Futures Dow Jones: Ponory akciového trhu, protože se obává nárůstu recese; Jak nízko může jít?

45
Futures Dow Jones: Ponory akciového trhu, protože se obává nárůstu recese;  Jak nízko může jít?

Futures Dow Jones přes noc mírně vzrostly spolu s futures na S&P 500 a futures na Nasdaq, přičemž po uzavření hlásí zisky Adobe. Akciový trh se ve čtvrtek propadl na nová minima a vymazal středeční počáteční rally pod vedením Fedu a poté některé, když narůstají obavy z recese.




X



Nové čtvrteční zprávy poukazovaly na rychle se ochlazující ekonomiku, ale Federální rezervní systém se zaměřuje na horkou inflaci, kterou bude těžké snížit.

Investoři by se měli vyhýbat nebezpečí, ale měli by zůstat zapojeni a nadále hledat slibné akcie. Exxon Mobil (XOM), Northrop Grumman (NOC), Dolarový generál (DG), World Wrestling Entertainment (WWE) a čínský EV gigant a konkurent Tesly BYD (JÁ BUDU) všichni mají čáry relativní síly na nebo blízko výšek.

Akcie Northrop Grumman a WWE jsou aktivní Žebříček IBD. Akcie XOM jsou na IBD Big Cap 20. Exxon Mobil byl také čtvrteční IBD zásoby dne.

Tesla (TSLA) VÝKONNÝ ŘEDITEL Elon Musk uspořádal radnici s Cvrlikání (TWTR) zaměstnanci ve čtvrtek po týdnech znevažování společnosti sociálních médií a vyvolávání dojmu, že chce vystoupit z obchodu ve výši 44 miliard dolarů nebo znovu vyjednat mnohem nižší cenu. Musk výslovně neřekl, že se zavázal k dohodě na Twitteru. Řekl však, že chce výrazně rozšířit počet uživatelů na 1 milion, ale také účtovat poplatky, částečně proto, aby odradil falešné účty. Naznačil také snižování pracovních míst na Twitteru.

Akcie Twitteru klesly o 1,55 % na 37,40. To je výrazně pod cenou Muskova převzetí ve výši 54,20 $ za akcii TWTR.

Akcie Tesly se propadly o 8,5 % na 639,30. Tesla brzy ve čtvrtek oznámila rozsáhlé zvýšení cen v USA, uprostřed prudce rostoucích cen materiálu.

Akcie TSLA, na rozdíl od hlavních indexů a většiny megacaps, nepodkoply nedávná minima. Akcie jsou ale těsně nad minimem z 24. května 620,57.

Výdělky Adobe

po uzavření, Adobe (ADBE) vykázala zisky a tržby za 2. čtvrtletí, které sotva překonaly odhady. Ale softwarový gigant vedeny níže na celoroční výdělky a tržby.

Akcie ADBE přes noc mírně klesly. Akcie Adobe ve čtvrtek klesly o 3,1 % na 89,59, což je čerstvé dvouleté minimum.

Také přes noc, Rok (ROK) uzavřela smlouvu o streamování elektronického obchodu Walmart (WMT). Maloobchodní gigant Dow Jones bude mít exkluzivní smlouvu umožnit streamerům nakupovat produkty přímo na Roku.

Dow Jones Futures Today

Futures Dow Jones vzrostly o 0,2 % oproti reálné hodnotě. Futures na index S&P 500 vzrostly o 0,3 %. Futures na Nasdaq 100 vzrostly o 0,35 %. Akcie ADBE jsou součástí indexů S&P 500 a Nasdaq 100.

Bitcoin se obchodoval pod 21 000 $, těsně nad 18měsíčním minimem stanoveným začátkem tohoto týdne.

Pamatujte na tu noční akci Dow futures a jinde se nemusí nutně promítnout do skutečného obchodování v příštím regulárním akciový trh zasedání.


Připojte se k odborníkům na IBD, kteří analyzují akceschopné akcie na akciových trzích na IBD Live


Čtvrtek burzy

Akciový trh tvrdě vyprodal při otevřených a prodloužených ztrátách, přičemž všechny klíčové indexy dosáhly minima za 52 týdnů. Index Dow Jones Industrial Average se ve čtvrtek propadl o 2,4 %. obchodování na burze. Index S&P 500 se propadl o 3,25 %. Kompozitní index Nasdaq klesl o 4,1 %. Small-cap Russell 2000 se rozpadl o 4,6 %.

Ceny ropy v USA vzrostly o 2 % na 117,58 dolaru za barel, uprostřed nových amerických sankcí proti íránskému petrochemickému průmyslu.

Výnos 10letého státního dluhopisu klesl o 8 bazických bodů na 3,31 %. Dvouletý výnos se propadl o 17 bazických bodů na 3,11 %. Výnosy státních dluhopisů v posledních dnech divoce kolísaly, přičemž pozornost investorů se přesouvala tam a zpět mezi rizika inflace a recese.

Mezi nejlepší ETFInnovator IBD 50 ETF (FFTY) klesl o 5,8 %, zatímco Innovator IBD Breakout Opportunities ETF (ZÁPAS) klesl o 3,55 %. IShares Expanded Tech-Software Sector ETF (káď) ustoupilo 4,4 %. The VanEck Vectors Semiconductor ETF (SMH) klesl o 5,9 %.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) shodila 4,3 % a Global X US Infrastructure Development ETF (DLÁŽDIT) 4,9 %. US Global Jets ETF (TRYSKY) klesl o 5,9 %. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) propadl o 6,6 %. Energy Select SPDR ETF (XLE) ztratil 5,6 % a Financial Select SPDR ETF (XLF) klesl o 2,5 %. Fond SPDR vybraného sektoru zdravotnictví (XLV) pokles o 1,5 %.

Odrážející více spekulativní příběhové akcie, ARK Innovation ETF (ARKK) prodáno 6,2 % a ARK Genomics ETF (ARKG) 3,55 %. Akcie Tesly jsou stále hlavním podílem napříč ETF společnosti Ark Invest, přičemž manažerka fondu Cathie Woodová v posledních týdnech opět skupovala akcie. Akcie ROKU jsou také hlavním holdingem Ark. Ark také vlastní některé akcie BYD.


Pět nejlepších čínských akcií ke shlédnutí


Akcie ke shlédnutí

Akcie XOM ve čtvrtek klesly o 3,7 % na 91,39, ale našly podporu na 50denních/10týdenních klouzavých průměrech. Technicky jsou zásoby Exxon v rozsahu od základny šálku s rukojetí 89,90 nákupní bod. Ale investoři, pokud se v současném klimatu rozhodnou koupit nějaké akcie, možná budou chtít počkat na silnější odraz od 50denní hranice.

Akcie Northrop klesly o 2,1 % na 449,02, narazily na odpor na 50denní hranici, ale držely se relativně dobře. Odtržení od neobvyklého šálek s uchem základna počátkem tohoto měsíce rychle zhasla. Technicky je nákupní bod 477,36 kliky stále platný. Silný odraz nad 50denní hranicí by mohl nabídnout brzký vstup. Jedna obava: Jiné obranné akcie se potýkaly více než Northrop.

Akcie Dollar General uzavřely dolů o 2 centy na 232,23, těsně kolem 50denní hranice. Ke čtvrteční uzávěrce mají akcie DG rukojeť odpovídající základně poháru, což jim dává nový nákupní bod 240,07. Kolega dolarový obchod Dolarový strom (DLTR) také fungoval dobře, zatímco výprodejový prodejce Ollie’s Výhodná prodejna (OLLI) je v nákupní zóně.

Akcie WWE klesly o 3,4 % na 64,87, ale stále nejsou daleko pod nákupním bodem 68,82 v dlouhé základně šálku s držadlem, podle Analýza MarketSmith. World Wrestling Entertainment dříve vyklidil plochý základ a je technicky v dosahu od položky 63,81.

Akcie BYD ve čtvrtek klesly o 4,9 % na 36, ​​těsně nad svou 21denní hranici, poté, co ve středu klesly o 4,4 %. Akcie čínského giganta pro elektromobily a baterie by mohly po prudkém nárůstu v předchozích pěti týdnech pracovat na držadle své 48% hluboké základny. Po pátku by se na týdenním grafu měla objevit rukojeť s nákupním bodem 39,81. V ideálním případě by BYD tvořil dlouhou rukojeť, možná dostatečně dlouhou na to, aby byla vlastní mělkou základnou, která by umožnila dohnat hlavní průměry. Ostatní čínské akcie elektromobilů v posledních týdnech opět poskočily Li Auto (LI) spěchající po pravé straně velmi hluboké konsolidace.

BYD obchoduje na přepážce v USA, takže objem BYDDF je sám o sobě spíše nízký. Ale BYD je kotován v Hong Kongu a Shenzhenu, takže jeho skutečný objem obchodů je vysoký.


Tesla vs. BYD: Který EV Giant je lepší koupit?


Analýza trhu

Akciový trh se ve středu po tomto oživil velké zasedání Fedupak tvrdý čtvrtek prodal, vymazal denní zisky a pak ještě něco. Hlavní indexy se v těžkém objemu propadly na nová minima, čímž zabily rodící se pokus o oživení trhu.

Zvraty prvního dne reakce trhu na zasedání Fedu jsou poměrně běžné. Rally a výprodej z tohoto týdne jsou podobné akci na trhu po zasedání Fedu 3. až 4. května. Hlavní indexy 4. května silně posílily, ale v další seanci se propadly.

Rostou obavy, že Fed bude muset zatlačit ekonomiku do recese, aby mohl kontrolovat inflaci. Prudké začátky bydlení a negativní čtvrteční index zpracovatelského indexu Philly Fed následovaly po překvapivém poklesu maloobchodních tržeb na začátku tohoto týdne, což signalizuje, že se ekonomika již rychle ochlazuje.

Pomalejší růst ale nemusí příliš ovlivnit ceny energií, když je benzín a zejména nafta tak nedostatkový. Růst futures na ropu a benzín ve čtvrtek v tak špatný tržní den tuto dynamiku podtrhuje.

Omezit celkovou inflaci – a inflační očekávání – tedy bude problém. Mírná recese s ochlazením, ale stále nepříjemně vysoká inflace může být nyní tím nejlepším scénářem pro ekonomiku a akciový trh.


„Nejočekávanější“ recese v historii Federálního rezervního systému může přijít


V konečném důsledku je samozřejmě důležitá reakce trhu, nikoli zprávy. V určitém okamžiku akciový trh sleví z negativních zpráv a bude se dívat dopředu na světlejší budoucnost.

Jednou z možných oblastí podpory je vrchol před Covidem. Pro Nasdaq to bylo 9 838,37, těsně pod úrovní 10 000. Dow Jones a S&P 500 se také pohybují směrem k maximům před Covidem.

Medvědí trh samozřejmě na těchto úrovních klesnout nemusí. Russell 2000 již překonal svůj vrchol před Covidem.

V současném zběsilém výprodeji se drží jen velmi málo akcií. Dokonce i energetické akcie se stahují zpět. Některé, jako například akcie XOM, se snaží najít podporu na 50denní linii nebo na jiných klíčových úrovních.


Time The Market s tržní strategií ETF společnosti IBD


Co teď

Investoři by teď měli být na vedlejší koleji. Je to hrozné prostředí. Ano, trh by mohl mít úlevovou rally na den nebo dva, ale to by nesignalizovalo zásadní posun.

Po tolika prodejích v posledních dnech, týdnech a měsících mohou mít i akcie se silnými liniemi relativní síly právě teď těžce poškozené grafy. Ale stále je sledujte.

Zůstaňte zapojeni, udržujte svůj prášek v suchu a pokračujte v identifikaci potenciálních lídrů.

Číst Velký obraz každý den zůstat v souladu se směrem trhu a předními akciemi a sektory.

Sledujte Eda Carsona na Twitteru na adrese @IBD_ECarson pro aktualizace akciového trhu a další.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT:

Chcete získat rychlé zisky a vyhnout se velkým ztrátám? Vyzkoušejte SwingTrader

Nejlepší růstové akcie k nákupu a sledování

IBD Digital: Odemkněte prémiové seznamy akcií IBD, nástroje a analýzy ještě dnes

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar