Ed Yardeni o medvědím trhu, Fedu a inflaci

19
Ed Yardeni o medvědím trhu, Fedu a inflaci

Trhy jsou v poslední době na divoké jízdě a kolísají mezi zisky a ztrátami. Brutální prodej však znamenal S&P 500 je stále na medvědím trhu.

Na otázku, zda trhy dosáhly svého dna, veterán z Wall Street Ed Yardeni řekl, že si nemyslí, že „se z toho dostaneme velmi rychle, ne v základním smyslu“.

„Myslím, že investoři se letos naučili – nebojujte proti Fedu,“ řekl CNBC.Pouliční známky AsieMantra odkazuje na myšlenku, že investoři by měli své investice sladit s měnovou politikou Federálního rezervního systému USA, nikoli proti ní.

To, co se letos dramaticky změnilo, je, že „nebojujte proti Fedu“, nyní znamená nebojujte proti Fedu, když bojuje s inflací.

Ed Yardeni

prezident Yardeni Research

„Po mnoho let byla myšlenka nebojovat proti Fedu, pokud Fed bude snadný [on monetary policy.] Chcete být dlouhé akcie,“ řekl Yardeni, prezident poradenské společnosti Yardeni Research. „Ale to, co se letos dramaticky změnilo, je ‚nebojujte s Fedem‘, nyní znamená nebojujte s Fedem, když bojuje s inflací. A to znamená, že to není dobré prostředí pro akcie z krátkodobého hlediska.“

‚Příliš pozdě na paniku‘

Vzhledem k tomu, že inflace letos stoupala na nová maxima, Fed minulý týden zvýšil úrokové sazby o 75 bazických bodů – největší od roku 1994 — a signalizoval pokračující utahování vpřed. Předseda Fedu Jerome Powell řekl, že je pravděpodobné další zvýšení o 50 nebo 75 bazických bodů na příštím zasedání v červenci.

Nicméně ekonomika nyní čelí riziku stagflace, protože hospodářský růst ustupuje a ceny nadále rostou.

Výběr akcií a trendy investování od CNBC Pro:

Wall Street se propadla v reakci na zpřísnění Fedu a rychle rostoucí inflaci. S&P 500 minulý týden zveřejnil své 10. týden výpadku za posledních 11a nyní je na medvědím trhu. Ve čtvrtek všech 11 jeho sektorů uzavřelo o více než 10 % pod svými nedávnými maximy. Průmyslový průměr Dow Jones minulý týden poprvé od ledna 2021 klesl pod 30 000.

Yardeni řekl, že „nebude konec“, dokud se neobjeví definitivní známky toho, že inflace způsobená prudce rostoucími cenami potravin a energií dosáhla vrcholu. Pozorovatelé trhu také obvinili rostoucí ceny z fiskální nadměrné stimulace ekonomiky ze strany Fedu během pandemie Covid-19.

„Musíme vidět vrchol inflace, než bude trh podstatně vyšší,“ řekl s tím, že bod by mohl přijít příští rok.

Yardeni přesto věří, že trhy „jsou tak trochu ve fázi vyčerpání“ prodeje.

„V tuto chvíli je už trochu pozdě na paniku. Myslím, že dlouhodobí investoři zjistí, že tady jsou skvělé příležitosti,“ řekl CNBC.

Recese, která ‚zraní bohaté‘

Hlášky o možnosti recese jsou stále hlasitější, as Objevují se pochybnosti o schopnosti Fedu dosáhnout měkkého přistání. Medvědí trh často předpovídá — ale nezpůsobuje — recesi.

„Bude to první recese, která pravděpodobně na dlouhou dobu poškodí bohaté, více než běžného člověka na ulici,“ řekl Mark Jolley, globální stratég z CCB International Securities.

„Pokud se podíváte na to, co se stalo s cenami dluhopisů a akcií a podíváte se na kombinovaný pokles cen dluhopisů a akcií, jsme na dobré cestě k tomu, že už máme nejhorší rok ničení bohatství od roku 1938,“ řekl pro CNBC.Squawk Box Asie“ v Pondělí.

Jak se úrokové sazby zvyšují, hodnota majetku lidí zakoupených za půjčené peníze bude klesat, řekl Jolley a naznačil, že hypotéky jsou ohroženy.

„Cokoli v ekonomice, které je zadlužené a dlouhé, což je v podstatě soukromý kapitál, vaše zajištění kleslo o 20 %,“ řekl. „Představte si, co by se stalo s bankovním systémem v jakékoli ekonomice, kdyby ceny vašeho domu klesly o 20 %.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar