Obrat akcií níže po oživení z minulého týdne

31
Obrat akcií níže po oživení z minulého týdne

Americké akcie v pondělí ráno klesly, když se hlavní indexy snažily udržet dynamiku z minulého týdne.

S&P 500 klesl o 0,2 % k 10:35 ET a rychle vymazal zisky po krátkém růstu na otevření. Dow Jones Industrial Average se také propadl do červených čísel a Nasdaq Composite klesl o 0,5 %.

Pohyby následují po prudkém odskoku v pátek S&P 500 během seance vzrostl o 3 %. a více než 6 % za týden, což je druhý nejlepší týden v tomto roce a první týdenní nárůst od konce května. Srovnávací index je přesto na svém tempu nejhorší otevření šest měsíců od roku 1970.

Během poslední seance vzrostl Dow o více než 800 bodů, neboli 2,7 %, zatímco Nasdaq vzrostl o více než 3,3 %, což vedlo k týdenním ziskům indexů o více než 5 % a 7 %.

Někteří stratégové z Wall Street doufají, že trhy možná našly dno.

„Špatný jako [this year] bylo pro investory, dobrou zprávou je, že předchozí roky, které v polovině roku klesly nejméně o 15 %, byly v posledních šesti měsících pokaždé vyšší, s průměrným výnosem téměř 24 %,“ hlavní stratég trhu LPL Financial Ryan Detrick uvedl v poznámce minulý týden.

Stratég JP Morgan Marko Kolanovic také předpověděl, že americké akcie tento týden může stoupnout až o 7 %. jak investoři rebalancují portfolia na konci měsíce, ve druhém čtvrtletí a v první polovině roku.

Zatímco sentiment na Wall Street vypadá optimisticky, investoři čekají na řadu klíčových ekonomických zpráv a zisků může tento týden ovlivnit trhy a vkládat naděje na návrat do testu.

Čtvrtletní výsledky od Nike (Z) a Micron (MU) budou bedlivě sledovány kvůli známkám rostoucích zásob a zpomalování objednávek jako Target a někteří další prodejci varovali před nedávnem, což může obnovit obavy z ekonomického zpomalení v Corporate America.

Obchodníci se tento týden také potýkají s poměrně nabitým ekonomickým kalendářem, s nejnovějšími údaji o jádrové inflaci PCE – preferovaným měřítkem spotřebitelských cen Federálním rezervním systémem, průzkumem spotřebitelského sentimentu Conference Board a zprávami o výrobě a bydlení, které mají být zveřejněny do pátku.

Obchodník pracuje na půdě newyorské burzy NYSE v New Yorku, USA, 16. června 2022. Americké akcie ve čtvrtek prudce klesly, když na Wall Street pokračoval strmý výprodej uprostřed rostoucích obav z recese.  (Foto Michael Nagle/Xinhua přes Getty Images)

Obchodník pracuje na půdě newyorské burzy NYSE v New Yorku, USA, 16. června 2022. Americké akcie ve čtvrtek prudce klesly, když na Wall Street pokračoval strmý výprodej uprostřed rostoucích obav z recese. (Foto Michael Nagle/Xinhua přes Getty Images)

Na cestách

  • Coinbase (MINCE) akcie klesly téměř o 10 % poté, co analytici Goldman Sachs v pondělí snížené hodnocení akcií kryptoměnové burzy prodat od neutrálního a snížili svůj cenový cíl akcií na 45 USD ze 70 USD. Goldman také poznamenal, že zatímco Coinbase nedávno oznámila, že propustí 18 % zaměstnancůtoto propouštění nebude stačit k tomu, aby náklady společnosti byly v souladu se sníženými tržbami.

  • Robinhood Markets (KAPUCE)Akcie společnosti vzrostly zhruba o 2,5 % na začátku seance poté, co Goldman Sachs ve stejném sdělení klientům upgradovala makléřskou společnost, což byl krok, ke kterému došlo asi dva měsíce poté, co firma snížila hodnocení akcií na Sell. Poslední změna je většinou způsobena valuací, po tom, co Robinhood letos v letošním roce klesl o více než 50 %, a podle analytiků o téměř 30 % od začátku dubna.

Alexandra Semenova je reportérkou Yahoo Finance. Sledujte ji na Twitteru @alexandraandnyc

Kliknutím sem zobrazíte nejnovější zprávy o akciovém trhu a hloubkovou analýzu, včetně událostí, které hýbou akciemi

Přečtěte si nejnovější finanční a obchodní zprávy od Yahoo Finance

Stáhněte si aplikaci Yahoo Finance pro Jablko nebo Android

Sledujte Yahoo Finance Cvrlikání, Facebook, Instagram, Flipboard, LinkedIna Youtube

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar