Elon Musk si nyní myslí, že existuje více než 50-50 šance, že ekonomika klesne. Zde jsou 3 jednoduché způsoby, jak ochránit své peníze

31
Elon Musk si nyní myslí, že existuje více než 50-50 šance, že ekonomika klesne.  Zde jsou 3 jednoduché způsoby, jak ochránit své peníze
„Recese je nevyhnutelná“: Elon Musk si nyní myslí, že existuje více než 50-50 šance, že ekonomika klesne.  Zde jsou 3 jednoduché způsoby, jak ochránit své peníze

„Recese je nevyhnutelná“: Elon Musk si nyní myslí, že existuje více než 50-50 šance, že ekonomika klesne. Zde jsou 3 jednoduché způsoby, jak ochránit své peníze

Americká ekonomika se po pandemii COVID-19 výrazně zotavila. Ale podle generálního ředitele Tesly a miliardáře Elona Muska mohou dobré časy brzy skončit.

„Myslím, že recese je v určitém okamžiku nevyhnutelná,“ řekl v úterý na Katarském ekonomickém fóru.

„Pokud jde o to, zda v blízké době dojde k recesi, je pravděpodobnější než ne. Není to jisté, ale zdá se to pravděpodobnější než ne.“

Toto není Muskovo první ekonomické varování.

V e-mailu vedoucím společnosti Tesla začátkem tohoto měsíce Musk řekl, že má „super špatný pocit“ ze stavu ekonomiky a chce snížit 10 % zaměstnanců společnosti.

Nenechte si ujít

Už jsme na medvědím trhu. Pokud se ekonomika propadne do recese, mnoho akcií by mohlo zaznamenat další pokles.

Dobré zprávy? Některé sektory jsou odolnější vůči recesi Než ostatní. Zde je pohled na tři z nich.

Spotřební zboží

Základní spotřební zboží jsou základní produkty, jako jsou potraviny a nápoje, domácí potřeby a hygienické výrobky.

Tyto věci potřebujeme bez ohledu na to, jak je na tom ekonomika.

Pokud recese zasáhne americkou ekonomiku, mnoho společností pravděpodobně zaznamená zhoršení svého podnikání. Pravděpodobně však stále uvidíme Quaker Oats a pomerančový džus Tropicana – vyrobený společností PepsiCo (PEP) – na rodinných snídaňových stolech. Mezitím Tide a Bounty – známé značky společnosti Procter & Gamble (PG) – pravděpodobně zůstanou na seznamech od pobřeží k pobřeží.

Můžeš získat přístup do skupiny prostřednictvím ETF jako Consumer Staples Select Sector SPDR Fund (XLP) a Vanguard Consumer Staples ETF (VDC).

Utility

Sektor veřejných služeb se skládá ze společností, které poskytují elektřinu, vodu, zemní plyn a další základní služby domácnostem a podnikům.

Tento sektor není fascinující, ale je odolný vůči recesi: Bez ohledu na to, co se stane s ekonomikou, lidé budou stále muset v zimě vytápět své domovy a v noci rozsvěcet světla.

Mezitím vysoké překážky vstupu chrání zisky stávajících energetických společností. Budování infrastruktury potřebné k dodávce plynu, vody nebo elektřiny je poměrně nákladné a toto odvětví je přísně regulováno vládou.

Díky opakující se povaze podnikání je tento sektor také známý tím, že spolehlivě vyplácí dividendy.

Pokud hledáte nejlepší akcie v oblasti utilit, jména ve fondu Utilities Select Sector SPDR Fund (XLU) poskytují dobrou výchozí bod pro další výzkum.

Zdravotní péče

Zdravotnictví slouží jako klasický příklad defenzivního sektoru díky jeho nedostatečné korelaci s vzestupy a pády ekonomiky.

Zároveň toto odvětví nabízí dostatek dlouhodobého růstového potenciálu díky příznivému demografickému vývoji – zejména stárnoucí populaci – a velkému množství inovací.

Pro průměrné investory může být obtížné vybrat konkrétní zdravotnické akcie. ETF pro zdravotnictví však mohou poskytovat jak diverzifikované, tak i ziskovým způsobem získat expozici prostoru.

Vanguard Health Care ETF (VHT) poskytuje investorům širokou expozici v sektoru zdravotnictví.

Aby investoři pronikli do konkrétních segmentů v rámci zdravotnictví, mohou se podívat na názvy jako iShares Biotechnology ETF (IBB) a iShares US Medical Devices ETF (IHI).

Tento článek poskytuje pouze informace a neměl by být chápán jako rada. Je poskytován bez záruky jakéhokoli druhu.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar