Podniková dojná kráva státních AG

0
Podniková dojná kráva státních AG

AG Alliance, rostoucí organizace státních zástupců, je kritizována za to, že stáj lobbistů a firemních patronů získává sponzorské dary pro okázalé konference a zahraniční akciové stánky.

Proč na tom záleží: Státní AG mají obrovský vliv na veřejnou bezpečnost a spotřebitelská rozhodnutí s obrovskými finančními důsledky pro korporátní Ameriku. Některé společnosti přitahují desítky tisíc dolarů, aby získaly exkluzivní přístup k úředníkům, kteří by mohli být jednoho dne požádáni, aby je vyšetřovali nebo stíhali.

Řidičské novinky: Chris Toth, který odstoupil z funkce výkonného ředitele Národní asociace generálních prokurátorů dne 1. tvrdil ve svém dopise o odchodu do důchodu že AG Alliance – konkurent – ​​prodává přístup lobbistům a firemním patronům.

 • AGA, která začala jako Konference západních generálních prokurátorů, se rozrostla z regionální skupiny na skupinu, která zastupuje AG ve 45 státech, čtyřech územích USA a District of Columbia.
 • Tóth napsal, že je „stále znepokojen rostoucím vlivem lobbistických a korporátních peněz v aréně generálního prokurátora, zejména pokud jde o subjekty, které jsou vyšetřovány a/nebo žalovány AG“, ale nejmenoval žádné konkrétní společnosti nebo vyšetřování.
 • AGA „zdá se, že neexistuje pro žádný jiný důvod, než pro poskytování přístupu takovým aktérům ke generálním prokurátorům“ na pravidelných setkáních, kde dárci „v podstatě kupují programování,“ tvrdil.
 • „AGA je ve své činnosti v drtivé většině závislý na penězích korporací a lobbistů. To znamená, že když jdete na delegaci, nějaký lobbista nebo korporace za to platí. Když máte zaplacený pokoj a letenku, část z toho pochází od někoho vyšetřujete nebo žalujete.“

Mezi řádky: AGA zahrnuje generální prokurátory z obou hlavních stran, ale její vliv v posledních letech narostl, protože některé republikánské AG – včetně v Alabamě, Missouri, Montaně a Texasu – přerušily vztahy s NAAG kvůli co popisovali jako posun doleva.

 • Texas AG a Paxton vystoupil na zasedání AGA minulý týden. Jeho panel o „vyvíjejících se trendech v soudních sporech“ zkoumal, jak „generální zástupci a podniky mohou procházet těmito problémy společně“.
 • Jednalo se o jeden z řady panelů, kde se sešly státní AG a vedoucí pracovníci společností, které AGA finančně podporují.

Podle čísel: Finanční záznamy z Konference západních generálních prokurátorů, která říká, že vytvořila AGA, aby rozšířila své poslání mimo západní státy, ukazují hlubokou závislost na dárcovských fondech.

Intriky: V reakci na žádost o komentář AGA odkázala Axios na prohlášení prezidenta NAAG, Iowa AG Toma Millera, který se distancoval jeho vlastní skupina z Tothových poznámek.

 • „Byla to pouze jeho prohlášení a nebyla učiněna jménem NAAG,“ řekl Miller. „Oba [AGA and NAAG] hrají důležitou roli při podpoře našich národních generálních prokurátorů a naši voliči těží z trvalého růstu a síly organizací.“
 • NAAG odmítl záležitost dále komentovat.

Jak to funguje: Členství AGA je podle an interní zpráva získal Axios. V roce 2020 zaplatili „starší“ dárci, její nejvyšší úroveň, 50 000 dolarů za výhody, včetně „přístupu na akce pouze pro zvané“.

 • Nižší úrovně také získají výhody, jako je propagace v materiálech akcí AGA a včasný přístup k prioritním hotelovým rezervacím v sídle organizace.
 • Přístup na jednání AGA, kde se mohou manažeři společností setkávat se státními poradními skupinami a diskutovat o hlavních politických otázkách, mají podle této zprávy k dispozici pouze dárci organizace.
 • Programové materiály pro výroční zasedání AGAkterá se konala minulý týden v Sun Valley v Idahu, obsahovala seznam více než 200 společností, obchodních sdružení a lobbistických firem napříč 10 sponzorskými vrstvami AGA.

Zdroje obeznámené s prací AGA a NAAG říkají, že první jmenovaný si v kancelářích AG vybudoval reputaci jako opulentnější konkurent, kterého znají státní úředníci v oblasti vína a jídelen a jejich zaměstnanci.

 • AGA „je o výletech, o zážitcích, o zábavě,“ řekl Axios bývalý senior asistent jednoho člena AG. „Začínali zasahovat do prostoru NAAG, snažili se být alternativou k NAAG v tom, že to byla tato dvoustranná organizace, ale byli zábavnější skupinou.“

Často to znamená džunky do cizích zemí, kde AGA zřídila výměnné programy s vysokými úředníky činnými v trestním řízení „usnadnit kooperativní vztah s vládními partnery, kteří sdílejí cíl posílení právních systémů a právního státu“, jak uvedl mluvčí AGA v e-mailovém prohlášení.

 • Svůj podíl na tom mají i její finanční mecenáši. Tři zdroje obeznámené s cestami řekly Axios, že delegace AGA do Maroka a Kataru byly organizovány ve spolupráci s konzultantem Rickem Smotkinem, jehož firma je uvedena jako sponzor AGA.
 • Vlády obou těchto zemí jsou podle Smotkinových klientů podání zahraničních agentů. Jeho práce se soustředila na organizování výletů do těchto zemí úředníky amerických státních a místních vlád, což je běžná praxe pro zahraniční vlády, které chtějí budovat vztahy s americkými tvůrci politik.
 • Smotkin neodpověděl na dotazy týkající se jeho zapojení.

Schreibe einen Kommentar