Konkurzní soud Toys R Us by mohl otřást soukromým kapitálem

30
Konkurzní soud Toys R Us by mohl otřást soukromým kapitálem

Toys R Us je dávno pryč, ale jeho bývalí vlastníci private equity se stále nemohou otřást.

Řidičské novinky: Soudce amerického konkurzního soudu rozhodl, že může být zahájena žaloba proti věřiteli proti skupině bývalých vrcholných manažerů a ředitelů zkrachovalého maloobchodníka, včetně partnerů Bain Capital a KKR.

Flashback: Společnost Toys R Us skončila v roce 2017 a způsobila ztrátu práce přibližně 3 000 zaměstnanců.

  • Zde bylo spousta viny kolem. PE firmy se zadlužují. Senior věřitelé za odmítnutí vyjednávat. Management za selhání inovací.
  • PE firmy by později vytvořily 20 milionů dolarů odstupného pro propuštěné pracovníky. Také realizovaný mírný zisk na úrovni GP od Toys, i když LP byly vytřené.

Pouzdro: Věřitelé tvrdí, že společnost utratila kolem 600 milionů dolarů za zboží a služby mezi podáním žádosti o bankrot podle kapitoly 11 a likvidací svých prodejen, aniž by dostatečně prozradila prodejcům, že finance společnosti jsou natolik hrozné, že je pravděpodobné, že dojde k odstavení.

  • Stěžovatelé také narážejí na poplatky za poradenství placené sponzorům soukromého kapitálu společnosti v letech 2014 až 2017 plus určité manažerské bonusy.
  • Soudce Keith Phillips povolil pokračování obou nároků. Odmítl však tvrzení, že rozhodnutí společnosti převzít financování drženým dlužníkem bylo porušením svěřenecké povinnosti.

Co vědět: Zástupci soukromého kapitálu ve správních radách společností jsou obecně kryti pojištěním odpovědnosti ředitelů a úředníků (D&O), ačkoli tyto smlouvy obvykle zahrnují výjimku z úmyslného podvodu.

  • Žádné komentáře k rozhodnutí ze strany Bain ani KKR a není jasné, jak by jejich konkrétní zásady D&O byly (nebo nebyly) aplikovány, kdyby firmy u soudu prohrály.
  • Za zmínku také stojí řádek z neúspěšné žádosti obžalovaných o zkrácený rozsudek, který příliš nepřispívá k pověsti ani PE ani lidí, jako je bývalý generální ředitel společnosti Toys Dave Brandon: „Dokud společnost není insolventní, její členové představenstva mají vůči společnosti a jejím vlastníkům svěřenskou povinnost a mohou podnikat kroky, které jsou prospěšné pro vlastníky na úkor společnosti.“

Sečteno a podtrženo: Pokud by zvítězili věřitelé, bez ohledu na konkrétní pojistné krytí, mohlo by to otřást modelem soukromého kapitálu. V zásadě se dohadují o de facto zpětném získání od vlastníků soukromého kapitálu společnosti, podobně jako by fond PE mohl dlužit svým komanditistům byla investice do ztráty peněz na základě před insolvencí poplatky.

  • Teoreticky by se to mohlo týkat peněz, které dnes vydělávají ředitelé PE v jakékoli radě společnosti v portfoliu.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar