Je čas opustit Corporate America a stát se konzultantem?

33
Je čas opustit Corporate America a stát se konzultantem?

Byl jsem svědkem zajímavého trendu probíhajícího mezi firemními manažery. Mnozí opouštějí svá zaměstnání ve velkých společnostech a zakládají si vlastní poradenské firmy. Po 60-hodinových týdnech a více týdnech nacházejí spoustu výhod: dobrý příjem, větší kontrolu nad svým rozvrhem a výběr klientů a projektů, které je zajímají.

V nedávném průzkumu společnosti American Advisors Group, poskytovatele reverzních hypotečních úvěrů, téměř polovina (46 %) z více než 1 500 Američanů ve věku 60 až 75 dotázaných uvedla, že plánovat pracovat na částečný úvazek poté, co odejdou z práce na plný úvazek.

Na základě mnoha pozitivních komentářů, které jsem slyšel od klientů, kteří provedli tento přechod, přináším tento koncept do mnoha diskusí o plánování odchodu do důchodu s výkonnými klienty, kteří stále pracují na plný úvazek. Sdílím, jak jeden klient začal dostávat konzultační příležitosti ještě předtím, než oficiálně odešel do důchodu. Jiný řekl všem, že jede na šest měsíců na ryby. Ale když se vrátil, práce čekala a nyní má robustní poradenskou firmu.

Jedním z důležitých aspektů práce pro sebe je, jak znovu vytvořit výhody, které jste pravděpodobně získali od svého bývalého zaměstnavatele. OSVČ má stejně jako poradce několik možností, které mu stejně jako plán jeho zaměstnavatele umožní spořit si na důchod a zároveň si snížit daně.

Zde je stručný přehled finančních položek, které potřebujete vědět, než přejdete na poradenství:

Spoření na důchod, když jste samostatně výdělečně činní

Osoba samostatně výdělečně činná si může založit sólo penzijní plán 401(k), a Zjednodušený zaměstnanecký penzijní plán (SEP). a pokud vydělávají dostatečný příjem, penzijní plán v hotovosti. V některých případech budou moci ušetřit více peněz na základě před zdaněním než v plánu 401(k) jejich bývalého zaměstnavatele.

  • Se sólo plánem 401(k) osoba samostatně výdělečně činná může do plánu odložit 20 500 $ ze svého příjmu, pokud je mladší 50 let, nebo odložit 27 000 $ ze svého příjmu, pokud je jim 50 nebo více. Kromě toho může osoba samostatně výdělečně činná svým jménem přispět „zaměstnavatelem“ v celkovém maximálním vkladu 61 000 USD v roce 2022 (nebo 67 500 USD pro osoby ve věku 50 a více let). Nejlepší praxí je vytvořit plán sólo 401(k) do 31. prosince, protože k tomuto datu byste měli provést své odložené volby, ale do termínu pro podání daňového přiznání máte čas vložit peníze na účet a uplatnit odpočet dne vaše daňové přiznání.
  • SEP IRA vám umožňuje přispívat až 25 % vašeho příjmu ze samostatné výdělečné činnosti, přičemž v roce 2022 nesmí přesáhnout 61 000 USD. SEP IRA lze založit a financovat kdykoli předtím, než podáte daňové přiznání a požádáte o odpočet.
  • Plány peněžních zůstatků umožnit majitelům firem s vysokými příjmy nebo OSVČ urychlit spoření na důchod a realizovat významné roční daňové odpočty. Částka, kterou můžete do těchto plánů odložit, je založena na mnoha faktorech, včetně vašeho věku, příjmu a pravidel dokumentu plánu. V některých případech můžete každý rok vysát stovky tisíc dolarů na základě před zdaněním, což je ohromné, pokud je váš příjem dostatečně vysoký, že je nepotřebujete všechny k životu.

Možnosti zdravotního, životního a invalidního pojištění

Mnoho lidí, kteří dlouhodobě pracují pro velké společnosti, je šokováno, když se dozví, co platí za pojištění drobní živnostníci a živnostníci. V některých případech má volba COBRA smysl na určitou dobu poté, co opustíte svého velkého zaměstnavatele, pokud nemáte skupinový zdravotní plán pro důchodce, do kterého byste se zapsali, nebo ještě nemáte nárok na Medicare ve věku 65 let. Jinak:

  • Můžete si koupit krytí prostřednictvím zákona o cenově dostupné péči. jestli ty pečlivě řídit svůj příjemmůžete mít nárok na dotace na pokrytí nákladů.
  • Můžete využít krytí prostřednictvím zásad na pracovišti manžela nebo partnera.
  • Můžete si koupit krátkodobý plán, který zaplní mezeru, dokud nebudete mít nárok na Medicare.

Kromě zdravotního pojištění vám většina plánů zaměstnavatelů neumožňuje udržet si skupinový život a plán pojištění invalidity jakmile odejdete, nebo pokud můžete, musíte je převést na individuální pojistky a zaplatit odpovídající (a vyšší) pojistné.

Pokud stále potřebujete tento typ pojištění, začněte nakupovat brzy. Pojištění invalidity může být velmi obtížné zajistit jako nový majitel firmy nebo osoba samostatně výdělečně činná, protože na svém novém koncertu nemáte pravidelnou historii výdělků. Pro potřeby životního pojištění může být termínové životní pojištění často moudrou volbou, protože pojistné je nižší a může zůstat fixní po dobu trvání pojistky.

Daně: Připravte se na větší sousto (a některé možné srážky)

OSVČ bude platit nové daně oproti práci pro velkou firmu. Například budete platit zaměstnavatelův podíl na daních sociálního zabezpečení a zdravotní péče. Pro rok 2022, Sazba sociálního pojištění je 12,4 % při příjmu ze samostatné výdělečné činnosti až do výše 147 000 $. Neexistuje žádný takový strop příjmu pro daň Medicare; platíte sazbu daně Medicare ve výši 2,9 % ze všech příjmů ze samostatné výdělečné činnosti.

Na druhou stranu máte nárok na několik daňových odpočtů, které kompenzují náklady na provoz vaší malé firmy. I když se nejedná o konkrétní daňové poradenství, některé příklady zahrnují: domácí kancelář, počítač, tiskárnu, mobilní telefon, splátky leasingu auta a ujeté kilometry. Můžete si také odečíst cestovní výdaje – letenky a hotel na návštěvu klienta – a večeři s klienty a kolegy, pokud se obchoduje.

Z finančního hlediska pomáhá přechod z podnikové práce k samostatné výdělečné činnosti člověku hladší přechod od velké výplaty. Vzhledem k tomu, že se pracovní síla dnešního obchodního světa neustále mění, je dobré vědět, že tuto možnost máte.

Partner a poradce pro bohatství, CI Brightworth

Lisa Brown, CFP®, CIMA®, je autorkou knih „Girl Talk, Money Talk, The Smart Girl’s Guide to Money After College“ a „Girl Talk, Money Talk II, Financially Fit and Fabulous in your 40s and 50s“. Je vedoucí pracovní oblasti pro korporátní profesionály a vedoucí pracovníky společnosti CI pro správu majetku Brightworth v Atlantě. Její vášní v kanceláři bylo téměř 20 let radit zaneprázdněným manažerům firem ohledně jejich financí. Mimo kancelář je vášnivou běžkyní, cyklistkou a podporovatelkou charitativních akcí zaměřených na děti bez domova a jejich rodiny.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar