Grafy naznačují, že nedávný boom komodit bude dlouhodobě klesat

27
Grafy naznačují, že nedávný boom komodit bude dlouhodobě klesat

Jim Cramer z CNBC ve středu řekl, že zatímco komoditní trh by mohl zaznamenat krátkodobý vzestup, v dlouhodobém horizontu nakonec klesne.

„Tabulky, jak je interpretuje Carley Garner, naznačují, že nedávný boom komodit není světu dlouhý. Říká, že bychom stále mohli zaznamenat nějaký krátkodobý vzestup… ale z dlouhodobého hlediska si myslí, že tento býk bude na porážce.“ „ Šílené peníze“ řekl hostitel.

„A když se komodity obrátí proti vám, má tendenci být opravdu ošklivé, opravdu rychle,“ dodal.

Než se Cramer pustil do Garnerovy analýzy, poskytl investorům několik náhledů na komoditní trh, které je důležité znát:

  • Historie ukazuje, že komoditní rallye jsou dočasné. Je to proto, že komodity nemají dividendy ani zpětné odkupy jako akcie společnosti, řekl. „To je činí velmi neatraktivními pro dlouhodobé investory – místo toho jsou magnetem pro krátkodobé obchodníky.“
  • Ze stejného důvodu jako výše bývají komoditní trhy extrémně volatilní.
  • Každá komoditní rally je „v podstatě komoditní kolaps, který čeká, až se stane. „Je to proto, že producenti komodit, jako jsou zemědělci a těžaři, mají tendenci zvyšovat produkci, když ceny komodit rostou, podle Cramera. Ceny opět klesají, když na trh vstoupí více nabídky – zvláště pokud Federální rezervní systém zpomalí ekonomiku, aby ovládl inflaci.“ přidal.

Když se Cramer dostal k jednotlivým komoditám, zahájil diskusi o ropě. Zkoumal měsíční graf surových futures West Texas Intermediate sahající tři desetiletí zpět.

Cramer řekl, že ropa si léta nevedla dobře a pravděpodobně by byla stále dole, nebýt pandemie Covid a ruské invaze na Ukrajinu, tvrdí Garner.

Garner očekává, že ceny ropy budou blíže dlouhodobé rovnováze – mezi dvěma černými vodorovnými čarami na grafu – jakmile aktuální nabídkový šok odezní, dodal.

„Samozřejmě, to je dlouhodobé. Neříká, že se to stane okamžitě. … Je možné, že by ropa mohla mít ještě jeden výbuch nahoru. Potřebuje jen, abyste pochopili, že komodity mohou klesat stejně rychle, jako stoupají,“ řekl Cramer.

Pro další analýzu se podívejte na video s úplným Cramerovým vysvětlením níže.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar