Elizabeth Warren: „Žádný důkaz“ odpuštění dluhů studentských půjček povede k inflaci

31
Elizabeth Warren: „Žádný důkaz“ odpuštění dluhů studentských půjček povede k inflaci

NOVÝNyní můžete poslouchat články Fox News!

Senátorka Elizabeth Warrenová z D-Mass., která ve čtvrtek vystupovala v pořadu „New Day“ na CNN, znovu vyzvala ke zrušení dluhu studentských půjček v důsledku rekordní inflace.

Warren, který má opakovaně navrhoval zrušení studentské půjčky celostátní dluh, znovu potvrdila svou podporu prezidentu Bidenovi, aby zrušil půjčky v hodnotě až 50 000 USD.

Spolupořadatel John Berman poznamenal, že několik lidí se obává, že tato politika by mohla vést k horší míře inflace, protože se do ekonomiky vkládá více peněz.

Senátorka Elizabeth Warrenová, D-Mass., hovoří během protestu před Nejvyšším soudem USA v úterý 3. května 2022 ve Washingtonu.  (AP Photo/Alex Brandon)

Senátorka Elizabeth Warrenová, D-Mass., hovoří během protestu před Nejvyšším soudem USA v úterý 3. května 2022 ve Washingtonu. (AP Photo/Alex Brandon)

Warren však popřel, že by odpuštění dluhu bylo problémem.

EKONOMICKÝ EXPERT Tvrdí, že FED JE ODPOVĚDNÝ ZA OMEZENÍ INFLACE: „POTŘEBUJÍ SE SPOLEČNĚ DOPORUČIT“

„Takže mějte na paměti, že i konzervativní ekonomové říkají: „Ne, možná, možná by to mohlo mít asi 0,2 z 1 procenta vliv na inflaci.“ Neexistuje žádný důkaz, že zrušení dluhu studentských půjček přispívá k inflaci,“ řekl Warren.

V dubnu, kritizovalo několik ekonomických expertů Původní podpora prezidenta Bidena pro odpuštění 10 000 dolarů dluhu studentské půjčky. Navrhli, že politika by mohla zvýšit současnou míru inflace kdekoli mezi 0,3 % a 20 %.

Navzdory odporu proti tomuto plánu Warren zopakoval, že je potřeba „ulehčit břemeno plateb“ pro dělnickou třídu.

WASHINGTON, DC – 4. února: Vůdce většiny Senátu Chuck Schumer (D-NY) hovoří během tiskové konference o studentském dluhu mimo Kapitol USA dne 4. února 2021 ve Washingtonu, DC.  Také na obrázku, LR, Rep. Mondaire Jones (D-NY), Rep. Alma Adams (D-NC), Rep. Ilhan Omar (D-MN), senátorka Elizabeth Warren (D-MA) a Rep. Ayanna Pressley ( D-MA).  (Foto: Drew Angerer/Getty Images)

WASHINGTON, DC – 4. února: Vůdce většiny Senátu Chuck Schumer (D-NY) hovoří během tiskové konference o studentském dluhu mimo Kapitol USA dne 4. února 2021 ve Washingtonu, DC. Také na obrázku, LR, Rep. Mondaire Jones (D-NY), Rep. Alma Adams (D-NC), Rep. Ilhan Omar (D-MN), senátorka Elizabeth Warren (D-MA) a Rep. Ayanna Pressley ( D-MA). (Foto: Drew Angerer/Getty Images)

„Ale tady je to, co to dělá. Ulehčuje to břemeno plateb mnoha pracujícím rodinám. Mějte na paměti, že pouze 58 procent lidí, kteří mají dluh na studentské půjčce, má ve skutečnosti vysokoškolský diplom. Zbývajících 42 procent to zkusilo a Bůh žehnej.“ oni, ale těhotenství, pokoušeli se pracovat ve třech zaměstnáních a nedokázali to úplně udržet, teď vydělávají jako absolvent střední školy, ale snaží se zvládat dluhy ze studentských půjček a to je drtí,“ vysvětlil Warren.

EMILY COMPAGNO BLASTS WASHINGTON POST PŘIPOMÍNKY SPISOVATELŮ ‚HLUBOKÉ URÁŽKY‘ SNIŽOVÁNÍ INFLACE

V lednu 2020 byl Warren kvůli ní konfrontován rozzlobeným otcem touha odpustit dluh studentské půjčky.

„Chtěl jsem se jen zeptat na jednu otázku. Moje dcera chodí ze školy. Ušetřil jsem všechny své peníze. Nemá žádné studentské půjčky. Dostanu své peníze zpět?“ zeptal se otec.

„Samozřejmě že ne,“ odpověděl Warren bez zaváhání.

Demokratická kandidátka na prezidentku senátorka Elizabeth Warrenová (D-MA) navštíví 22. října 2019 v Chicagu ve státě Illinois stávkující učitele z Chicaga na základní škole Oscara DePriesta.  (Foto: Scott Olson/Getty Images)

Demokratická kandidátka na prezidentku senátorka Elizabeth Warrenová (D-MA) navštíví 22. října 2019 v Chicagu ve státě Illinois stávkující učitele z Chicaga na základní škole Oscara DePriesta. (Foto: Scott Olson/Getty Images)

KLIKNĚTE ZDE A ZÍSKEJTE APLIKACI FOX NEWS

Ve čtvrtek uzavřela slovy: „Zrušení dluhu studentských půjček ve výši 50 000 USD by bylo obrovskou úlevou pro desítky milionů pracujících lidí. A nakonec si myslím, že musíme udělat víc, aby tato ekonomika fungovala pro pracující lidi. Taková by měla být naše politika směřující k.“

K této zprávě přispěl Morgan Phillips z Fox News.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar