Klienti Bank of America prodali minulý týden zotavení akciového trhu při nákupu ETF

29
Klienti Bank of America prodali minulý týden zotavení akciového trhu při nákupu ETF

Klienti Bank of America minulý týden prodali rally akciového trhu, ale podle BofA Global Research nakupovali fondy obchodované na burze napříč styly v těžkém roce pro akcie.

Klienti banky byli již třetí týden čistými prodejci amerických akcií, uvedli akcioví a kvantoví stratégové BofA ve výzkumné zprávě z 27. června. Prodávali se jako S&P 500 SPX,
-1,79 %
minulý týden vzrostly o více než 6 %, „ačkoli odlivy byly ‚utlumené‘,“ uvedli stratégové.

Mezitím ETF přitáhly zájem, protože investoři nadále zvažovali pravděpodobnost recese a to, jak agresivně bude muset Federální rezervní systém zvýšit úrokové sazby, aby ochladil ekonomiku a bojoval s inflací.

„Navzdory výprodejům jednotlivých akcií klienti nakupovali ETF napříč styly,“ včetně růstu, mixu a hodnoty, uvedli stratégové s vedoucím růstem. Nakoupili také ETF napříč velikostními segmenty, „kromě malých kapitalizací po některých počátečních známkách pozitivnějšího posunu sentimentu u malých kapitalizací minulý týden.“

Klienti BofA byli „defenzivní“ a přispívali na veřejné služby a základní zboží, zatímco prodávali akcie v ostatních devíti z 11 sektorů, podle poznámky. Tech utrpěl největší odliv v týdnu do 24. června, zatímco ETF přilákaly největší příliv, jak ukazuje graf ve zprávě.

ZPRÁVA O GLOBÁLNÍM VÝZKUMU BOFA DNE 27. ČERVNA 2022

V rámci ETF klienti BofA minulý týden nakoupili čtyři z 11 sektorů, přičemž příliv vedl podle poznámky k technologiím a materiálům. Největší odlivy měly energetické a utilitní ETF.

„Prodeje energetických ETF byly největší od července 2017 po silném pasivním nákupu v tomto sektoru od začátku roku 2022,“ uvedli stratégové. Podle jejich názoru však velké odlivy neznamenají, že silná výkonnost sektoru v porovnání s ostatními oblastmi skončila.

„Nemyslíme si, že nadvýkonnost Energy je u konce,“ napsali. „V naší práci má nadále příznivé hodnocení, nabízí atraktivní výnos chráněný proti inflaci a zůstává pod vlastnictvím aktivních manažerů.“

Číst: Energetické ETF jsou nemilované ve srovnání s „výjimečnými“ zisky, protože růstové sázky na akciovém trhu vedou k nejhorší první polovině vůbec

Americký akciový trh se snaží rozšířit rally minulého týdnekterý utrpěl tři týdny ztrát v řadě pro S&P 500, Dow Jones Industrial Average a technicky náročný Nasdaq Composite.

Americké akcie se v úterý odpoledne obchodovaly dolů, a to díky čerstvým ekonomickým údajům pokles spotřebitelské důvěrys Dow DJIA,
-1,38 %
pokles o 1,3 %, S&P 500 o 1,8 % a Nasdaq COMP,
-2,63 %
klouzavý 2,7 %, ukazují data FactSet, při poslední kontrole.

Většina z 11 sektorů indexu S&P 500 klesala, přičemž nejstrmější propady v úterý odpoledne zaznamenaly spotřební zboží a informační technologie. Energetika naopak vynikala prudkými zisky a byla jediným odvětvím na vzestupu.

Energy Select Sector SPDR Fund XLE,
+2,29 %
podle FactSet vzrostl o 1,4 % v úterý odpoledne, čímž jeho dosavadní letošní zisky dosáhly téměř 35 %. Energie prudce vzrostla, zatímco index S&P 500 byl v roce 2022 poražen o více než 19 %.

Pokud jde o styly, iShares S&P 500 Value ETF IVE,
-1,02 %
v úterý odpoledne klesl o 1,2 % a vedl lépe než iShares S&P 500 Growth ETF IVW,
-2,74 %,
což bylo podle FactSet o 2,8 % méně.

Akcie s malou kapitalizací také vykazovaly ztráty, s iShares Russell 2000 ETF IWM,
-1,49 %
pokles o 1,9 % v úterý odpoledne a Vanguard S&P Small-cap 600 ETF VIOO,
-1,27 %
sleva 1,5 %, ukazují data FactSet při poslední kontrole.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar