Jste připraveni odejít do důchodu? 3 otázky, které byste si měli položit | Osobní finance

24
Jste připraveni odejít do důchodu?  3 otázky, které byste si měli položit |  Osobní finance

(Katie Brockman)

Odchod do důchodu je vzrušující kapitola života, ale je důležité zajistit, abyste byli co nejlépe připraveni. Situace každého bude jiná, takže neexistuje jednoznačná odpověď na otázku, kdy byste měli odejít do důchodu nebo kolik byste měli spořit. To znamená, že existuje několik otázek, které si můžete položit, abyste zjistili, zda jste skutečně připraveni odejít do důchodu.

1. Jak dlouho vám úspory vydrží?

Neexistuje žádná pevná částka, kolik byste si měli spořit na důchod. Někteří lidé budou potřebovat více než 1 milion dolarů, aby mohli pohodlně odejít do důchodu, zatímco jiní mohou vyjít s mnohem méně. Spíše než používat naspořenou částku jako barometr, přemýšlejte o tom, kam až tyto úspory zajdou.

Řekněme například, že máte naspořeno 500 000 dolarů na důchod – což je podle standardů většiny pracovníků velká částka. Ale pokud očekáváte, že utratíte řekněme 60 000 dolarů ročně, tyto úspory budou trvat jen asi osm let – a to ani nezapočítává úpravy inflace během této doby.

Samozřejmě mohou pomoci dávky sociálního zabezpečení a další zdroje příjmu, jako je důchod. Je také nemožné plánovat každý jednotlivý výdaj v důchodu. Pokud však očekáváte, že v důchodu strávíte několik desítek let, je důležité odhadnout, jak dlouho vám reálně mohou úspory vydržet.

Lidé také čtou…

Zdroj obrázků: Getty Images.

2. Jak moc se budete spoléhat na sociální zabezpečení?

Dávky sociálního zabezpečení mohou pomoci překlenout propast mezi tím, co jste naspořili, a tím, co potřebujete k pohodlnému odchodu do důchodu. Nikdy však nebyly navrženy jako primární zdroj příjmu důchodců.

Průměrný důchodce inkasuje na dávkách zhruba 1 600 dolarů měsíčně, uvádí správa sociálního zabezpečení. Chcete-li zjistit, kolik můžete očekávat, že obdržíte, zkontrolujte své online výpisy prostřednictvím svého účet mySocialSecurity.

Mějte na paměti, že také věk, ve kterém začnete nárokovat bude mít významný dopad na výši vaší dávky. Pokud podáte žádost před dosažením plného důchodového věku (FRA), vaše měsíční platby budou trvale sníženy.

Jakmile budete přibližně vědět, kolik od sociálního zabezpečení dostanete, bude snazší určit, zda budou vaše úspory dostatečné. Pokud zjistíte, že se možná příliš spoléháte na své výhody, může být moudré posílit své hnízdo před odchodem do důchodu.

3. Zvažovali jste skryté výdaje?

Když zvážíte, kolik budete každý rok utrácet v důchodu, možná jste již zaúčtovali všeobecné výdaje. A v mnoha ohledech se vaše výdaje na důchod nemusí výrazně lišit od toho, co aktuálně utrácíte.

Existují však také některé náklady, které nejsou tak zřejmé. Například výdaje na zdravotní péči se mohou s přibývajícím věkem zvyšovat. Medicare není zdarma a podle zprávy Fidelity Investments z roku 2022 může průměrný 65letý pár očekávat, že bude čelit hotovým nákladům na zdravotní péči ve výši zhruba 315 000 dolarů.

Dalším nákladem, který je třeba zvážit, jsou daně. Pokud šetříte v a 401(k) nebo tradiční IRAbudete dlužit daň z příjmu z částky, kterou každý rok vyberete. V závislosti na tom, kde žijete a kolik vybíráte, to může činit tisíce dolarů ročně.

Nebudete si moci naplánovat každý jednotlivý výdaj v důchodu, a to je v pořádku. Ale pokud dokážete pravdivě odpovědět na všechny tři tyto otázky, můžete se do seniorského věku vydat co nejlépe připraveni.

Bonus sociálního zabezpečení ve výši 18 984 USD většina důchodců zcela přehlíží

Pokud jste jako většina Američanů, jste pár let (nebo více) pozadu s úsporami na důchod. Ale hrstka málo známých „tajemství sociálního zabezpečení“ by mohla pomoci zajistit zvýšení vašeho důchodového příjmu. Například: jeden snadný trik vám může vyplatit až 18 984 $ více… každý rok! Jakmile se naučíte, jak maximalizovat své dávky sociálního zabezpečení, myslíme si, že byste mohli s jistotou odejít do důchodu s klidem, o který všichni usilujeme. Jednoduše klikněte sem a zjistěte, jak se o těchto strategiích dozvědět více.

Motley Fool má a zásady zveřejňování.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar