Pence si stěžuje na Bidenovu ekonomickou agendu, když volá po „změně směru“

16
Pence si stěžuje na Bidenovu ekonomickou agendu, když volá po „změně směru“

Bývalý viceprezident Mike Pence v pondělí vyzval ke „změně směru“, která by zvrátila ekonomické strasti, kterým země čelí, vedená především prudce rostoucími cenami potravin a benzínu.

Pence, který hovořil s University Club of Chicago, si stěžoval na ekonomickou agendu prezidenta Bidena, která podle něj promarnila silné základy, které po sobě Trumpova administrativa zanechala.

„Inflace bují. Ceny plynu a potravin rostou. Reálné mzdy klesají. A akciový trh prudce klesá. Obchody s potravinami čas od času zejí prázdnotou a důvěra a hrdost, které byly v posledních letech synonymem pro americký lid, byly nahrazeny strachem a národní úzkostí,“ řekl Pence.

Bývalý viceprezident zopakoval oblíbenou pravicově orientovanou představu, že Biden tlačí zpět proti „radikální levici“ Demokratické strany nebo riskuje porážku v listopadových volbách v polovině období.

„Jsem plně přesvědčen, že pokud tato administrativa nezmění kurz a jejich spojenci v Kongresu dramaticky nezmění kurz, americký lid změní vedení a velmi brzy změní vedení,“ řekl Pence.

Bývalý viceprezident se intenzivně zaměřil na ceny plynu, které podle AAA minulý týden dosáhly v průměru 5 dolarů za galon. Biden „nemá ponětí“, jak snížit ceny plynu, řekl Pence s argumentem, že prezidentovo rozhodnutí uvolnit ropu ze strategických ropných rezerv nesnížilo ceny, ale učinilo zemi zranitelnou vůči budoucímu ohrožení národní bezpečnosti.

Pence v projevu nastínil svou vlastní ekonomickou vizi a poukázal na nižší daně, fair trade dohody a investice do domácí výroby energie jako opatření ke snížení nákladů a podpoře růstu.

Ekonomika opakovaně prokázala, že je bodem zranitelnosti pro Bidena a demokraty mířící do poloviny listopadu, přičemž řada konkurenčních ekonomických faktorů podněcuje obavy z recese. Biden a jeho tým v posledních dnech opakovaně prohlásili, že recese je není nevyhnutelné.

Pence byl naposledy v centru pozornosti minulý čtvrtek, když sněmovní výbor vyšetřující nepokoje 6. ledna 2021 v Kapitolu zaměřil slyšení na nátlakovou kampaň ze strany Trumpa a jeho spojenců, aby Pence odmítnul výsledky voleb v roce 2020, a hrozby proti Pence, která z toho vyplynula.

Bývalý viceprezident se slyšení nezabýval a během pondělního vystoupení v Chicagu nemluvil s novináři.

Pence je všeobecně považován za položení základů k zahájení prezidentské kampaně za nominaci republikánské strany 2024. Pravidelně se účastní republikánských akcí v New Hampshire, Jižní Karolíně a Iowě a v posledních dnech pořádal akce po boku guvernérů Arizony a Ohia.

Jeho projevy rutinně kontrastují se záznamy Bidenovy administrativy s „Trump-Penceovou administrativou“, která se snaží navázat na úspěchy minulé administrativy a zároveň se distancovat od některých kontroverznějších a chaotičtějších aspektů funkčního období svého starého šéfa.

Pence řekl, že Trump se „mýlil“, když navrhl, že by viceprezident mohl zvrátit výsledky voleb v roce 2020 dne 6. ledna 2021, kdy do Kapitolu zaútočilo množství protrumpovských výtržníků. A Pence řekl, že v Republikánské vládě není „žádné místo“ pro „apologety Putina“, což je zastřené plácnutí na Trumpa a některé jeho spojence, kteří vřele mluvili o ruském prezidentovi nebo ignorovali ruskou invazi na Ukrajinu.

V pondělí Pence zdůraznil daňové škrty poslední administrativy, její investice do výroby energie, její podporu výběru školy a daňové úlevy pro investice do komunit s nízkými příjmy, když se zastal republikánské ekonomické agendy.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar