Nakupování u benzínové pumpy v době inflace: Méně plynu, větší pytle chipsů, hodně mražené pizzy a levná káva

29
Nakupování u benzínové pumpy v době inflace: Méně plynu, větší pytle chipsů, hodně mražené pizzy a levná káva

Samoobslužné obchody na čerpacích stanicích obvykle slouží jako ideální náhrada za obchod s potravinami, když vše, co potřebujete, je bedna vody, pár sáčků chipsů, karton mléka nebo pozdní káva na cestě domů z práce. Toto impulzivní nákupní chování je dobrým barometrem zdraví spotřebitele v daném okamžiku.

„Cena benzínu a všeho je mnohem vyšší, ale lidé musí jezdit autem,“ řekl Arie Kotler, prezident a generální ředitel společnosti Arko Corp, provozovatele samoobsluhy. „Stále přicházejí k pumpě, ale přepočítávají své cesty .“

Kotler sledoval nákupní vzorce na čerpacích stanicích provozovaných ARKO a připojených večerkách. Společnost provozuje téměř 1 400 obchodů se smíšeným zbožím, většinou s čerpacími stanicemi, v menších městech a venkovských komunitách ve 28 státech.

Všiml si dvou trendů, které se objevují během návštěv nakupujících čerpacích stanic.

„Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku lidé přicházejí k pumpě častěji, ale místo plného naplnění nádrže plní polovinu nebo čtvrtinu nádrže najednou,“ řekl. „Jezdí méně a kratší vzdálenosti.“

Spotřebitelé zároveň méně často nakupují ve večerkách na čerpacích stanicích. „Ale když přijdou do obchodu, konsolidují své nákupy,“ řekl. „Místo toho, aby kupovali jen jednu nebo dvě položky, dělají větší košík nákupů, možná na celý týden.“

Větší pytle chipsů, spousta mražené pizzy a 99centová káva

Vzhledem k tomu, že se spotřebitelé ještě více zaměřují na hodnotové ceny, Kotler řekl, že ARKO rekalibruje své nabídky, služby a propagační akce, aby se pokusilo udržet ceny na nízké úrovni a prodeje nahoru.

„V minulosti to byl jeden nápoj a malý sáček chipsů,“ řekl. „Nyní nakupují podle hodnoty. Takže je to větší sáček žetonů za 4,59 dolaru, například oproti malému sáčku za 2,29 dolaru. Mohou si z toho vzít pár porcí.“

Podobně u nápojů řekl, že dvoulitrové lahve překonávají menší velikosti jako plechovky s 12 a 15 baleními nápojů.

ARKO přidalo samoobslužné kávovary, které prodávají horkou a ledovou kávu za 99 centů.

Levná káva, sendviče a mražená pizza jsou také horkými prodejci mezi zákazníky s omezeným rozpočtem.

A od začátku roku, řekl Kotler, ARKO přidalo plně automatizované kávovary na zrnkovou kávu ve více než 500 prodejnách. „Jsou samoobslužné a odstraňují pro nás mzdové náklady. Takže můžeme prodávat horkou a ledovou kávu za 99 centů,“ řekl.

Společnost také investovala do dalších chladicích boxů na více než 600 místech, kde si zákazníci mohou vyzvednout sendviče a mražené potraviny, jako je pizza, hamburgery a televizní večeře.

„Náš sendvič s arašídovým máslem a želé stojí 1,29 dolaru, šunka a sýr za 3,99 dolaru,“ řekl Michael Bloom, marketingový ředitel společnosti. „Jsme podobné jako v obchodech s potravinami, ale možná o 1 až 3 dolary méně.

Pizzy obvykle patří mezi nejkupovanější položky v obchodech na čerpacích stanicích.

„Mnoho lidí si teď nemůže dovolit jít do restaurace. Naše mražená rodinná pizza.“s za 5,69 až 9,59 dolaru jsou nyní velmi oblíbeným zbožím,“ řekl Kotler.

Navíc řekl, že obchody nabízejí nabídky jako kupte dva, jeden dostanete zdarma a slevy na plyn, když se zákazníci zaregistrují do věrnostního programu společnosti.

„Všechny tyto úspory se spotřebitelům sčítají,“ řekl Kotler. „Každých pár měsíců se snažíme znovu objevit naše obchody, abychom zůstali konkurenceschopní, zůstali v podnikání a zůstali relevantní pro nakupující v tomto prostředí.“

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar