Jak koupit Dip: 3 tipy pro chytré investory | Osobní finance

21
Jak koupit Dip: 3 tipy pro chytré investory |  Osobní finance

(Katie Brockman)

Akciový trh se v poslední době propadl s S&P 500 oficiálně vstoupil na medvědí trh poté, co klesl o více než 20 % ze svého vrcholu.

Zatímco poklesy a medvědí trhy mohou být zastrašující i pro ty nejlepší investory, jsou také jednou z nejlepších příležitostí k nákupu. Ceny akcií jsou nyní výrazně nižší, než byly před několika měsíci, a koupě dipu vám může pomoci získat více peněz za peníze.

Je však důležité mít správnou strategii. Zde je návod, jak co nejlépe využít své peníze během poklesu.

Zdroj obrázků: Getty Images.

1. Vyvarujte se škubavých reakcí

Když ceny akcií klesají, může být lákavé nejprve nakoupit a později se ptát. Propady trhu mohou někdy vypadat jako výprodeje na Černý pátek, kdy jsou ceny sníženy na omezenou dobu a musíte nakupovat právě teď.

Abyste se ujistili, že získáváte nejlepší možnou nabídku, věnujte chvíli přemýšlení o svém rozhodnutí, než koupíte. Můžete si dovolit investovat právě teď? Máte zdravý nouzový fond? Prozkoumali jste tuto akcii důkladně?

Lidé také čtou…

Poklesy trhu mohou být fantastickými příležitostmi k nákupu, ale jsou také jedním z nejhorších období pro prodej. Pokud koupíte akcie bez přemýšlení a nakonec je budete muset brzy prodat, můžete riskovat ztrátu peněz.

2. Zaujměte dlouhodobý přístup

Nikdo s jistotou neví, jak dlouho to bude medvědí trh potrvá. Některé poklesy, jako je krach v raných fázích pandemie COVID-19, jsou rychlé a ceny akcií se zotavují téměř okamžitě. Jiné jsou však závažnější. V některých případech může úplné zotavení cen akcií trvat měsíce nebo dokonce roky.

Je tedy chytré se pro každý případ připravit na nejhorší. Pokud se akcie po měsíce nebo dokonce roky nezotaví, buďte připraveni držet své investice, i když ceny budou nadále klesat.

Během této doby můžete zaznamenat pokles hodnoty vašeho portfolia, ale zůstaňte zaměřeni na dlouhodobý horizont a snažte se příliš nechytit každodenní výkonnost trhu. S dostatkem času se trh nakonec zotaví.

3. Udělejte si domácí úkol, než si koupíte

Ne všechny společnosti budou schopny přežít ekonomický pokles a v závislosti na tom, jak dlouho tento medvědí trh potrvá, se některé akcie nemusí prosadit. Je tedy důležité, abyste se ujistili, že investujete pouze do silných, dlouhodobých akcií.

Nejsilnější akcie jsou od společností se zdravými základními obchodními základy. To znamená, že finance společnosti jsou v dobré kondici, má kompetentní vedoucí tým, který ji dokáže provést obdobími kolísavosti, a má konkurenční výhodu například ve svém oboru.

Čím je podnik celkově zdravější, tím je pravděpodobnější, že se zotaví z poklesu trhu. Tyto akcie je také nejlepší nakupovat, když ceny klesají, protože je mnohem větší šance, že se vrátí zpět a vy vyděláte tučný zisk.

Vytěžit maximum z poklesu trhu

Medvědí trhy nejsou vždy lehké, ale mohou to být neuvěřitelné příležitosti k budování bohatství. Promyšleným přístupem, výběrem správných akcií a dlouhodobým držením těchto akcií si můžete koupit pokles a zároveň udržet své peníze v co největší bezpečnosti.

10 akcií, které se nám líbí lépe než Walmart

Když má náš oceňovaný tým analytiků tip na investování, může se vyplatit poslouchat. Koneckonců, newsletter, který provozují více než deset let, Motley Fool Stock Advisorztrojnásobil trh.*

Právě odhalili to, o čem věří deset nejlepších akcií aby investoři kupovali právě teď… a Walmart nebyl jedním z nich! To je pravda – myslí si, že těchto 10 akcií je ještě lepší nákup.

Skladový poradce se vrací k 14. 2. 2121

Motley Fool má a zásady zveřejňování.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar