Meta naráží na „samovýběr“, protože propouštění narůstá

127
Meta naráží na „samovýběr“, protože propouštění narůstá

Vedoucí pracovníci upozorňují na nabubřelost uvnitř svých společností a vyzývají pracovníky, aby se ohodnotili.

Proč na tom záleží: Zaměstnanci si užívali téměř dva roky flexibility a převahy. Ale mohou zjistit, že se tabulka obrací, protože ekonomika ztrácí dech a technologické společnosti začnou rozdávat růžové lístky.

Řidičské novinky: Uniklý zvuk ze včerejší schůzky zaměstnanců uvnitř Meta odhaluje, že společnost letos snížila plány na najímání inženýrů nejméně o 30 % a zároveň zvýšila laťku pro stávající zaměstnance. Reuters.

  • „Realisticky je ve společnosti pravděpodobně spousta lidí, kteří by tu neměli být,“ nechal se slyšet také generální ředitel Mark Zuckerberg, píše agentura Reuters.
  • „Součástí mé naděje, že zvýším očekávání a budu mít agresivnější cíle a trochu přiženu teplo, je, že si myslím, že někteří z vás se mohou rozhodnout, že toto místo není pro vás, a že vlastní výběr je Dobře se mnou,“ dodal. Společnost Axios požádala společnost Meta o komentář.
  • Jeho komentáře odrážejí komentáře generálního ředitele Tesly Elona Muska, který údajně řekl, že se společnost stává „přetížený v mnoha oblastech“ a že lidé, kteří nechtěli vstoupit do práce tam by to vůbec nemělo fungovat.

Velký obraz: Meta a Tesla patří mezi nejméně tucet technologických společností ořezávání nebo snižování růstu jejich pracovních sil uprostřed zpomalení ekonomiky.

Co sledovat: Outplacementová firma Challenger, Grey & Christmas se připravuje být rušnější.

  • „Práce je vždycky nějak pomalá.“ [and] zaostávající indikátor toho, co se děje v celkové ekonomice,“ řekl dříve Axios Andrew Challenger, senior viceprezident společnosti.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar