PayPal ukončuje bezplatné platby Friends & Family pro firemní účty

1033
PayPal ukončuje bezplatné platby Friends & Family pro firemní účty

Společnost PayPal zavádí nové limity na funkci ve svém platebním systému, která lidem umožňuje přijímat peníze bez placení dalších poplatků nedávno oznámil. Počínaje 28. červencem budou moci pouze osobní účty PayPal získávat prostředky prostřednictvím Friends & Family, transakční metody určené pro důvěryhodné příjemce.

Existují dva způsoby posílání peněz na PayPal: Přátelé a rodina a Zboží a služby. F&F je určeno k tomu, abyste svému příteli vrátili například večeři nebo dali vašemu dítěti nějaké narozeninové peníze – víte, kdo peníze dostává a za co jim platíte. Tady je obvykle bez poplatku zapojené, ale také zruší ochranu pro problémy, které by se mohly objevit, jako jsou refundace nebo podvody.

Služba G&S je určena pro nákupy a takto zaslané peníze podléhají poplatkům PayPal. Všichni nesnáší poplatky! Ale u G&S, pokud věc, kterou si koupíte, není taková, jak je popsána, je poškozená, když přijde, nebo se prostě nikdy nedostane ke kupujícímu, můžete často snadno získat peníze za nákup.

Mnoho firem zpracovává transakce pomocí obchodního účtu PayPal a přijímá platby za zboží a služby prostřednictvím F&F, i když byste to technicky neměli dělat. Kupující si nemusí uvědomovat rozdíl nebo péči, nebo se obchod a zákazník mohou dohodnout na zaslání hotovosti tímto způsobem, aby se vyhnuli poplatkům prodávajícího. To je poměrně běžné u mnoha neformálních transakcí, jako jsou lidé prodávající věci na platformách sociálních médií – kupující možná prodejce zná osobně a věří, že doručí. Někdy prodejci trvají na F&F, aby se vyhnuli transakčním poplatkům, což způsobuje problémy, pokud se něco pokazí.

Změna už je způsobující frustraci ze strany některých tvůrců, kteří ke svému podnikání využívají PayPal a nyní budou podléhat dalším transakčním poplatkům.

S touto novou změnou nebudou obchodní účty v USA moci přijímat osobní platby bez poplatků a lidé, kteří pro svou společnost používají PayPal, si budou muset vytvořit osobní účet, aby mohli přijímat peníze bez poplatků od přátel a rodiny.

Společnost PayPal okamžitě neodpověděla na otázky, zda změnila pravidla, aby zasáhla proti nesprávně kategorizovaným nákupům, ale v oznámení uvedla, že vylepšení „pomůže konzistentnosti [the] platforma“ a „[remove] nejasnosti ohledně toho, jaké platby mají nárok na ochranu kupujícího a prodávajícího.“

Ve stejném oznámení PayPal také uvedl, že struktura transakčních poplatků za zboží a služby se změní od konce tohoto měsíce. V současnosti prodejci platí 2,89 procenta plus 0,49 dolaru za transakci, ale od 28. července se to změní na 2,99 procenta bez dalšího paušálního poplatku.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar