Co byste měli udělat, abyste se připravili na recesi

33
Co byste měli udělat, abyste se připravili na recesi

Obrázek pro článek s názvem Co byste nyní měli udělat, abyste se připravili na recesi

Fotografie: Rawpixel.com (Shutterstock)

Abychom nebyli příliš alarmující, ale ekonomika v tuto chvíli nevypadá zrovna skvěle. Pro začátečníky, nedívej se na svůj 401(k) právě teď. Z krachující akciové trhy na prudce rostoucí spotřebitelské ceny, recese Zdá se, že rýsující se. Přestože jsou tyto zprávy znepokojivé, existují kroky, které můžete podniknout, abyste odvrátili paniku a ochránili se co nejlépe při poklesu.

Mluvil jsem s odborníkem na osobní finance Jen Smith, spoluhostitelem @frugalfriendspodcast a moderní šetrnost na Instagramukdo sdílel její nejlepší tipy na to, co můžete nyní udělat, abyste se připravili na jakékoli ekonomické podmínky, které jsou za rohem.

Začněte tím, že se podíváte na své stravovací návyky

Smith říká, abyste prozkoumali alespoň poslední 90 dní vašich výdajů, abyste viděli, kam přesně vaše peníze jdou. Když přijde na myšlenku „omezení“, mnoho lidí propadne panice a předpokládá, že jejich způsob života se bude muset radikálně změnit. Smith říká, že je to reakce na strach a často tomu tak není. „První věc, o které si myslíte, že byste ji měli snížit“, jako je každodenní káva nebo týdenní šťastná hodina, „může být obvykle to poslední, co musíte udělat.“ Smith sdílí, že poté, co se podívá na své zvyky utrácení, většina lidí zjistí, že mohou nejprve omezit oblasti, o kterých si ani neuvědomují, že utrácejí peníze (přehlížené odběry přijít na mysl).

Během recese budou vaše prostředky, jak zvýšit svůj příjem – zvýšení, povýšení a vedlejší problémy omezený. I když se tedy zdá ideálnější začít přinášet více peněz, Smith říká, že pro překonání dočasných těžkých časů je „důležitější zaměřit se na snižování než na zvyšování příjmu.“

Nejprve se vypořádejte s dluhy s vysokým úrokem

Smith uvádí dva hlavní přístupy k řešení dluhů: dluhovou sněhovou kouli, a dluhová lavina. Cíle metody sněhové koule nejdřív tvůj nejmenší dluh, bez ohledu na úrokovou sazbu, zatímco lavina upřednostňuje dluhy s nejvyššími úroky. Smith vám radí, abyste se připravili na hrozící recesi prostřednictvím a dluhová lavina.

Tak jako výše, váš příjem není tak bezpečný během recese. Ve srovnání s postupnou sněhovou koulí zadlužení je lavinová metoda vaší volbou během režimu přežití vyvolaného recesí.

Chcete-li použít strategii dluhové laviny, Nerd Wallet doporučuje sečíst všechna minima, která musíte ze svého dluhu zaplatit (kromě hypotéky). Řaďte ​​je od nejvyšších úrokových sazeb po nejnižší; Smith říká, že vaší prioritou by měly být jakékoli úrokové sazby nad 5-7 %. Pak, udělat rozpočet určit maximální částku, kterou si můžete dovolit dát na splacení svého dluhu každý měsíc.

Začněte budovat fond deštivého dne

Nikdy není příliš brzy začít přispívat k „deštivému dni“, který by během recese mohl být přesněji přejmenován na „deštivý den“.nouzový fond.“

Chcete založit „startovací“ nouzový fond, ale jak tyto rezervy rostou, Smith říká, že je pravděpodobně vyšší prioritou nejprve vyřešit váš dluh s vysokým úrokem. Potenciální vodítko pro to, co se počítá jako „startovací“ fond pro deštivý den, je přibližně jeden měsíc nájmu plus vaše spoluúčast na pojištění. Poté, co dosáhnete této částky, se znovu zaměřte na splacení dluhu s vysokým úrokem. Poté můžete obnovit budování nouzového fondu, který vás může pokrýt po dobu šesti měsíců nebo déle.

Naslouchejte svým strachům, ale nežijte v nich

Recese vše znejistí. Přesto je ve vašem zájmu zachovat chladnou hlavu. „Když žijeme ve strachu, děláme horší finanční rozhodnutí,“ říká Smith. I když je důležité přijmout výše uvedená opatření, není moudré nechat strach ovládat svůj život.

Můžete najít Jen Smith na Instagramu a poslouchat Podcast Frugal Friends kdekoli, kde posloucháte podcasty.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar