Nejlepší analytici z Wall Street říkají, že koupí Apple & Bank of America

35
Nejlepší analytici z Wall Street říkají, že koupí Apple & Bank of America

Generální ředitel společnosti Apple Tim Cook hovoří během výroční konference Worldwide Developers Conference v San Jose v Kalifornii, 6. června 2022.

Petr Dasilva | Reuters

Je teprve zhruba polovina roku a volatilita akciových trhů není v dohledu.

Investoři, kteří se již zmítali v prudkém poklesu akcií, byli minulý týden překvapeni, když Federální rezervní systém zvýšil úrokové sazby o tři čtvrtě procentního bodu. Centrální banka měla jasno v tom, že podniká kroky k potlačení inflace, ale její kroky dále podnítily obavy z blížící se recese.

Investoři hledají připomínku, aby se zaměřili na své dlouhodobé cíle. Nejlepší profesionálové z Wall Street pojmenovávají své oblíbené tipy, i když se objevuje nejistota, podle TipRanks, který sleduje analytiky s nejlepšími výsledky.

Zde je pět akcií, které lze tento týden zdůraznit.

Jablko

S více než 2 biliony dolarů v tržní kapitalizaci, Jablko (AAPL) je jednou z největších společností na světě. Má všechny prostředky k tomu, aby dokázala proplout těžkými časy a časem rostla.

Nicméně velikost Applu jej neudržela imunní vůči současným problémům, které tíží ekonomiku. Sám výrobce iPhone očekává tolik jako tržba za 8 miliard dolarů ve čtvrtletí na konci června kvůli přetrvávajícím omezením dodávek komponentů, která se zhoršila kvůli blokádám v Číně vedeným Covidem. Navíc, Jablko také očekává protivítr v příjmech ze zastavení dodávek do Ruska.

Makroekonomické protivětry zatemňují výhled Applu na nejbližší období, ale analytici se dívají na dlouhodobé vyhlídky.

analytik Deutsche Bank Sidney Ho nedávno zopakoval nákupní hodnocení akcií navzdory snížení cílové ceny na 175 USD z 200 USD. Ačkoli Apple neposkytnul vodítko pro fiskální třetí čtvrtletí, Ho očekává nízký jednociferný meziroční růst, vezme-li v úvahu překážky růstu.

Při pohledu na přetrvávající geopolitické problémy, rostoucí úrokové sazby a zpomalení spotřebitelských výdajů analytik řekl, že by „nepřekvapilo, kdyby slyšel další řeči o tom, že Apple snižuje objednávky“.

Není pochyb o tom, že akcie v roce 2022 propadly téměř o 26 %. Ho však tento výkon považuje za stejně dobrý nebo dokonce o něco lepší než jeho kolegové s mega cap. Dále řekl, že makroekonomické protivětry neumožní, aby ocenění akcií AAPL v příštích 12 měsících dosáhlo svého 5letého maxima, tedy více než 30násobku zisku na akcii, což je další důvod, proč zvážit přidání akcie nyní. (Vidět Akciový graf společnosti Apple na TipRanks)

Sidney Ho drží místo na 127. místě mezi téměř 8 000 analytiky sledovanými na TipRanks. Navíc byl úspěšný na 72 % svých akciových ratingů, přičemž průměrná návratnost každého z nich činila 22,3 %.

NetApp

Ho za Deutsche Bank je také býčí na NetApp (NTAP), která poskytuje řešení podnikového úložiště a správy dat. Akcie nejsou cizí, pokud jde o současné neúspěchy, které tíží průmyslová odvětví, a její akcie od začátku roku klesly asi o 30 %.

Vyšší náklady na komponenty a logistiku, které vyplynuly z omezení dodavatelského řetězce, poškodily marže společnosti. Tyto problémy budou pravděpodobně překážkami v blízké budoucnosti.

Navzdory protivětru, NetApp vykazuje ohromné ​​možnosti realizace a společnosti se podařilo udržet svou rozvahu silnou a v čisté hotovostní pozici. Silná rozvaha pomohla tomuto technologickému gigantovi být v souladu s výplatami dividend. (Vidět NetApp Datum a historie dividendy na TipRanks)

Ho poukazuje na to, že akcie společnosti v roce 2022 výrazně zaostávaly za svými protějšky v oblasti IT hardwaru. To však otevřelo skvělou nákupní příležitost pro skládání výnosů z dlouhodobého hlediska.

Analytik byl trochu zklamán, když NetApp nemohl dosáhnout svého vlastního veřejného cloudového ročního opakujícího se cíle příjmů kvůli vyššímu úbytku zákazníků a obratu prodejců v cloudové provozní jednotce. Ho však příliš neznepokojuje, protože NetApp má připravené plány, jak tyto problémy vyřešit.

Kromě toho je Ho přesvědčen, že přesun zaměření společnosti od fúzí a akvizic k odkupům akcií podpoří růst zisku na akcii.

Analytik snížil cílovou cenu z 90 USD na 84 USD, ale upgradoval akcie NTAP na nákup z držení, přičemž měl na paměti dlouhodobý růst.

Věštec

Cloudová softwarová velmoc Věštec (ORCL) je jednou z mála technologických společností, které se taktně pohybují na širším trhu. (Vidět Oracle Hedge Fund Trading Activity na TipRanks)

Své pozitivní čtvrtletní výsledky přišel jako závan čerstvého vzduchu uprostřed katastrofálních větrů sezóny. Navíc je povzbudivý i jeho výhled na aktuální čtvrtletí, který zahrnuje akvizice společnosti Cerner. Loni v prosinci, Věštec oznámila, že převezme společnost Cerner, která poskytuje IT řešení pro sektor zdravotnictví.

Analytik Monness Crespi Hardt & Co Brian White patřil k těm optimistům ohledně Oracle. Zdůraznil důvěru společnosti Oracle v její cloudovou dynamiku, která podle očekávání bude pokračovat i ve fiskálním roce 2023.

White také nachází významný růstový potenciál současného ocenění, přestože jeho budoucí 12měsíční cíl ceny a výnosů je nad svým nedávným nejvyšším oceněním. To je založeno na přesvědčení, že „úspěšné vytvoření pevných základů pro podporu silného růstu cloudu v nadcházejících letech má potenciál stále více poskytovat trhu větší důvěru v dlouhodobý obchodní model společnosti“.

White zopakoval hodnocení nákupu na Věštecale snížil cílovou cenu na 113 USD ze 126 USD, aby se zohlednily krátkodobé protivětry, které jsou pro technologický sektor připraveny.

Z téměř 8 000 analytiků Wall Street sledovaných TipRanks, White drží 579. pozici na základě 55% úspěšnosti hodnocení a 9,2% průměrné návratnosti každého hodnocení.

Holding IHS

Další akcie v radaru špičkových analytiků se mírně odchyluje od hlavního technologického sektoru Holding IHS (IHS), která vlastní, provozuje a rozvíjí sdílenou telekomunikační infrastrukturu. Vzhledem k rozšiřující se mezinárodní stopě je současná situace poměrně omezená dostupnost dolaru a akcie IHS v letošním roce zatím klesl téměř o 28 %. (Vidět IHS Holding Stock Chart na TipRanks)

Společnost nicméně minulý měsíc zveřejnila pozitivní čtvrtletní čísla, což přimělo analytika RBC Capital Markets Jonathan Atkin ponořit se do financí a vývoje společnosti. Atkin si všiml „nízkého profilu odchodu společnosti, dlouhodobých smluv a atraktivních peněžních toků podobných anuitám“.

Atkin považuje významnou expozici IHS na afrických trzích za klíčový faktor růstu, protože tento kontinent má jednu z nejvyšších měr růstu předplatitelů. Infrastrukturní společnosti mají na afrických trzích silný vzestup, protože 2G a 3G jsou v regionu stále běžné, ale v budoucnu budou muset být modernizovány.

Kromě toho je společnost Atkin přesvědčena o schopnostech společnosti IHS zvládat výzvy, a to vzhledem k jejím silným zkušenostem s působením v Nigérii již 22 let. Je pozoruhodné, že nigerijské trhy mají několik provozních a finančních problémů a problémů s dodržováním předpisů, které mezinárodním společnostem ztěžují fungování.

Vybaven těmito a mnoha dalšími pozorováními analytik zopakoval nákupní hodnocení akcie s cílovou cenou 21 USD.

Jonathan Atkin je na 15. místě mezi téměř 8 000 analytiky sledovanými na TipRanks, což nám dává o důvod víc zvážit jeho přesvědčení o akciích. Byl úspěšný v 75 % svých hodnocení a generoval 15,4 % návratnosti každého z nich.

americká banka

Akcie Bank of America (BAC) jsou letos téměř o 30 % nižší. Nicméně bankovní monstrum těží z prostředí vysokých úrokových sazeb. Generální ředitel banky Brian Moynihan již dříve uvedl, že vyšší úrokové sazby a růst úvěrů by měly v blízké budoucnosti významně zlepšit čisté úrokové výnosy. (Vidět Bank of America Stock Investors nálady na TipRanks)

V nedávné výzkumné zprávě, analytik RBC Capital Gerard Cassidy zdá se souhlasit. „V důsledku očekávaného zvýšení krátkodobých úrokových sazeb jsme zvýšili naše odhady čistých úrokových výnosů, které byly v roce 2022 více než kompenzovány nižšími než očekávanými výnosy investičního bankovnictví, ale v roce 2023 byly kompenzovány pouze částečně,“ řekl.

Cassidy připomněl, že historicky měnová a fiskální politika vedla k vyšším základním vkladům pro BAC. Domnívá se, že vklady jsou obvykle lepkavější, než se očekávalo, což dává více času na udržení vkladů investovaných. Analytik tedy očekává, že ziskovost banky zůstane zpočátku vysoká až do cyklu zpřísňování měnové politiky.

Cassidy pokračoval ve svém býčím postoji BAC s nákupním ratingem, ale snížil svůj cenový cíl na 45 USD z 51 USD pouze na základě nižších násobků ocenění.

Zejména Cassidy drží 34. místo ve skupině téměř 8 000 analytiků sledovaných na TipRanks. Navíc 67 % jeho ratingů bylo ziskových, což generuje průměrnou návratnost 22,8 % na rating.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar