Biden označil myšlenku, že americký záchranný plán způsobil inflaci, za „bizarní“

42
Biden označil myšlenku, že americký záchranný plán způsobil inflaci, za „bizarní“

prezident Joe Biden nazval tvrzení, že jeho výdajová politika byla příčinou prudce rostoucí inflace, „bizarní“.

Když se ho zeptali, jak mohly značné výdaje jeho amerického záchranného plánu zhoršit ekonomiku a tlačila inflaci na nejvyšší rychlost, Biden mávl rukou na obvinění.

„Můžete argumentovat, zda to mělo okrajový, malý dopad na inflaci. Myslím, že ne,“ řekl Biden tazateli. „A většina ekonomů si myslí, že ne. Ale představa, že to způsobilo inflaci, je bizarní.“

Prezident to řekl v rozhovoru pro Associated Press zveřejněném v pátek.

ČASOVÁ OSA INFLACE: MAPOVÁNÍ REAKCE ADMINISTRÁTORA BIDENA NA RYCHLÝ RŮST CENY

Biden byl neústupný ve své obhajobě svých výdajových praktik a řekl, že kritici jeho politik a federálních výdajů by se měli podívat na to, jak se jiné národy vypořádaly s nedávnými inflačními potížemi.

Prezident Biden poskytuje rozhovor pro Associated Press v Oválné pracovně

Prezident Biden hovoří během rozhovoru pro Associated Press v Oválné pracovně Bílého domu ve čtvrtek 16. června 2022 ve Washingtonu. (AP Photo/Evan Vucci / AP Newsroom)

„Jsme v silnější pozici než kterýkoli národ na světě, abychom překonali tuto inflaci. Je to špatné,“ prohlásil Biden, než se obrátil k otázkám zaměřeným na jeho kritiky. „Není to trochu zajímavé? Pokud je to moje chyba, proč je v každé jiné velké průmyslové zemi na světě inflace vyšší? Ptáte se sám sebe?“

POWELL SE ZASLUŽUJE, že FED SE „AKUTNĚ ZAMĚŘUJE“ NA ŘEŠENÍ INFLACE

Biden dodal: „Nejsem moudrý člověk. Někdo by si tuto otázku měl položit. Proč? Proč? Pokud je to důsledek našich výdajů, snížili jsme deficit. Zvýšili jsme zaměstnanost, zvýšili platy.“ „

Zrovna minulý týden měl Biden vzácné setkání s Oválnou pracovnou Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell. Prezident také napsal op-ed do The Wall Street Journal o svém plánu zvládnout vyšší ceny. Biden nazval řešení inflace svou „nejvyšší prioritou“ na domácím trhu.

Prezident Biden odpovídá na otázky reportérů na South Lawn Bílého domu

První dáma Jill Biden poslouchá, jak prezident Biden hovoří s reportéry, než nastoupí do Marine One na jižním trávníku Bílého domu v pátek 17. června 2022 ve Washingtonu. (AP Photo/Evan Vucci / AP Newsroom)

ZÍSKEJTE FOX BUSINESS NA CESTÁCH KLIKNUTÍM ZDE

Powell v pátek zopakoval odhodlání americké centrální banky potlačit nejžhavější inflaci za posledních 40 let a prohlásil, že pro globální finanční systém je nezbytné, aby se spotřebitelské ceny stabilizovaly.

„Moji kolegové a já se intenzivně zaměřujeme na návrat inflace k našemu 2% cíli,“ řekl Powell úvodní slova na konferenci Fedu o roli amerického dolaru. „Silný závazek Federálního rezervního systému k našemu mandátu cenové stability přispívá k rozšířené důvěře v dolar jako uchovatele hodnoty.“

Jeho komentáře přišly jen dva dny po Fed hlasoval pro zvýšení její referenční úroková sazba o 75 bazických bodů poprvé od roku 1994, což podtrhuje, jak vážně to politici myslí s řešením inflační krize po řadě alarmujících ekonomických zpráv.

K této zprávě přispěla Megan Henney z Fox Business.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar