Jak tento obchod s potravinami využívající umělou inteligenci využívá technologii k boji proti nárůstu cen

3121
Jak tento obchod s potravinami využívající umělou inteligenci využívá technologii k boji proti nárůstu cen

Doručovací služba potravin Hungryroot říká, že je připravena na inflaci – díky technologii poháněné umělou inteligencí.

„Sedmdesát procent potravin, které se nakupují na Hungryroot, vybírá náš algoritmus, nikoli zákazník,“ řekl generální ředitel Ben McKean Yahoo Finance v novém rozhovoru.

„To je součástí hodnotové nabídky, kterou nabízíme. Náš systém poznává naše zákazníky, a proto je velmi efektivní při výběru jejich potravin pro ně,“ dodal.

Hungryroot, který zaznamenal 35% meziroční růst, ani jednou ve své sedmileté historii nezvýšil ceny – i když McKean připustil, že „inflace je velmi reálná… nejvyšší, jaká byla v potravinářském průmyslu od roku 1981. „

Přesto „inflační dopad, který jsme viděli, byl ve skutečnosti mnohem nižší než v odvětví jako celku,“ řekl a dále vysvětlil, jak je algoritmus společnosti schopen nabídnout řešení a alternativy poté, co „vezmeme v úvahu cenovou citlivost a [price increases] způsoby, které tradiční prodejci potravin nedokážou.“

Doručovací služba potravin Hungryroot tvrdí, že je připravena na inflaci – díky technologii poháněné umělou inteligencí (S laskavým svolením: Hungryroot)

Doručovací služba potravin Hungryroot tvrdí, že je připravena na inflaci – díky technologii poháněné umělou inteligencí (S laskavým svolením: Hungryroot)

Společnost Hungryroot také těží z hromadného objednávání (často považovaného za ekonomičtější volbu pro spotřebitele) s průměrnými objednávkami ve výši 120 USD na zásilku oproti průměru v odvětví 60 USD, uvádí McKean.

„To nám umožňuje ocenit službu konkurenceschopně,“ poznamenal.

Ve spojení s přidanou výhodou společnosti párování dodávek s 10minutovými nebo méně recepty, výkonný ředitel řekl, že značka pomáhá spotřebitelům šetřit čas, jíst méně a minimalizovat plýtvání jídlem.

„Věříme, že si v inflačním prostředí skutečně povedeme velmi dobře,“ zopakoval generální ředitel.

Kategorie mražených potravin prudce stoupá uprostřed inflace

Odstranění plýtvání potravinami se stalo stále důležitější prvek pro dnešního nakupujícího, který si uvědomuje cenu.

Společnost Saffron Road, která vyrábí mražené potravinářské produkty s čistým štítkem a jídla pro vás lepší, zaznamenala v posledních měsících nárůst tržeb, protože v současném ekonomickém prostředí stále více spotřebitelů tíhne ke mraženým položkám.

„Posledních šest měsíců jsme byli na roztrhání,“ řekl Adnan Durrani, generální ředitel Saffron Road, Yahoo Finance a dodal, že značka zaznamenala „rekordní měsíce, každý měsíc.“

Durrani vysvětlil, že kategorie mražených potravin letos přerostla čerstvé o 230 %, což je tempo růstu, jaké manažer ve své desítky let trvající kariéře nikdy předtím nezažil.

Historicky „čerstvé obvykle vždy překonávají zmrazené, ale to, co nyní vidíme, je dramatický posun“.

McKean souhlasil s tím, že prodej mražených potravin do značné míry vzrostl díky delší trvanlivosti této kategorie a snadnému vaření – dvě výhody, které Hungryroot také poskytuje „ale s čerstvými potravinami“.

„Velká většina receptů, které Hungryroot nabízí, je méně než 10 minut na vaření, a – protože služba je navržena tak, aby maximalizovala využití jídla, které posíláme – plýtvání jídlem není ve skutečnosti problém,“ řekl výkonný ředitel.

„V důsledku toho jsme schopni nabídnout výhody mraženého, ​​ale v čerstvém formátu, který naši zákazníci velmi preferují.“

Celkově se zdá, že nedávné údaje podporují odklon od tradičního nakupování potravin, kdy více spotřebitelů přijímá dodávky.

Podle nejnovější zprávy z mobilní analytické platformy data.ai (dříve App Annie), aplikace pro doručování potravin zaznamenaly 40% nárůst počtu stažení ve srovnání s předchozím rokem – což představuje 25 % všech stažení v 1. čtvrtletí 2022.

Angažovanost rostla ještě rychleji s celkovým nárůstem relací o 70 % meziročně na 8,6 miliardy globálně.

„Růst stahování potravin a nápojů naznačuje, že trh je zralý pro akvizici uživatelů, ale konkurence se zahřívá,“ uvedla v tiskové zprávě Lexi Sydow, vedoucí oddělení pro informace na data.ai.

„Nárůst celkových relací ukazuje, že spotřebitelé si vytvářejí návyky a více než kdy jindy se spoléhají na tyto aplikace, aby měli přístup k chutným jídlům – v kvalitě restaurace nebo připravené pro domácí vaření – pouhým klepnutím na aplikaci,“ pokračovala.

Alexandra je hlavní reportérkou pro zábavu a jídlo ve společnosti Yahoo Finance. Sledujte ji na Twitteru @alliecanal8193 a pošlete jí e-mail na adresu [email protected]

Kliknutím sem zobrazíte nejnovější trendy burzovní burzy platformy Yahoo Finance

Přečtěte si nejnovější finanční a obchodní zprávy od Yahoo Finance

Stáhněte si aplikaci Yahoo Finance pro Jablko nebo Android

Sledujte Yahoo Finance Cvrlikání, Facebook, Instagram, Flipboard, LinkedIna Youtube

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar