Amazon oznamuje změnu politiky pro pracovníky mimo službu, která by mohla ovlivnit úsilí odborů

2902
Amazon oznamuje změnu politiky pro pracovníky mimo službu, která by mohla ovlivnit úsilí odborů

Zaměstnanci Amazonu mají nyní zakázán přístup budovy a pracovní prostory pokud nebudou mít ten den naplánovanou práci, oznámila společnost.

Změna politiky přichází uprostřed sporu s odbory, které kritizovaly politiku jako potenciálně bránící jejich schopnosti držet odborové akce a setkání.

Zaměstnanci mají také podle nových zásad zakázán přístup do budov před směnou nebo po ní.

Sklad Amazon Alabama

Plnicí centrum Amazon.com, Inc. BHM1 je vidět před východem slunce 29. března 2021 v Bessemeru v Alabamě. (Foto Patrick T. FALLON / AFP) (Foto PATRICK T. FALLON/AFP přes Getty Images) (Foto Patrick T. FALLON / AFP) (Foto PATRICK T. FALLON/AFP prostřednictvím Getty Images / Getty Images)

„Není nic důležitějšího než bezpečnost našich zaměstnanců a fyzická bezpečnost našich budov,“ řekla mluvčí Amazonu Kelly Nantel. „Tato politika týkající se přístupu do budovy se vztahuje na interiéry budov a pracovní prostory.“

PROČ JE AMAZON KLÍČOVÝM UKAZATELEM RECESE: INVESTIČNÍ EXPERT

Mluvčí uvedl, že zaměstnancům mimo službu není zakázáno setkávat se se spolupracovníky v „nepracovních oblastech“ mimo zařízení společnosti.

řekl Amazon nová politika mimo službu „nebude vynucována diskriminačně“ k potrestání úsilí odborů.

Sklad Amazon v Kalifornii

EASTVALE, CA – 31. SRPNA: Pracovník v úterý 31. srpna 2021 třídí balíky v odchozím doku v distribučním centru Amazon v Eastvale. (Foto: Watchara Phomicinda/MediaNews Group/The Press-Enterprise prostřednictvím Getty Images) (Foto: Watchara Phomicinda/MediaNews Group/The Press-Enterprise prostřednictvím Getty Images / Getty Images)

Tento krok přichází po dubnovém hlasování zaměstnanců Amazonu ve skladu na Staten Island v New Yorku o odborové organizaci.

Nová politika, přijatá ve čtvrtek, by mohla bránit úsilí odborových organizátorů na setkání se spolupracovníky, řekli.

SEZNAMTE SE S PROTEUSEM: PRVNÍM „PLNĚ AUTONOMNÍM“ MOBILNÍM SKLADOVÝM ROBOTEM AMAZONU

Rev. Ryan Brown, skladník Amazonu v Garner, Severní Karolína, který se snaží dosáhnout toho, aby jeho sklad následovalo hlasování Staten Island, nazval novou politiku „přímou reakcí“ na odbory.

„Ve dnech volna přicházíme do práce a zapojujeme naše spolupracovníky do odpočinkových místností. To byla přímá reakce na to, pokusit se přestat organizovat všemi nezbytnými prostředky,“ řekl Brown.

KLIKNĚTE ZDE A PŘEČTĚTE SI VÍCE O FOX BUSINESS

Amazon vysvětlil novou politiku jako bezpečnostní problém.

sklad Amazon

FILE – Nákladní auto přijíždí do skladu Amazonu ve čtvrti Staten Island v New Yorku, 1. dubna 2022. (AP Photo/Eduardo Munoz Alvarez, File) (AP Photo/Eduardo Munoz Alvarez, File / Associated Press)

„Jednou součástí toho je, že víme, kdo je v kteroukoli chvíli v našich budovách, takže v případě nouze můžeme rychle najít a vyúčtovat každého,“ stálo v oznámení zaměstnancům.

K této zprávě přispěla agentura Associated Press.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar