Nebojím se škrtů v sociálním zabezpečení. Zde je Proč | Chytrá změna: Osobní finance

0
Nebojím se škrtů v sociálním zabezpečení.  Zde je Proč |  Chytrá změna: Osobní finance

(Maurie Backman)

Možná jste slyšeli zvěsti, že sociálnímu zabezpečení docházejí peníze. Takže tady je dobrá zpráva – není.

Hlavním zdrojem příjmů sociálního zabezpečení jsou daně ze mzdy – ty, které všichni vidíme, jak si bereme z našich výplat. A dokud tyto daně zůstanou v platnosti, program může běžet dál.

To znamená, že v příštích letech Sociální pojištění očekává, že příjmy z daní ze mzdy podstatně klesnou, protože silné ročníky opouštějí pracovní sílu. Program má svěřenecké fondy, které může využívat, aby udržoval krok s plánovanými výhodami, ale jen tak dlouho. Jakmile tyto prostředky dojdou, krácení dávek bude silnou možností.

Lidé také čtou…

Mezitím správci sociálního zabezpečení nedávno předpokládali, že svěřenecké fondy programu do roku 2035 vyschnou. To znamená, že snížení dávek by mohlo být na stole za něco málo přes deset let.

Zdroj obrázků: Getty Images.

To je něco, co spoustu lidí znepokojuje, a to je pochopitelné. Ale krácení dávek mě neznepokojuje z jednoho velkého důvodu.

Můj důchod nezávisí na sociálním zabezpečení

Jako někdo, kdo pravidelně píše o sociálním zabezpečení, už dlouho vím, že program možná bude muset snížit dávky. Nyní je mnoho lidí přesvědčeno, že zákonodárci krácení dávek nedovolí. A pravdou je, že je těžké říci, zda se jim dá předejít nebo ne.

To je důvod, proč moje strategie odchodu do důchodu vždy spočívala v předpokladu, že budu dostávat velmi málo peněz ze sociálního zabezpečení, a kompenzovat to tím, že si postavím pevné hnízdo. Ve skutečnosti, když si počítám důchodový příjem, ve skutečnosti pracuji s předpokladem, že ze sociálního zabezpečení nedostanu nic a že všechny výhody, které mi přijdou, jsou ve skutečnosti jen peníze navíc, které mohu použít na zábavné účely, jako je volný čas. a cestování.

Tato strategie mi umožňuje převzít kontrolu nad svým odchodem do důchodu, spíše než se spoléhat na program, jehož budoucnost je nejistá (a tím nemyslím, že sociální zabezpečení zanikne, ale spíše to, že je těžké předvídat, jaké dávky budou stát za to po řadě). A také mě to nutí tvrdě pracovat a šetřit.

V těchto dnech nejen vytěžuji svůj sólo plán 401(k), ale také se snažím vysát peníze navíc ze svých výdělků na makléřském účtu, jehož investice jsou určeny na důchod. Navíc doufám pokračovat v práci v určité funkci během důchodu, částečně proto, že mě baví to, co dělám, a chci být stále zaneprázdněný, ale částečně proto, že se mi líbí myšlenka, že budu nadále vydělávat.

Mnoho lidí odejde do důchodu a rozhodne se, že už nikdy nevydělají další dolar. To je pro některé lidi v pořádku. Ale není to uspořádání, které by mi vyhovovalo.

Jak se méně starat o škrty v sociálním zabezpečení

Snížení sociálního zabezpečení je možností, se kterou se současní i budoucí příjemci budou muset potýkat. Pokud vás to znepokojuje, navrhuji, abyste se snažili zvýšit míru úspor a najít způsoby, jak nyní snížit výdaje, abyste uvolnili více peněz.

Pokud se blížíte k odchodu do důchodu bez velmi silného hnízda, navrhoval bych také odložit odchod vašich zaměstnanců o několik dalších let a využít tento čas ke zvýšení úspor. Zároveň možná budete chtít začít propojovat práci na částečný úvazek ve svém oboru, abyste měli další zdroj příjmů, jakmile práce na plný úvazek přestane existovat.

Samozřejmě se můžete i v důchodu podívat na práci v novém oboru — takovém, který vás zajímá více než vaše současná kariéra. To je něco, co mnoho seniorů dělá, a slouží to společnému účelu přinášet jim radost i příjem.

Realita je taková, že škrty v sociálním zabezpečení jsou zřetelnou možností a od potenciálního snížení dávek nás dělí už tolik let. Pokud se o to chcete méně starat, nastavte si, že se budete méně spoléhat na sociální zabezpečení. Je to opravdu tak jednoduché.

Bonus sociálního zabezpečení ve výši 18 984 USD většina důchodců zcela přehlíží

Pokud jste jako většina Američanů, jste pár let (nebo více) pozadu s úsporami na důchod. Ale hrstka málo známých „tajemství sociálního zabezpečení“ by mohla pomoci zajistit zvýšení vašeho důchodového příjmu. Například: jeden snadný trik vám může vyplatit až 18 984 $ více… každý rok! Jakmile se naučíte, jak maximalizovat své dávky sociálního zabezpečení, myslíme si, že byste mohli s jistotou odejít do důchodu s klidem, o který všichni usilujeme. Jednoduše klikněte sem a zjistěte, jak se o těchto strategiích dozvědět více.

Motley Fool má a zásady zveřejňování.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar