Dow Jones Futures: Proč akcie vzrostly při velkém zvýšení sazeb Fedu; Co teď

83
Dow Jones Futures: Proč akcie vzrostly při velkém zvýšení sazeb Fedu;  Co teď

Futures Dow Jones přes noc vzrostly spolu s futures na S&P 500 a futures na Nasdaq. Akciový trh ve středu zakolísal poté, co Federální rezervní systém zvýšil úrokové sazby nejvíce od roku 1994, ale prudce vzrostl, když šéf Fedu Jerome Powell na konci července naznačil, že politici by mohli sazby zvýšit o něco méně.
XVýnosy státních dluhopisů ve středu prudce klesly poté, co v úterý vyskočily na víceletá maxima.

Enphase Energy (ENPH), Harmony Biosciences (HRMY), AutoNation (AN), Ulta krása (ULTA) a Onsemi (NA) je pět akcií ke sledování. Všechny jsou v konsolidaci a drží se nad nebo blízko svých 50denních klouzavých průměrů se svými čáry relativní síly na nebo blízko výšek.

NA skladě je na Seznam sledovaných žebříčků IBD. Akcie AN a Harmony Biosciences jsou na IBD 50. AutoNation je středa IBD zásoby dne.

Tesla (TSLA) se ve středu solidně odrazil, i když Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu oznámil, že gigant EV dominuje nehodám zahrnujícím asistenční systémy.

Dow Jones Futures Today

Futures Dow Jones vzrostly o 0,5 % oproti reálné hodnotě. Futures na S&P 500 postoupily o 0,6 % a futures na Nasdaq 100 o 0,7 %. Futures se dostaly na maxima, když se výnosy dluhopisů posunuly z minima.

Výnos 10letého státního dluhopisu klesl o 3 bazické body na 3,36 % z večerních minim. Dvouletý výnos zvrátil večerní ztráty a mírně vzrostl o 2 bazické body na 3,3 %.

Ceny ropy v USA vzrostly o 1 %.

Bitcoin se ve středu večer vrátil zpět nad 22 000 USD poté, co na začátku tohoto týdne dosáhl nového 18měsíčního minima 20 087,90 USD.

Pamatujte na tu noční akci Dow futures a jinde se nemusí nutně promítnout do skutečného obchodování v příštím regulárním akciový trh zasedání.

Zasedání Fedu

Tvůrci pravidel hlasovali pro zvýšení sazeb o 75 bazických bodů poprvé od roku 1994, na konci dvoudenního zasedání Fedu, do rozmezí 1,5 %-1,75 %.

Stalo se tak poté, co květnový index spotřebitelských cen z 10. června ukázal, že inflace nečekaně vzrostla na 40leté maximum 8,6 %.

Šéf Fedu Powell na tiskové konferenci po politické schůzce řekl, že centrální banka „urychleně“ zvyšuje sazby a rozhodla se zvýšit „předběžné zatížení“. Řekl, že „inflace je příliš vysoká“, přičemž trhy práce jsou velmi napjaté.

Powell ale řekl, že Fed by mohl zvýšit sazby o 50 nebo 75 bazických bodů na zasedání Fedu koncem července. Zdůraznil také, že politika bude „citlivá a flexibilní“. Před těmito komentáři měly trhy na zasedání příští měsíc plnou cenu 75 bazických bodů Nástroj CME FedWatch. Trhy stále vidí 70% šanci na pohyb o tři čtvrtě bodu na konci července.

Všichni představitelé Fedu vidí, že sazby do konce roku vzrostou alespoň na 3 %, s průměrným odhadem 3,4 %. Do konce roku 2023 vidí 3,8 %.

Centrální banka nyní zaznamenává letos inflaci 5,2 %, měřeno cenovým indexem výdajů na osobní spotřebu. To je nárůst oproti cíli 4,3 % v březnu a 2,6 % loni v prosinci.

Tvůrci politik očekávají, že jejich preferovaný ukazatel inflace, jádrový index PCE, se ve čtvrtém čtvrtletí zmírní na stále vysoký 4,3% zisk a do konce roku 2023 zpomalí na 2,7%.

Federální rezervní systém a šéf Fedu Powell se ve středu pokusily najít křehkou rovnováhu. Na jedné straně chtěli udělat velký krok proti inflaci a obnovit ztracenou důvěryhodnost. Na druhou stranu Powell a jeho kolegové politici nechtějí ekonomiku rozdrtit. Překvapivý pokles maloobchodních tržeb byl ve středu mezi několika slabými ekonomickými zprávami.

Centrální banka zvítězila nad Wall Street alespoň na jedno odpoledne. Hlavní indexy, které po zvýšení sazeb Fedu klesly na smíšené, a jak Powell začal mluvit, vyskočily na vnitrodenní maxima, protože „flexibilní“ šéf Fedu ponechal otevřenou možnost pohybu o půl bodu. Akcie uzavřely své nejlepší úrovně, ale stále byly solidně nebo výrazně výše.

Výnosy státních dluhopisů prudce klesly po komentáři Powella 50 nebo 75, zejména dvouletý výnos.


Připojte se k odborníkům na IBD, kteří analyzují akcie na IBD Live


Středa na burze

Akciový trh se po oznámení o zvýšení sazeb zakolísal, ale po Powellových komentářích se odrazil.

Dow Jones Industrial Average ve středu vzrostl o 1 %. obchodování na burze. Index S&P 500 vzrostl o 1,5 %. Kompozitní index Nasdaq vyskočil o 2,5 %. Small-cap Russell 2000 postoupil o 1,5 %.

Výnos 10letého státního dluhopisu se propadl o 9 bazických bodů na 3,39 %. Dvouletý výnos, těsněji spojený s pohyby sazeb Fedu, klesl o 15 bazických bodů na 3,28 %.

Ceny ropy v USA klesly o 3 % na 115,31 USD za barel. Ceny zemního plynu mírně vzrostly poté, co v úterý klesly o 16 %.

Mezi nejlepší ETFInnovator IBD 50 ETF (FFTY) uzavřel beze změny, zatímco Innovator IBD Breakout Opportunities ETF (ZÁPAS) klesl o 0,2 %. IShares Expanded Tech-Software Sector ETF (káď) klesl o 2,65 %. The VanEck Vectors Semiconductor ETF (SMH) postoupil o 1,8 %.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) vzrostl o 2,1 % a Global X US Infrastructure Development ETF (DLÁŽDIT) vzrostl o 0,8 %. US Global Jets ETF (TRYSKY) vzrostl o 1,55 %. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) mírně vzrostl o 0,3 %. Energy Select SPDR ETF (XLE) klesla o 2,2 % a Financial Select SPDR ETF (XLF) získal 1,1 %. Fond SPDR vybraného sektoru zdravotnictví (XLV) se posunul o 1 % výše.

Odrážející více spekulativní příběhové akcie, ARK Innovation ETF (ARKK) vyskočil o 6,6 % a ARK Genomics ETF (ARKG) 5,2 %. Akcie Tesly zůstávají nejvyšším podílem napříč ETF společnosti Ark Invest.


Pět nejlepších čínských akcií ke shlédnutí


Akcie ke shlédnutí

Akcie ENPH ve středu vyskočily o 5 % na 188,48, čímž se odrazily od svých 50denních a 200denních linií. Výrobce solárních střídačů se vymanil z a základna s dvojitým dnem v rámci větší konsolidace 2. června. Akcie Enphase několik dní rostly, než klesly zpět. Záznam 193 již není platný. ENPH pažba vytvořila rukojeť s a nákupní bod 217,33, těsně nad vnitrodenním maximem z 8. června.

Akcie HRMY posílily o 0,3 % na 44,61, čímž se posunuly ze své 50denní linie, ale snížily intradenní zisky. Harmony Biosciences má a základ poháru se vstupem 54,10. Potřebuje však ještě jeden den, než vytvoří kliku a sníží nákupní bod na 47,21.

Akcie AutoNation ve středu zvrátily pokles o 1,45 % na 113,40 a uzavřely těsně pod svými 50denní a 200denními hranicemi. Akcie AN jsou v dlouhé konsolidaci s nákupním bodem 133,58. Ale investoři by mohli použít rezistenci těsně nad 126 jako brzký vstup. Minulý pátek dosáhl gigant prodejců ojetých vozů intraden 126,14, téměř dosáhl maxima z počátku května 126,39, než se obrátil níže.

Akcie Ulta Beauty vzrostly o 3,3 % na 405,61 a znovu získaly 50denní linii poté, co na začátku tohoto týdne našly podporu na 200denní linii. Akcie ULTA minulý týden flirtovaly s nákupním bodem 426,93 kelímku s rukojetí, než se propadly zpět dolů. Nyní je ve hře nová položka rukojeti 429,58.

Akcie Onsemi ve středu stouply o 2,45 % na 58,04, čímž se zotavily ze svých 50denních a 200denních linií. Koncem května až začátkem června akcie ON vzrostly z 50denních/200denních linií na 67,19 dne 8. června a posunuly se směrem ke konsolidačnímu nákupnímu bodu 71,25. Ale výrobce čipů upadl. To vytvořilo poněkud chaotický popisovač se záznamem 67,29. Záznam se také shoduje s klesajícími vrcholy trendová čára.

Akcie Tesla

Akcie Tesly se ve středu odrazily o 5,5 % na 699, stále pod svou 21denní hranicí. Akcie dosáhly 24. května 11měsíčního minima 620,57.

Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu ve středu ohlásil nehody týkající se asistenčních systémů pro řidiče. Vozidla Tesla využívající autopilota se od 20. července 2021 do 21. května 2022 podílela na 273 nehodách z celkového počtu 392. Hlavním důvodem je, že na silnicích jezdí tolik elektromobilů Tesla, které využívají Autopilota.

Tesla dlouho tvrdila, že Autopilot zlepšuje bezpečnost, ale nepoužívá srovnání jablek s jablky, pokud jde o typ silnice, povětrnostní podmínky a další. NHTSA nedávno rozšířila svou sondu Autopilot a zároveň zkoumala „fantomové brzdění“ ve vozidlech Tesla.

Generální ředitel Elon Musk ve středu tweetoval, že se přiklání k podpoře guvernéra GOP Florida Rona DeSantise na prezidenta v roce 2024.

Ve čtvrtek bude Musk pořádat radnici s Cvrlikání (TWTR) zaměstnanci, oslovuje zaměstnance poprvé od dosažení 44 miliard USD a 54,20 USD za akcii pro sociální stránku koncem dubna. Musk, který mával práva na due diligence, si od té doby stěžoval na falešné účty na Twitteru. Musk možná bude chtít z dohody vystoupit nebo podstatně snížit cenu.

Akcie Twitteru ve středu stouply o 2,1 % na 37,99.


Tesla vs. BYD: Který EV Giant je lepší koupit?


Analýza trhu

Akciový trh uzavřel ve středu výše po zvýšení sazeb Fedem a Powellových komentářích.

Nyní probíhá pokus o oživení akciového trhu. Středa znamenala druhý den pokusu o rally Nasdaq poté, co technologicky náročné indexy v úterý mírně vzrostly. Ale pokus o rally nemá zelenou.

Po prudkých ztrátách v posledních dnech jsou hlavní indexy hluboko pod svými 10denními klouzavými průměry, natož podstatnějším odporem.

Přesto by investoři měli brzy hledat a následný den pro potvrzení nového vzestupného trendu. Potvrzené nárůsty trhu však ne vždy fungují, jak ukázal rok 2022.


Time The Market s tržní strategií ETF společnosti IBD


Co teď

Středeční akce byla pozitivní, ale jeden slušný den není tak smysluplný, zvláště na medvědím trhu.

Pokud bude následovat den, investoři by mohli po špičkách vstoupit na trh a pomalu přidávat expozici, pokud se podmínky začnou zlepšovat.

Mezitím buďte ve střehu a buďte připraveni. Sestavte si seznamy sledovaných možných vůdců.

Enphase, Onsemi a další akcie, které je třeba sledovat, měly absolutní problémy, navzdory jejich silné relativní síle. Neexistuje žádná záruka, že tato jména obstojí relativně dobře nebo že povedou v příštím skutečném uptrendu.

Číst Velký obraz každý den zůstat v souladu se směrem trhu a předními akciemi a sektory.

Sledujte Eda Carsona na Twitteru na adrese @IBD_ECarson pro aktualizace akciového trhu a další.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT:

„Nejočekávanější“ recese v historii Federálního rezervního systému může přijít

Chyťte další velkou vítěznou akcii s MarketSmith

Chcete získat rychlé zisky a vyhnout se velkým ztrátám? Vyzkoušejte SwingTrader

Nejlepší růstové akcie k nákupu a sledování

IBD Digital: Odemkněte prémiové seznamy akcií IBD, nástroje a analýzy ještě dnes

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar