Co hledat v obou

35
Co hledat v obou

Redakční tým Select pracuje nezávisle na revizi finančních produktů a psaní článků, o kterých si myslíme, že budou pro naše čtenáře užitečné. Získáváme provizi od affiliate partnerů z mnoha nabídek, ale ne všechny nabídky na Select jsou od affiliate partnerů.

Podmínky“Finanční poradce“ a „finanční plánovač“ se ve světě osobních financí často používají zaměnitelně. Ale zatímco oba profesní tituly zahrnují někoho, kdo vede vaše finanční rozhodnutí, je mezi nimi malý rozdíl. Znalost tohoto kontrastu vám může pomoci lépe si vybrat, kterou z nich potřebujete za určitých okolností najmout .

Stručně řečeno, finanční poradce má tendenci pomáhat klientům s konkrétnějšími, bezprostředními finančními záležitostmi. Mohou se specializovat na důchod, investice, daně nebo plánování nemovitostí. Finančního plánovače lze naproti tomu jednodušeji definovat jako osobu, která klientům poskytuje celoživotní finanční plánování a pomáhá jim vidět větší obrázek o svých financích jako celku.

Přihlaste se k odběru vybraného zpravodaje!

Náš nejlepší výběr ve vaší doručené poště. Doporučení pro nakupování, která vám pomohou zlepšit váš život, doručovaná každý týden. Zaregistrujte se zde.

Co hledat u finančního poradce a plánovače

I když mezi cíli finančního poradce a finančního plánovače je nepatrný rozdílsdílejí podobnosti, pokud jde o to, co hledat při náboru. Hlavní věc, kterou je třeba poznamenat, je pověření, které má váš potenciální poradce nebo plánovač.

Protože opravdu každý může tvrdit, že je finančním poradcem nebo plánovačem, odborníci v odvětví finančních služeb nabádají spotřebitele, aby hledali ty s oficiálním označením a vyhýbali se těm nekvalifikovaným. Oficiální označení znamená, že daná osoba složila určité zkoušky nebo dokončila konkrétní prahové hodnoty vzdělání a pracovních zkušeností. Poradce nebo plánovač, který tyto pověření postrádá, proto možná vynechal zkoušky a školení.

Proces hledání někoho s patřičným finančním oprávněním je velmi podobný hledání někoho, kdo vám pomůže, když jste nemocní a potřebujete pomoc se svým tělem, tvrdí Přeskočte potbývalý prezident pro Asociace finančního plánování® (FPA®), členská organizace pro certifikované finanční plánovače. Schweiss vyzývá lidi, aby si našli „nejkvalifikovanější“ poradce a plánovače, stejně jako by hledali „špičkového lékaře“. Dodává, že „spotřebitelé by měli vědět, zda dostávají skutečného finančního plánovače.“

Pověřovací údaje, na které je třeba dávat pozor

Jak tedy poznáte, zda je finanční poradce nebo plánovač „skutečný?“ Jeden, který má přihlašovací údaje, může být držitelem několika licencí a označení a nejběžnější je Certified Financial Planner™ (CFP®). „Mnoho lidí považuje CFP za zlatý standard,“ říká Schweiss. „Mnoho poradců říká, že jim to dává větší důvěryhodnost u klientů.“

Mezi další licence, na které si dát pozor, patří Chartered Financial Analyst (CFA®), Chartered Financial Consultant® (ChFC®) a Certified Investment Management Analyst® (CIMA®). Stephanie Mackarahlavní majetkový poradce ve společnosti Charleston Investment Advisorsby do tohoto seznamu také přidali registrovaného investičního poradce (RIA), protože jsou povinni poskytovat investorům poradenství, které je „jedinečně v souladu s finančními cíli a potřebami investora,“ říká Mackara.

Tipy, jak najít akreditované finanční poradce nebo plánovače

Existuje několik bezplatných zdrojů online k ověření profesní finanční kvalifikace, zkušeností, vzdělání a disciplinární historie jednotlivce. Zde je několik:

Existují také nástroje, které udělají domácí úkoly za vás. Například, Zoe finanční spáruje klienty s předem prověřenými finančními poradci s označením CFP, CFA nebo CPA (Certified Public Accountant). Její poradci si obvykle účtují roční sazbu mezi 0,5 % a 1,5 % spravovaného majetku klienta.

Pokud máte zájem najít poradce s hodinovými sazbami, Garrett Planning Network vám najde finanční poradce a plánovače ve vašem PSČ, kteří účtují po hodině.

Upozorňujeme, že sazby za najímání finančních poradců nebo plánovačů se liší v závislosti na mnoha faktorech, včetně formy kompenzace a toho, zda budou své služby nabízet nepřetržitě.

Pokud ještě nejste připraveni platit za finančního plánovače nebo poradce, ale chcete si začít dělat pořádek ve svých financích, můžete zvážit použití levných nebo bezplatných nástrojů, jako je např. robo-poradcekterá vytváří a spravuje vlastní investiční portfolio na základě vašich cílů a tolerance rizika, nebo rozpočtová aplikace, která sleduje vaše příjmy a výdaje a může vám pomoci vytvořit rozpočet. Vyberte seřazené Zlepšení jako nejlepší robo-poradce a Máta jako nejlepší bezplatná rozpočtová aplikace.

Zlepšení

Na zabezpečené stránce Bettermentu

 • Minimální vklad a zůstatek

  Požadavky na minimální vklad a zůstatek se mohou lišit v závislosti na zvoleném investičním nástroji. Pro digitální investování Betterment, minimální zůstatek 0 $; Prémiové investování vyžaduje minimální zůstatek 100 000 $

 • Poplatky

  Poplatky se mohou lišit v závislosti na zvoleném investičním nástroji. U Betterment Digital Investing 0,25 % ze zůstatku vašeho fondu jako roční poplatek za účet; Prémiové investování má roční poplatek 0,40 %.

 • Bonus

  Až jeden rok bezplatné služby správy s kvalifikovaným vkladem do 45 dnů od registrace. Platí pouze pro nové individuální investiční účty u Betterment LLC

 • Investiční nástroje

 • Investiční možnosti

  Akcie, dluhopisy, ETF a hotovost

 • Vzdělávací zdroje

  Betterment RetireGuide™ pomáhá uživatelům plánovat odchod do důchodu

Máta

Informace o Mintu byly shromážděny nezávisle společností Select a nebyly před zveřejněním společností Mint zkontrolovány ani poskytnuty.

 • Náklady

 • Vynikající vlastnosti

  Zobrazuje příjmy, výdaje, cíle úspor, kreditní skóre, investice, čisté jmění

 • Kategorizuje vaše výdaje

  Ano, ale uživatelé mohou upravit

 • Odkazy na účty

  Ano, bankovní a kreditní karty

 • Dostupnost

  Nabízeno v App Store (pro iOS) i na Google Play (pro Android)

 • Bezpečnostní prvky

  Skenování Verisign, vícefaktorové ověřování a mobilní přístup Touch ID

Redakční poznámka: Názory, analýzy, recenze nebo doporučení vyjádřené v tomto článku jsou názory pouze redakce Select a nebyly přezkoumány, schváleny ani jinak schváleny žádnou třetí stranou.

Schreibe einen Kommentar