Bitcoin čelí problémům s hashprice, když těžaři masivně opouštějí trh: Podrobnosti

22
Bitcoin čelí problémům s hashprice, když těžaři masivně opouštějí trh: Podrobnosti
obrázek článku

Arman Shirinyan

Pokles hashceny bitcoinu by se mohl stát bodem obratu pro trh, a zde je důvod

Dříve U.Today uváděl, že ziskovost těžby bitcoinů je na historicky nejnižších hodnotách digitální zlato ztratil půdu kolem 20 000 $ a klesl hluboko pod historické maximum roku 2017 a nyní se snaží dostat zpět nad psychologickou úroveň Podpěra, podpora.

Kromě nízké ceny bitcoinů hlavní potíž sítě a rostoucí náklady na elektřinu po celém světě enormně tlačí na těžaře bitcoinů a kryptoměn. Cena hash je aktuálně na minimu z října 2020.

Mnoho metrik naznačuje, že těžaři ve velkém vypínají těžební zařízení, aby minimalizovali své ztráty kvůli nízké nebo téměř neexistující marži. Kromě toho, že se vypínají těžařské plošiny, oslovuje i činnost horníků navrhuje že masivně prodávají své podíly, aby pokryli část ztráty způsobené neočekávaně negativním výkonem trhu.

Bohužel většina GPU a těžebních zařízení již není zisková, což může v nadcházejících týdnech vést k exponenciálnímu poklesu hashrate, protože se více velkých farem rozhodne přejít do režimu offline, aby se vyhnuly masivním ztrátám.

reklamy

Průměrná zlomová cena za těžební zařízení je v současné době přibližně 21 000 USD, kterou již BTC prolomil, protože se snaží získat oporu i nad 20 000 USD.

Aby těžaři mohli pohodlně těžit BTC a získávat z toho nějaký slušný zisk, ten oranžová mince by měl dosáhnout alespoň 30 000 $. Nejjasnější na příběhu je, že s rychle klesajícím hashrate se dočkáme úctyhodného poklesu obtížnosti sítě.

Ve zpětném pohledu se masivní prodejní tlak přicházející ze strany těžařů může stát kapitulačním bodem pro krvácení na trhu za poslední měsíc.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar