Investoři na akciovém trhu: Nebojte se inflace

32
Investoři na akciovém trhu: Nebojte se inflace

Inflační trend se nyní sám udržuje, ale to neznamená, že investoři nemohou dosáhnout vynikajících výnosů.

Začněte s dnešní inflací:

Tři základní příčiny jsou:

  1. Příliš mnoho peněz
  2. Příliš nízké úrokové sazby
  3. Inflační akce/reakce ze strany podniků, jiných organizací, zaměstnanců, spotřebitelů, investorů a Wall Street

Číslo 3 je důvodem, proč je tak těžké zastavit inflační trend. Je to řetězový efekt „prodejců“, kteří tlačí ceny nahoru alespoň v souladu se zvyšováním nákladů a „kupující“ se snaží zadržet nevyhnutelné.

Proto neočekávejte, že Fed ztlumí inflaci „měkkým“ přistáním. Inflace výrazně nad 2% cílem Fedu zde pravděpodobně zůstane a dokonce se zvýší, dokud Federální rezervní systém a političtí vůdci nepřijmou nutnost podniknout drastické, nechutné kroky.

Dobře, to zní hrozivě a zoufale. Takže, kde se bere ta šťastná investorská část?

Jak mohou investoři vyhrát z období inflačního růstu

Pamatujte, že inflace roste ceny. Na první pohled to znamená, že příjmy a zisky společnosti dostávají inflační podporu, což investorům přináší zisky z ceny akcií.

Odvětví a společnosti jsou však ovlivněny odlišně. Proto uspět na nadcházejícím inflačním býčím trhu znamená přizpůsobit strategie a očekávání změněnému prostředí.

Jak upravit strategie a očekávání

Podmínky pro pochopení a přijetí jsou:

Inflace – Očekávejte rostoucí cyklus vyšších maxim a vyšších minim, jak se organizace a spotřebitelé dostanou do toho

Zájem sazby – Uvědomte si, že jsou stále hluboko pod úrovní, kterou by nastavily kapitálové trhy bez zásahu Federálního rezervního systému. Považujte to tedy za bonusové inflační období, kdy Fed říká, že zpřísňuje, ale ve skutečnosti pouze snižuje již probíhající uvolňování. Jinými slovy, je ještě dlouhá cesta, než se podmínky skutečně zpřísní.

Hospodářský růst – Dokud nenastane recese, „reálný“ (o inflaci očištěný) růst HDP zůstane kladný. To znamená, že „nominální“ (neupravený o inflaci) růst se bude s rostoucími cenami zvyšovat rychleji.

Společnost růst – Tady jsou věci zajímavé. Inflační prostředí vytváří vítěze a zaostávající. Proto nečekejte, že včerejší vítězové budou zítra v tomto novém prostředí. S největší pravděpodobností dojde k výraznému posunu. A to nás přivádí k…

Společnost zásoby – Jak se změní finanční, ekonomické a obchodní podmínky, změní se i Wall Street. Očekávejte, že uvidíte nové strategie, výběry a ocenění založené na zdůvodnění založeném na inflaci. A to znamená, že největší změna nás pravděpodobně čeká…

Přechod k aktivně spravovaným fondům z indexových fondů

Období inflačního růstu vytlačí „překonaný výkon“ na vrchol seznamu přání investorů. Již nebude uspokojivé dosahovat středních výsledků celého trhu. Jak aktivní manažeři postupují dopředu, investoři začnou naskakovat.

Skeptický? Nebuď. Kombinace nového, odlišného a nadprůměrného výkonu bude pro dnešní podvyživené investory jako maso. Je to býčí tržní cyklus poháněný mimořádnými podmínkami, které nahradí obavy z inflace, úroků a recese (Ach, můj!)

Poznámka: Stejně jako mnoho období akciových trhů pocházejí důvody a výsledky z kombinace podmínek a akcí – nikoli z jednoho jednoduchého vysvětlení. Proto si určitě přečtěte můj předchozí článek, „Výjimečně dobré podmínky pro zahájení burzy Stock Bull Market v červenci.“ V něm uvádím čtyři aktivně spravované fondy, do kterých jsem investoval.

VÍCE Z FORBESVýjimečně dobré podmínky pro zahájení burzy Stock Bull Market v červenci

Sečteno a podtrženo: Více podmínek vytváří inflační trendy, takže ignorujte zjednodušující komentáře

Mnoho (většina?) zpráv médií spojuje jednoduchá vysvětlení s výsledky. Ignorovat je. Jsou psány reportéry ve lhůtě bez času na analýzu. Jen si vzpomeňte na střídavá vysvětlení pro každý denní (nebo intradenní) pohyb na akciovém trhu. Uvedený důvod je obvykle náhodná událost. Například „8,6% inflace!“ Nebo: „Spotřebitelský sentiment na novém minimu!“ Nebo, když chybí jednoduchý důvod, něco takového od Wall Street Journal (27. června) – (Podtrženo je moje)

„Americké akcie v úterý klesly, vzdaly se prvních zisků a klesly již druhý den v řadě.“ investoři analyzovali čerstvá ekonomická čísla, aby získali vodítka o tempu utahování měnové politiky.“

Ne, trh nespadl, protože investoři hledali vodítka o čemkoli. Ve skutečnosti je většina krátkodobých pohybů trhu šumem, který se často o den nebo dva později změní. Lepší krátkodobé období ke sledování je týden, protože kvůli víkendovému uzavření trhu denní obchodníci sedí na svých penězích.

Místo toho sledujte ekonomický, obchodní a finanční vývoj, aniž byste se snažili vázat každý na pohyb akciového trhu. Výhodným přístupem pro propojení všeho dohromady je čtvrtletní analýza. Proč čekat tři měsíce? Protože každé čtvrtletí obsahuje všechny zprávy o výdělcích (a výhledy managementu), po nichž následují výkazy a analýzy na konci čtvrtletí od aktivních manažerů. Zkoumání trendu čtvrt po čtvrtletí navíc odstraňuje veškeré kolísání mezi tím, které může způsobit více nejistoty než porozumění.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar