Biden je podrážděný, nepravdivě tvrdí, že inflace v „každé další velké průmyslové zemi“ je vyšší než v USA

37
Biden je podrážděný, nepravdivě tvrdí, že inflace v „každé další velké průmyslové zemi“ je vyšší než v USA

prezident Biden Zdálo se, že se dostal do defenzivy, když se ho během čtvrtečního rozhovoru zeptali, zda za inflaci může jeho energetická politika.

Ve svém prvním rozhovoru pro The Associated Press prezident – ​​v rozporu s tím, co mnozí ekonomové předpovídají po Federální rezervní systém zvýšil úrokové sazby – řekl, že recese „není nevyhnutelná“.

prezident Joe Biden

Prezident Joe Biden hovoří během rozhovoru pro Associated Press v Oválné pracovně Bílého domu ve čtvrtek 16. června 2022 ve Washingtonu. (AP Photo/Evan Vucci / AP Newsroom)

„Jsme v silnější pozici než kterýkoli národ na světě, abychom překonali tuto inflaci,“ řekl Biden a poukázal na 3,6% míru nezaměstnanosti a relativně silné postavení Ameriky ve světě.

Při představě, že za to byla odpovědná politika jeho administrativy nejhorší inflace za 40 let a rekordně vysoké ceny plynu, prezident se prý naježil.

GOP REP. JOHNSON ŘÍKÁ, ŽE BIDEN NEDĚLÁ V OBLASTI INFLACE TAKÉ DOST DOSTATEČNĚ I PŘES PODPISU ÚČTU O DOPRAVĚ

„Pokud je to moje chyba, proč je to tak v každé jiné velké průmyslové zemi na světě, že inflace je vyšší? To se ptáš sám sebe? Nejsem moudrý člověk.“

Korespondent Bílého domu Peter Doocy ve čtvrtek naléhal na tiskovou mluvčí Bílého domu Karine Jean-Pierre, aby vysvětlila Bidenovy komentáře k inflaci a poznamenala, že USA mají vyšší inflaci než Německo, Francie, Japonsko, Kanada, Indie, Itálie a Saúdská Arábie.

KLIKNĚTE ZDE A ZÍSKEJTE APLIKACI FOX BUSINESS

Nejnovější údaje o inflaci pro tyto země ukazují následující: Německo na 7,9 %, Francie na 5,2 %, Japonsko na 2,5 %, Indie na 7,04 %, Kanada a Itálie na 6,8 % a Saúdská Arábie na 2,2 %. Mezitím údaje zveřejněné minulý týden ukázaly, že inflace v USA vzrostla v květnu na maximum 8,6 % za čtyři desetiletí.

K této zprávě přispěla agentura Associated Press.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar