Dolar ustupuje, když trhy přehodnocují sázky Fedu a sledují zvýšení ECB

30
Dolar ustupuje, když trhy přehodnocují sázky Fedu a sledují zvýšení ECB

Bankovky v amerických dolarech jsou zobrazeny na tomto obrázku pořízeném 14. února 2022. REUTERS/Dado Ruvic

Zaregistrujte se nyní a získejte ZDARMA neomezený přístup na Reuters.com

  • Sázky na zvýšení sazeb v USA zmírňují agresivní zpřísnění Fedu
  • Investoři sledují výroční fórum ECB v Sintře
  • Trhy očekávají koncem týdne údaje o cenách v eurozóně

WASHINGTON 27. června (Reuters) – Americký dolar se v pondělí potýkal se svými hlavními rivaly, protože změkčující inflační očekávání vedlo k přehodnocení vyhlídek na agresivní zvyšování úrokových sazeb, ale volatilní trhy tlumily širší pokles.

Agresivní sázky na zvýšení sazeb posílily dolar s indexem, který na začátku tohoto měsíce vzrostl na téměř dvě dekády maxima 105,79. Ale s některými vysokofrekvenčními datovými indikátory, které ukazují, že ekonomická dynamika se začíná ochlazovat a širší pokles cen komodit, začínají být investoři opatrní. (.CESIUSD)

„Pro Wall Street je těžké s jistotou říci, že existuje dno, takže mnoho obchodníků stále hledá, jak slábnout, ať se objeví jakékoli oživení,“ řekl Edward Moya, hlavní tržní analytik společnosti OANDA.

Zaregistrujte se nyní a získejte ZDARMA neomezený přístup na Reuters.com

Vůči svým rivalům dolar mírně klesl o 0,12 % na 103,9. Začátkem tohoto měsíce dosáhla 105,79, což je nejvíce od konce roku 2002.

Ceny futures ukazují, že obchodníci nyní očekávají, že referenční sazba amerického Federálního rezervního systému se od března příštího roku stabilizuje kolem 3,5 %, což je ústup od zvýšení sazeb na přibližně 4 % v roce 2023.

„Dnes je den konsolidace,“ řekl Marc Chandler, hlavní tržní stratég společnosti Bannockburn Global Forex LLC.

„Myslím, že jen čekáme na další data a tato data budou zveřejněna později v tomto týdnu,“ dodal a poukázal na páteční údaje o spotřebitelských cenách v eurozóně.

Mezitím euro podpořilo očekávání, že Evropská centrální banka brzy poprvé po více než deseti letech zvýší úrokové sazby.

„Všichni se těší na toto první zvýšení sazeb, které dostaneme od ECB, a myslím, že rizika holubičího zvýšení mizí,“ řekl Moya.

Euro posílilo o 0,27 % na 1,0587 USD.

Euro vedlo proti dolaru, když se začalo výroční fórum Evropské centrální banky o centrálním bankovnictví v portugalské Sintře, jehož se zúčastnili prezidentka ECB Christine Lagardeová a předseda americké centrální banky Jerome Powell. Trhy budou sledovat jakékoli známky budoucích politických pohybů.

Komoditní měny se v pondělí dostaly pod tlak, když data ukázala, že zisky čínských průmyslových firem se v květnu po prudkém poklesu v dubnu opět snížily, i když pomalejším tempem. Přečtěte si více

Jinde ruský rubl na mezibankovním trhu oslabil, když Rusko směřovalo ke svému prvnímu suverénnímu bankrotu od bolševické revoluce před stoletím.

Kryptoměny klopýtly a největší světová kryptoměna Bitcoin klesla o 1,7 % na 20 810,34 USD. Na začátku tohoto měsíce klesla až na 17 588,88 USD.

==================================================== ======

Nabídkové ceny měny v 15:26 (1926 GMT)

Zaregistrujte se nyní a získejte ZDARMA neomezený přístup na Reuters.com

Hlášení Hannah Lang ve Washingtonu; dodatečné zprávy Saikat Chatterjee v Londýně; Střih Muralikumar Anantharaman, Jane Merriman a Susan Fenton

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar