Bývalý představitel Fedu o zvýšení úrokových sazeb: Dluhová služba je „skutečným problémem“

3981
Bývalý představitel Fedu o zvýšení úrokových sazeb: Dluhová služba je „skutečným problémem“

na „Cavuto: Od pobřeží k pobřežíBývalý místopředseda Federálního rezervního systému Randal Quarles v pátek tvrdil, že Fed má nástroje k řešení inflace, ale federální vláda by mohla čelit následkům zvýšených nákladů na dluhovou službu.

FED POTŘEBUJE „JEDNAT ROZHODNĚ, ABY ZNIČIL INFLACI“: BILL ACKMAN

RANDAL QUARLES: Myslím si, že to, co je nezbytné k řešení inflace, i když to není tak dramatické, jak si někteří mysleli, že by mohlo být nezbytné, bude mít stále velmi následný dopad na náklady na dluhovou službu v celé ekonomice, a zejména pro federální vládu. Moje mantra, jak celý tento cyklus probíhal, je, že inflace nakonec ve skutečnosti nebude problém, protože Fed se dostane na vrchol inflace. Začali trochu pomalu, ale mají nástroje pro tento typ inflace a udělají to.

Jerome Powell

„Skutečným problémem“ Fedu je, jak zvládnout zvýšené náklady na dluhovou službu, řekl bývalý místopředseda Randal Quarles v pátek 1. července 2022 v pořadu „Cavuto: Coast to Coast“. (Getty Images)

Skutečným problémem bude nárůst náklady na dluhovou službuzejména pro federální vládu, zejména pro některé finanční narušení, které by mohlo způsobit, protože lidé si zvykli na nízké úrokové sazby po tak dlouhou dobu při řízení inflace.

PODÍVEJTE SE NA CELÝ ROZHOVOR NÍŽE

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar