Dnešní sazby hypotéky, refinancování: 23. června 2022

22
Dnešní sazby hypotéky, refinancování: 23. června 2022

Průměrná 30letá fixní sazba hypoték minulý týden vyskočila na 5,78 %, což je výrazný nárůst z 5,23 % v předchozím týdnu. Podle Freddie Macjde o největší jednotýdenní skokové zvýšení sazeb od roku 1987. Průměrné 15leté fixní a 5/1 nastavitelné sazby také zaznamenaly významný nárůst.

The


Federální rezervní systém

sešli minulý týden a odhlasovali uzákonění zvýšení sazby federálních fondů o 75 bazických bodů neboli 0,75 %. Po zveřejnění zprávy Index spotřebitelských cen z minulého týdne, která ukázala, že se inflace zhoršuje, začaly trhy cenit pravděpodobně, že centrální banka bude hlasovat pro větší než očekávané zvýšení sazeb. To posunulo úrokové sazby hypoték nahoru.

„S tím, že Fed oznámil zvýšení o 75 bazických bodů, největší od roku 1994, měli bychom očekávat pokračování


volatilita

v nadcházejících dnech a týdnech, kdy trh pokračuje v přeceňování a snaží se usadit na těchto úrovních sazeb,“ říká Robert Heck, viceprezident pro hypotéky ve společnosti Morty.

Sazby nemusí nadále prudce růst, ale v roce 2022 pravděpodobně zůstanou relativně vysoké.

Dnešní sazby hypoték

Sazby refinancování hypotéky dnes

Hypoteční kalkulačka

Použijte naše bezplatná hypoteční kalkulačka abyste viděli, jak dnešní sazby hypoték ovlivní vaše měsíční a dlouhodobé splátky.

Hypoteční kalkulačka

$1,161
Vaše odhadovaná měsíční splátka

  • Placení a 25 % vyšší záloha by vás zachránila 8 916,08 $ o úrokových poplatcích
  • Snížení úrokové sazby o 1 % by tě zachránil 51 562,03 $
  • Doplatek 500 dolarů každý měsíc by zkrátil délku půjčky o 146 měsíce

Zapojením různých délek období a úrokových sazeb uvidíte, jak by se vaše měsíční splátka mohla změnit.

Zvyšují se sazby hypoték?

Hypoteční sazby začaly tikat z historických minim ve druhé polovině roku 2021 a mohou se dále zvyšovat v průběhu roku 2022. Částečně je to způsobeno vysokou mírou inflace a reakcí politiky na rostoucí ceny.

Za posledních 12 měsíců Index spotřebitelských cen vzrostl o 8,6 %. Federální rezervní systém pracuje na tom, aby dostal inflaci pod kontrolu, a plánuje letos zvýšit cílovou sazbu federálních fondů ještě čtyřikrát, po zvýšení v březnu, květnu a červnu.

Ačkoli to není přímo vázáno na sazbu federálních fondů, sazby hypoték jsou často tlačeny nahoru v důsledku zvýšení sazeb Fedu. Vzhledem k tomu, že centrální banka pokračuje v utahování měnové politiky s cílem snížit inflaci, je pravděpodobné, že sazby hypoték zůstanou zvýšené.

Co znamenají vysoké sazby pro trh s bydlením?

Když úrokové sazby hypoték rostou, kupní síla kupujících domů klesá, protože větší část jejich předpokládaného rozpočtu na bydlení musí jít na placení úroků. Pokud sazby vyrostou dostatečně vysoko, mohou kupující zcela vyřadit ceny z trhu, což ochlazuje poptávku a vytváří tlak na snižování růstu cen domů.

To však neznamená, že ceny domů klesnou – ve skutečnosti klesají očekává se vzestup letos ještě více, jen pomalejším tempem, než jaké jsme viděli v posledních několika letech.

I když je na trhu méně kupujících, ti, kteří si nákup mohou dovolit, budou stále soutěžit o historicky nízké zásoby. Když je více kupujících, než je dostupných domů, ceny domů rostou. I když se tedy podmínky kvůli vysokým sazbám mohou trochu uvolnit, výrazný pokles cen pravděpodobně nezaznamenáme.

Co je dobrá sazba hypotéky?

Může být těžké zjistit, zda vám věřitel nabízí dobrou sazbu, a proto je tak důležité nechat si předem schválit více


hypoteční věřitelé

a porovnat jednotlivé nabídky. Požádejte o předběžné schválení alespoň u dvou nebo tří věřitelů.

Vaše sazba není to jediné, na čem záleží. Nezapomeňte porovnat, jaké by byly vaše měsíční náklady, a také vaše počáteční náklady, včetně případných poplatků za půjčku.

Přestože sazby hypoték jsou silně ovlivněny ekonomickými faktory, které nemůžete ovlivnit, existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste zajistili dobrou sazbu:

  • Zvažte fixní vs. nastavitelné sazby. Možná budete moci získat nižší zaváděcí sazbu s hypotékou s nastavitelnou sazbou, což může být dobré, pokud se plánujete přestěhovat před koncem úvodního období. Ale pevná sazba by mohla být lepší, pokud ano koupit věčný domov protože nebudete riskovat pozdější zvýšení sazby. Podívejte se na sazby, které váš věřitel nabízí, a zvažte své možnosti.
  • Podívejte se na své finance. Čím lepší je vaše finanční situace, tím nižší by měla být sazba hypotéky. Hledejte způsoby, jak zvýšit své kreditní skóre nebo snížit svou poměr dluhu k příjmuPokud je potřeba. Spoření na vyšší záloha také pomáhá.
  • Vyberte si správného věřitele. Každý věřitel si účtuje různé sazby hypoték. Výběr toho pravého pro vaši finanční situaci vám pomůže získat dobrou sazbu.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar