Bidenova administrativa zakazuje dovoz ruského zlata

29
Bidenova administrativa zakazuje dovoz ruského zlata

Bidenova administrativa v úterý zakázala dovoz ruského zlata do USA v rámci vlny dalších sankcí ze strany Ameriky a spojeneckých zemí kvůli pokračující invazi Vladimira Putina na Ukrajinu.

Ministerstvo financí USA oznámilo, že jeho Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) nyní zakazuje dovoz zlata z Ruska. Prezident Biden řekl, že přijde poté, co se vůdci Skupiny sedmi (G-7) dohodli, že každý národ zakáže vstup ruského zlata do svých zemí s cílem dále potrestat Kreml.

Joe Biden

prezident Joe Biden (Foto Drew Angerer/Getty Images / Getty Images)

Ministerstvo financí rovněž uvalilo sankce na dalších 70 ruských subjektů a 29 ruských občanů v rámci snahy ochromit ruskou průmyslovou obrannou základnu.

VŮDCI G7 SE VYSMÍVAJÍ BEZ KOŠILE PUTINA BĚHEM SUMMITOVÉHO OBĚDU

„Znovu potvrzujeme náš závazek spolupracovat s našimi partnery a spojenci na zavedení dalších přísných sankcí v reakci na válku Ruska proti Ukrajině,“ Ministryně financí Janet Yellenová uvedl v prohlášení.

Pokladnice Janet Yellenové

Americká ministryně financí Janet Yellenová hovoří s novináři na okraj setkání ministrů financí a centrálních bankéřů ze Skupiny sedmi průmyslových zemí (G7) 18. května 2022 v Koenigswinter poblíž Bonnu v západním Německu. (Foto od INA FASSBENDER/AFP prostřednictvím Getty Images / Getty Images)

„Široké mnohostranné závazky a akce členů G7 tento týden dále omezily přístup Ruské federace k technologiím, které jsou pro jejich armádu zásadní,“ pokračovala Yellenová. „Zacílení na ruský obranný průmysl sníží Putinovy ​​schopnosti a dále znemožní jeho válku proti Ukrajině, která již byla sužována špatnou morálkou, rozbitými dodavatelskými řetězci a logistickými selháními.“

UKRAJINA OTEVÍRÁ NA EVROPSKÉM ENERGETICKÉM TRHU, JAK KYJEV ZAČÍNÁ VYVÁŽET ELEKTŘINU

Tento krok přichází v době, kdy Rusko zasáhlo svými rozšířenými sankcemi proti několika občanům USA, včetně první dámy Jill Bidenprvní dcera Ashley Biden a vůdce senátní menšiny Mitch McConnell.

Jill Bidenová

První dáma Jill Biden (Foto Chip Somodevilla/Getty Images / Getty Images)

Země G-7, mezi něž patří Francie, Německo, Spojené království a další, spolupracovaly na uvalení sankcí na Rusko a zaměřily se zejména na ruský ropný a plynárenský průmysl, který je páteří jeho ekonomiky.

ZÍSKEJTE FOX BUSINESS NA CESTÁCH KLIKNUTÍM ZDE

Podle Bílého domu bylo zlato v posledních letech druhým největším exportem Ruska po energii. Západní země se tedy nyní snaží odříznout trh s ruským zlatem, které podle vůdců G-7 sloužilo ruským oligarchům jako prostředek k přesunu bohatství ze země a obcházení stávajících sankcí.

Landon Mion z FOX Business přispěl k této zprávě.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar