Po kybernetickém útoku se po celé zemi snížila nezaměstnanost a služby zaměstnanosti

48
Po kybernetickém útoku se po celé zemi snížila nezaměstnanost a služby zaměstnanosti

Kybernetický útok zasáhl společnost, která vyřizuje žádosti o podporu v nezaměstnanosti a zprostředkování zaměstnání pro státní vlády, což narušuje online služby po celé zemi.

Ministerstvo práce a související agentury byly postiženy v nejméně devíti státech a také ve Washingtonu, DC

Společnost Geographic Solutions se sídlem na Floridě v e-mailovém prohlášení uvedla, že výpadky byly způsobeny „anomální aktivitou v naší síti“ a že stále vyšetřuje, co se stalo. Neodpověděl na otázky, zda za útokem stojí ransomware.

Její web se od čtvrtečního odpoledne nenačetl. Archivovaná verze stránek uvedla, že její produkty používá 35 států a území.

Všechny tyto státy a Washington však tvrdí, že je společnost o kybernetickém útoku informovala a že způsobil problémy s vládními službami.

Obyvatelé Tennessee v současné době nemohou dostávat podporu v nezaměstnanosti kvůli výpadku, uvádí ministerstvo práce a rozvoje pracovních sil oznámil Úterý, zdržení přibližně 12 000 z výplaty. Asi 11 000 lidí, kteří v současné době podávají pokračující žádosti prostřednictvím státní komise pro pracovní sílu, je nedostává, řekl mluvčí.

V Nebrasce výpadek znamená, že někteří obyvatelé, kteří dostávají platby v nezaměstnanosti prostřednictvím online systému zvaného NEworks, dostanou výplatu pouze „až budou webové stránky NEworks opět online,“ uvádí ministerstvo práce státu. oznámil. Kdy to bude, není jasné.

Některé státy dočasně uvolňují požadavky na žadatele o podporu v nezaměstnanosti. Iowa Workforce Development, Florida Department of Economic Opportunity and the Kalifornie Oddělení rozvoje zaměstnanosti vytvořilo řešení, která nevyžadují, aby žadatelé prokazovali, že hledají práci, aby mohli přijímat platby.

Ve Washingtonu útok znefunkčnil několik funkcí místní samosprávy, včetně placené rodinné dovolené v okrese, která poskytuje platby městským pracovníkům s novým dítětem, dítětem na cestě nebo nemocným příbuzným. Příjemci v současné době nemohou podávat nové žádosti a asi 750 rodinám nebylo vyplaceno za žádosti, které podaly minulý týden, uvedla mluvčí.

Ministerstvo pro vysokoškolské vzdělávání a rozvoj pracovní síly v Missouri nepoužívá Geographic Solutions pro platby v nezaměstnanosti, řekl mluvčí, ale ano pro státní službu přiřazování pracovních míst, která je od pondělí mimo provoz.

Není přesně jasné, jaký typ kybernetického útoku zasáhl Geographic Systems, ale jejich popisy silně naznačují, že jde o ransomware, řekl Allan Liska, analytik ransomwaru z firmy Recorded Future pro kybernetickou bezpečnost.

„Tento útok má všechny charakteristické znaky útoku ransomwaru,“ řekl.

„Obecně platí, že když je problém technický, společnost bude komunikovat tak rychle, zatímco v případě kybernetického útoku, zejména, třídění ransomwaru a komunikace obecně trvá mnohem déle,“ řekl.

Není jasné, kdy přesně k útoku došlo, ale několik států a Washington řekl, že Geographic Solutions jim o tom řekl v neděli večer. Hackeři ransomwaru často načasují své útoky tak, aby se staly přes víkend nebo dovolenou, protože na ně bude pravděpodobně reagovat méně lidí.

Ransomwarové útoky, při kterých kriminální hackeři zašifrují počítačovou síť nebo vyhrožují zveřejněním nalezených citlivých souborů, pokud oběť nezaplatí odměnu, zůstávají stálou hrozbou pro americké podniky a další organizace. Hackeři, kteří provádějí takové útoky, dostali v minulém roce nejméně 14 miliard dolarů na platbách kryptoměnami studie zjištěna.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar