Elon Musk objasnil propouštění Tesly poté, co bývalí zaměstnanci žalovali společnost

18
Elon Musk objasnil propouštění Tesly poté, co bývalí zaměstnanci žalovali společnost

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk.

Patrik Pleul | AFP | Getty Images

Elon Musk se snažil objasnit, kolik Tesla pracovníci přijdou o práci po zahájení soudního sporu bývalých zaměstnanců, kteří tvrdí, že automobilka porušila americké pracovní zákony.

Na akci pořádané agenturou Bloomberg v úterý Musk řekl, že Tesla v příštích třech měsících sníží svou pracovní sílu o 10 % a zároveň zvýší počet hodinových zaměstnanců.

A zpráva počátkem tohoto měsíce agentura Reuters uvedla, že Musk chce zrušit 10 % pracovních míst, s odkazem na interní e-mail napsaný generálním ředitelem Tesly. V memorandu Musk údajně řekl, že má z ekonomiky „super špatný pocit“.

Ale v následném e-mailu zaměstnancům Tesly, který obdržela CNBC, Musk objasnil, že firma sníží počet svých zaměstnanců o 10 % a zvýší počet hodinově.

Musk v úterý řekl, že to znamená, že oznámení Tesly o propouštění se dotkne přibližně 3,5 % její celkové pracovní síly a dodal, že skutečné množství „není super materiál“. Dodal, že zaměstnanci tvoří asi dvě třetiny zaměstnanců Tesly.

„Za rok si myslím, že náš počet zaměstnanců bude vyšší jak v platu, tak samozřejmě v hodinovém,“ řekl Musk.

V neděli dva bývalí zaměstnanci Tesly podala na společnost žalobu údajně porušila americké federální zákony týkající se „hromadného propouštění“.

Podle zákona o přizpůsobení a rekvalifikaci zaměstnanců jsou zaměstnavatelé povinni oznámit hromadné propouštění nebo uzavření závodu 60 dní předem.

Musk, nejbohatší muž světa, v úterý odmítl důležitost obleku s tím, že „nestojí“.

„To je malá žaloba s menšími důsledky,“ řekl. „Cokoli, co se týká Tesly, se dostává do velkých titulků, ať už je to nehoda na kole nebo něco mnohem vážnějšího.“

Muskovo zacházení s dělníky je v poslední době pod drobnohledem. Nedávno řekl zaměstnancům Tesly, že by měli přijít do kanceláře alespoň 40 hodin týdně, nebo ze společnosti odejít.

Zatímco ostatní tech šéfové – včetně Parag Agrawal, generální ředitel společnosti Cvrlikáníkteré se Musk snaží koupit – přijali post-Covid disk do práce na dálku, Musk není na palubě. Řekl, že lidé, kteří chtějí pracovat na dálku, „by měli předstírat, že pracují někde jinde.“

Společnost také čelila obvinění z rasismu vůči černým pracovníkům. V únoru kalifornské ministerstvo pro spravedlivé zaměstnávání a bydlení zažalovalo Teslu kvůli historickým stížnostem na rasovou diskriminaci a obtěžování.

Recese je „pravděpodobnější než ne“

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar