Evropské akcie otevírají a zavírají, jak pokračují obavy z recese

0
Evropské akcie otevírají a zavírají, jak pokračují obavy z recese

LONDÝN – Očekává se, že evropské akcie otevřou ve čtvrtek níže, protože globální trhy po krátkém oživení po bouřlivém obchodování z minulého týdne zaznamenaly obnovenou volatilitu.

Spojené království FTSE Index otevírá o 38 bodů níže na 7 053 německém DAX O 79 bodů níže na 13 079, Francie CAC 40 pokles o 40 bodů na 5 879 a Itálie FTSE MIB O 161 bodů níže na 21 528, podle údajů IG.

Evropské akcie ve středu uzavřely níže, čímž zvrátily zisky z předchozích seancí, protože globální volatilita pokračovala a nálada na trhu se posunula do negativnějšího prostředí kvůli obavám z prudké inflace a zpomalení ekonomického růstu.

futures na americké akcie ve čtvrtek brzy klesly poté, co hlavní indexy na konci pravidelného obchodování sklouzly do červených čísel a investoři zvažovali pravděpodobnost recese po komentářích předsedy Federálního rezervního systému Jerome Powella.

Powell ve středu Kongresu řekl, že centrální banka je „silně odhodlána“ snížit inflaci poté, co sazba ve Spojených státech dosáhla 40letého maxima. Poznamenal také, že recese je „možnost“ – strach, který nadále tíží Wall Street.

Mezitím na asijsko-pacifických trzích přes noc byla nálada smíšenější, protože investoři nadále sledovali obavy z recese.

Pokud jde o údaje v Evropě, předběžné údaje indexu nákupních manažerů služeb a výroby za červen jsou určeny pro eurozónu.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar