Dnešní sazby hypotéky, refinancování: 21. června 2022

20
Dnešní sazby hypotéky, refinancování: 21. června 2022

Hypoteční sazby se ke konci minulého týdne mírně zmírnily, ale stále jsou vyšší než v posledních týdnech. Zprávy o rostoucí inflaci a větší, než se očekávalo


Federální rezervní systém

zvýšení sazeb vytvořilo některé


volatilita

na trzích v posledních několika týdnech, což způsobilo nárůst hypotečních sazeb.

Ceny se ve srovnání s touto dobou v loňském roce dramaticky zvýšily. Rostoucí sazby snížily dostupnost pro kupující domů, což vedlo k a pokles poptávky pro domácnosti.

Dnešní sazby hypoték

Dnešní sazby refinancování

Hypoteční kalkulačka

Použijte naše bezplatná hypoteční kalkulačka abyste viděli, jak dnešní sazby hypoték ovlivní vaše měsíční a dlouhodobé splátky.

Hypoteční kalkulačka

$1,161
Vaše odhadovaná měsíční splátka

  • Placení a 25 % vyšší záloha by vás zachránila 8 916,08 $ o úrokových poplatcích
  • Snížení úrokové sazby o 1 % by tě zachránil 51 562,03 $
  • Doplatek 500 dolarů každý měsíc by zkrátil délku půjčky o 146 měsíce

Zapojením různých délek období a úrokových sazeb uvidíte, jak by se vaše měsíční splátka mohla změnit.

Zvyšují se sazby hypoték?

Hypoteční úrokové sazby začaly tikat z historických minim ve druhé polovině roku 2021 a v průběhu roku 2022 mohou pokračovat.

Za posledních 12 měsíců Index spotřebitelských cen vzrostl o 8,6 %. Federální rezervní systém pracuje na tom, aby dostal inflaci pod kontrolu, a plánuje letos zvýšit cílovou sazbu federálních fondů ještě čtyřikrát, po zvýšení v březnu, květnu a červnu.

Ačkoli to není přímo vázáno na sazbu federálních fondů, sazby hypoték jsou často tlačeny nahoru v důsledku zvýšení sazeb Fedu. Vzhledem k tomu, že centrální banka pokračuje v utahování měnové politiky s cílem snížit inflaci, je pravděpodobné, že sazby hypoték zůstanou zvýšené.

Co znamenají vysoké sazby pro trh s bydlením?

Když úrokové sazby hypoték rostou, kupní síla kupujících domů klesá, protože větší část jejich předpokládaného rozpočtu na bydlení musí jít na placení úroků. Pokud sazby vyrostou dostatečně vysoko, mohou kupující zcela vyřadit ceny z trhu, což ochlazuje poptávku a vytváří tlak na snižování růstu cen domů.

To však neznamená, že ceny domů klesnou – ve skutečnosti klesají očekává se vzestup letos ještě více, jen pomalejším tempem, než jaké jsme viděli v posledních několika letech.

Co je dobrá sazba hypotéky?

Může být těžké zjistit, zda vám věřitel nabízí dobrou sazbu, a proto je tak důležité nechat si předem schválit více


hypoteční věřitelé

a porovnat jednotlivé nabídky. Požádejte o předběžné schválení alespoň u dvou nebo tří věřitelů.

Vaše sazba není to jediné, na čem záleží. Nezapomeňte porovnat, jaké by byly vaše měsíční náklady, a také vaše počáteční náklady, včetně případných poplatků za půjčku.

Přestože sazby hypoték jsou silně ovlivněny ekonomickými faktory, které nemůžete ovlivnit, existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste zajistili dobrou sazbu:

  • Zvažte fixní vs. nastavitelné sazby. Možná budete moci získat nižší zaváděcí sazbu s hypotékou s nastavitelnou sazbou, což může být dobré, pokud se plánujete přestěhovat před koncem úvodního období. Ale pevná sazba by mohla být lepší, pokud ano koupit věčný domov protože nebudete riskovat pozdější zvýšení sazby. Podívejte se na sazby, které váš věřitel nabízí, a zvažte své možnosti.
  • Podívejte se na své finance. Čím lepší je vaše finanční situace, tím nižší by měla být sazba hypotéky. Hledejte způsoby, jak zvýšit své kreditní skóre nebo snížit svou poměr dluhu k příjmuPokud je potřeba. Spoření na vyšší záloha také pomáhá.
  • Vyberte si správného věřitele. Každý věřitel si účtuje různé sazby hypoték. Výběr toho pravého pro vaši finanční situaci vám pomůže získat dobrou sazbu.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar