I dluhopisy jsou jedinou investicí, kterou by teď měl mít každý

31
I dluhopisy jsou jedinou investicí, kterou by teď měl mít každý

Pokud existuje jedna investice, kterou by měl mít každý člověk právě teď, je to podle expertky na osobní finance Suze Orman série, kterou spojuji.

Variabilní úroková sazba dluhopisu je založena na inflaci, což znamená, že aktivum má aktuálně vysoký výnos. Index spotřebitelských cen vzrostl 8,6 % v květnunejvyšší míra od roku 1981. Anualizovaná míra na svazuji je rekordních 9,62 % do října 2022.

„Je to báječná investice,“ řekl Orman, který začal investovat do dluhopisů I v roce 2001.

Dluhopis podporovaný americkou vládou neztrácí hodnotu. Jeho variabilní sazba je stanovena každý květen a listopad. Má také a fixní sazba aktuálně na 0 %.

Více od Invest in You:
Varování Suze Orman o ukončení během Velké rezignace
Tyto strategie vám pomohou splatit dluhy na kreditních kartách, když sazby rostou
Než začnete investovat, zde je to, co odborníci chtějí, abyste věděli

Můžete je zakoupit pouze přímo na stránkách Ministerstva financí USA na adrese TreasuryDirect.gov. Dostupné částky začínají na 25 USD a každý rok můžete investovat až 10 000 USD, i když existují některé výjimkyjako možnost získat až 5 000 USD dluhopisy paper I jako součást vaší federální refundace daní.

Pokud si chcete koupit papírové dluhopisy místo elektronických, můžete si koupit mezi 50 a 1 000 $ ročně.

Dluhopis nemůžete zpeněžit po dobu jednoho roku, a pokud jej zinkasujete dříve než za pět let, ztratíte předchozí tři měsíce úroků.

I když nejlepší věc, kterou můžete udělat, je držet dluhopis po dobu pěti let nebo déle, pokud si myslíte, že toho nebudete schopni udělat, nenechte se tím zastavit v nákupu, řekl Orman, hostitel „Ženy a peníze„podcast.

Dobrá sázka na éru inflace, pokud si to můžete dovolit

Lidé Obrázky | Getty Images

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar