku roku 2023 Nastínil to před pár dny ekonom Deutsche Bank Matthew Luzzetti. Pak jsem si všiml, že pokud letos v létě nepřijde hurikán, který zasáhne klíčová aktiva produkující ropu, je nepravděpodobné, že by plyn stoupl na 7 dolarů za galon (z proudu 5 USD nebo tak nějak), protože hospodářský růst zpomaluje.

Pro něco konkrétnějšího jsem si však popovídal s několika svými přáteli na Wall Street, abych získal jejich pohled na to, jak tento trh zvládnout. A mnoho z těchto lidí vidí, jak se investiční krajina právě teď stahuje do jednoho slova: Kvalitní.

Ceny plynu jsou inzerovány na stanici Chevron, protože rostoucí inflace a ceny ropy ovlivňují spotřebitele v Los Angeles, Kalifornie, USA, 13. června 2022. REUTERS/Lucy Nicholson

Ceny plynu jsou inzerovány na stanici Chevron, protože rostoucí inflace a ceny ropy ovlivňují spotřebitele v Los Angeles, Kalifornie, USA, 13. června 2022. REUTERS/Lucy Nicholson

„Kvalita vítězí v čase!“ Řekl to hlavní investiční stratég Brown Brothers Harriman Scott Clemons.

„Naše velké zaměření je na kvalitu – kvalitu výdělků, kvalitu rozvah, kvalitu obchodního modelu,“ řekla Victoria Fernandez, hlavní stratég pro trhy společnosti Crossmark.

Ale jako většina lidí tam venku, můj otec mohl vidět, co se děje s jeho penězi tady a teď. Kvalita budiž zatracena. Jezdit na golfové hřiště na Floridě ho stojí mnohem víc, jeho potraviny jsou dražší, a i když to svému synovi neřekne, jeho investice byly zatlučeny.

Index S&P 500 zatím letos klesl téměř o 23 %, což představuje nejhorší začátek roku od roku 1932. Jen minulý týden S&P 500 klesl o 5,8 %jeho největší pokles od zhroucení trhu COVID-19 v březnu 2020. Oblíbené akcie domácností, jako je Apple (AAPL), Microsoft (MSFT) a Disney (DIS) od začátku roku shodily ohromujících 25,9 %, 26,4 % a 39 %. A Walmart je prodávám dvoubalení pánských boxerek neznámé značky za 23 $ (což je podle mého názoru drahé).

Celkově vzato, můj táta má právo se znepokojovat. A vy všichni také. Na akciovém trhu i v reálném světě to začíná být ošklivé.

„Sentiment je negativní, positioning se cítí depresivně a viděli jsme nějaké známky toho, že jsme zasáhli extrémy,“ uvedl senior stratég trhu NYSE Michael Reinking v nové poznámce.

V takových chvílích je nejlepší podívat se na sebe do zrcadla a uvědomit si, že akcie budou pravděpodobně vyšší za 10, 20, 30, 40, 50 let ode dneška. Věřte mi, nesnáším říkat takové věci, ale přijde mi to vhodné. A investiční komunita souhlasí.

Zde je několik dalších pohledů:

Keith LernerCo-Chief Investment Officer, Truist

„Podle našeho názoru by se investoři měli zaměřit na ziskový a stabilní růst, společnosti, které stále vykazují pozitivní trendy revizí zisků a které jsou méně citlivé na ekonomický růst. Vzhledem ke globálnímu ekonomickému zpomalení a rozšiřujícím se úvěrovým spreadům bychom se vyhnuli společnosti s vysokou beta a vyšší pákou.

Máme nadměrnou váhu v defenzivních sektorech, jako je zdravotnictví a základní produkty, které mají některé z výše uvedených kvalit ziskovosti, stabilního růstu a nižší beta. Máme také nadváhu v oblasti energie a materiálů, ale to více odráží zvýšené geopolitické prostředí.“

Gabriela SantosováGlobální tržní stratég, JP Morgan Asset Management

„V nejistějším ekonomickém prostředí bychom se zaměřili na společnosti s vysokými udržitelnými dividendami. Pomáhají snížit beta část vlastního kapitálu, protože dividenda pomáhá kompenzovat znehodnocení kapitálu a také proto, že se jedná o společnosti, které mají tendenci být v defenzivních sektorech, jako je zdravotnictví a základní zboží.

Zdůraznili bychom udržitelnost dividendy – stejně jako ocenění – při pohledu na metriky, jako je udržitelný peněžní tok, silná rozvaha, stabilní zisk, výnos z volného peněžního toku, P/E a EV/EBITDA.“

Scott ClemonsHlavní investiční stratég, Brown Brothers Harriman

„Usilovně se snažíme udržet nervózní investory na trhu a připomínáme jim, že na konci medvědího trhu nikdo nezazvoní a že oživení může být rychlé a neintuitivní. Ve skutečnosti je průměrný výnos indexu S&P 500 od data vstupu na medvědí trh (nikoli dno, ale 20% spoušť) 23 %. To si nechceš nechat ujít.

Pro nervózní investory však poukazujeme na výhodu, kterou dividendy nabízejí nejen pro cash flow, ale jako trh společnosti s velkým volným cash flow a silnou bilancí. Kvalita postupem času vítězí!”

Viktorie FernandezováHlavní stratég pro trhy, Crossmark

„Naše velké zaměření je na kvalitu – kvalitu výdělků, kvalitu rozvah, kvalitu obchodního modelu. Domníváme se, že toto jsou společnosti, které obstojí proti očekávané volatilitě. Hledáme kvalitu také v oblasti fixního příjmu – nakupujeme společnosti investičního stupně s mírně delší dobou trvání, abychom si zajistili některé z vyšších sazeb, které v současné době vidíme, protože očekáváme, že výnosy začnou klesat, když vidíme, jak se měsíční/měsíční inflace začíná zmírňovat nadcházející měsíce.

Vybírali jsme jména, která odpovídají těmto parametrům, nemusí být levná, ale viděli jsme, že se objevují násobky, a dobře skórují v naší složce faktoru založeném na hodnotách našeho modelu s velkou kapitalizací. Věříme ve vyvážené portfolio s růstovými i hodnotovými jmény, které překoná nejistotu v příštích několika čtvrtletích. Některé z našich nedávných nákupů zahrnují Lockheed Martin (LMT), Metlife (SE SETKAL), ExxonMobil (XOM) a CVS Health (CVS).“

Gargi ChaudhuriVedoucí investiční strategie iShares Americas, BlackRock

„I po politickém rozhodnutí Fedu zůstává inflace krátkodobým rizikem. Domníváme se, že má smysl uvažovat o zajišťovací strategii se široce diverzifikovanou expozicí vůči komoditám a dluhopisům spojeným s inflací.

Výnosy front-endu považujeme za atraktivní na současných úrovních u státních dluhopisů a při vysoce kvalitním úvěrovém vystavení, vzhledem k tomu, že se zdá, že trh plně ocenil agresivní Federální rezervní systém, který se pohyboval daleko za neutrální hodnotou.

A konečně, s vrcholem růstu zisků se domníváme, že diferenciace na úrovni subsektorů je stále důležitější. Preferujeme expozici vůči defenzivním dílčím sektorům akciového trhu, jako je zdravotní péče, infrastruktura a nízká volatilita. Vyplácející dividendy jsou také atraktivním způsobem, jak se opřít o kvalitní společnosti se zdravou bilancí.“

Na co se dnes dívat

Ekonomika

  • Chicago Fed National Activity Indexkvěten (0,47 během předchozího měsíce)

  • Prodej stávajících domůkvěten (očekává se 5,40 milionu, 5,61 během předchozího měsíce)

  • Prodej stávajících domůmeziměsíčně květen (-3,7 % očekáváno, -2,4 % během předchozího měsíce)

Zisk

Před uvedením na trh

Post-market

To nejlepší z Yahoo Finance

Kliknutím sem zobrazíte nejnovější zprávy o akciovém trhu a hloubkovou analýzu, včetně událostí, které hýbou akciemi

Přečtěte si nejnovější finanční a obchodní zprávy od Yahoo Finance

Stáhněte si aplikaci Yahoo Finance pro Jablko nebo Android

Sledujte Yahoo Finance Cvrlikání, Facebook, Instagram, Flipboard, LinkedIna Youtube

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar