Můj účet klesl o 20 % a můj poradce nedokázal vysvětlit proč. Jaký je správný krok?

3058
Můj účet klesl o 20 % a můj poradce nedokázal vysvětlit proč.  Jaký je správný krok?

Pokud se zbavíte poradce, který nedokáže jasně sdělit ztráty. tobě?

Getty Images/iStockphoto

Otázka: Se svými investicemi ve velké bance jsem prošel 20% ztrátou. Poradce mi řekl, že moje portfolio je tvořeno domácími a zahraničními investicemi odolnými proti inflaci, ale poradce mi nikdy nedokázal vysvětlit zrychlenou ztrátu peněz. Zavřel jsem svůj účet. Byl to správný krok? (Hledáte finančního poradce? Pomocí tohoto nástroje se můžete spojit s finančním poradcem, který by mohl vyhovovat vašim potřebám.)

Odpovědět: Váš instinkt odejít od tohoto poradce byl pravděpodobně správný, říkají profesionálové. Michelle Connell, autorizovaná finanční analytička, říká, že neschopnost vašeho poradce vysvětlit vaše ztráty je něco, co ji znepokojuje. A skutečnost, že tento poradce nazval něco „odolné proti inflaci“, mohla být také varovným signálem. „Na trhu je jen velmi málo věcí, které jsou zcela bezpečné nebo odolné proti inflaci,“ říká certifikovaný finanční plánovač Jay Zigmont. Bohatský poradce Bruce Tyson z Morton Wealth dodává, že plusem je, že nyní budete vědět, že máte „klást těžší otázky, když poradce tvrdí, že investice je ‚něco neprokazatelné‘.“

Máte problém se svým finančním poradcem nebo si ho chcete najmout? Napište e-mail na adresu [email protected]

Jistě, nedávná 20% ztráta není neslýchaná. V polovině června byl S&P zhruba o 20 % nižší ze svých lednových maxim. Ale to znamená, že dobrý poradce by vám to všechno vysvětlil a také jasně vysvětlil, do čeho investujete. A co víc, dobrý poradce by pravděpodobně lépe porozuměl vaší toleranci k riziku – pokud by takový druh ztráty bylo pro vás nepřijatelné, možná jste do růstu investovali příliš agresivně.

Tyson říká, že byste v budoucnu měli spolupracovat s poradcem, abyste vybudovali odolné portfolio spíše než portfolio zaměřené pouze na růst. „V konečném důsledku by pro vás měl váš poradce více vzdělávat, více plánovat peněžní toky a více daňového plánování, abyste měli celkový přehled o svých penězích a méně starostí s cenovými pohyby na vašem účtu,“ říká Kaleb Paddock, certifikovaný finanční plánovač. ve finančním plánování Ten Talents. Pomocí tohoto nástroje se můžete spojit s finančním poradcem, který by zde mohl vyhovět vašim potřebám.

Byl to ale správný krok uzavřít investiční účet? Certifikovaný finanční plánovač Jay Zigmont říká, že bankovní účet není to, co je nejdůležitější, ale to, do čeho investujete. Mohli jste nechat peníze tam, kde byly, a přejít k novému poradci, nebo jste mohli přesunout prostředky na vlastní účet, pokud chcete mít větší kontrolu nad svými investicemi.

A „otázka je, co jste udělal s penězi poté, co jste uzavřel účet,“ říká Zigmont. Uzavření investičního účtu může být nákladné, pokud jsou vaše zisky vyšší než vaše ztráty, a pokud prodáte podíly méně než rok po jejich nákupu, můžete podléhat placení daní. Mnoho firem si navíc účtuje poplatek za uzavření účtu, takže budete chtít zkontrolovat drobným písmem v podmínkách svého účtu, abyste věděli, co byste měli očekávat při uzavření účtu makléře.

Co byste tedy měli dělat dál? „Zní to, že pro vás tento poradce možná nebyl vhodný, ale výzvou je najít takového,“ říká Zigmont. Z hlediska toho, co hledat u poradce, závisí na vašich potřebách. „Dobrý finanční plánovač může přidat hodnotu daleko nad rámec správy investičního portfolia,“ říká certifikovaný finanční plánovač Ian Rea ze Slate Peak Financial Services. Tento Výběr Marketwatch průvodce vám může pomoci sestavit seznam otázek, které můžete položit potenciálnímu poradci.

Než si najmete dalšího poradce, udělejte si průzkum a ujistěte se, že má dostatek investičních znalostí, aby se mohl orientovat během poklesu investičního trhu. „Pak pohovorte s kvalifikovanými kandidáty a zjistěte, zda vytvořili investiční plán, který vám pomůže dosáhnout vašich cílů v rámci vaší tolerance rizika. Také se ujistěte, že komunikují, když jsou podmínky na trhu těžké, a hlavně, že jim důvěřujete,“ říká Connell.

Máte problém se svým finančním poradcem nebo si ho chcete najmout? E-mailem [email protected]

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar