Proč by méně investičních rozhodnutí mohlo ve skutečnosti vést k více penězům | Chytrá změna: Osobní finance

76
Proč by méně investičních rozhodnutí mohlo ve skutečnosti vést k více penězům |  Chytrá změna: Osobní finance

(Matthew Gutierrez)

Méně je více: Někdy je to, co neděláte, stejně důležité jako to, co děláte.

Wall Street těží z obchodní aktivity, a to znamená, že potřebuje důvody, aby provedla mnoho změn ve vašem investičním portfoliu. Někteří investoři věří, že překonají trh tím přesouvat peníze od jedné investice ke druhé a činí stovky investičních rozhodnutí ročně. Problém je, že veškerá tato činnost a rozhodování nemá nic společného s generováním pěkných výnosů.

Zdroj obrázků: Getty Images

Poučení z baseballu: Nemusíte se tolik houpat

Warren Buffett převzal důležitou složku pro svou investiční strategii od člena baseballové Síně slávy Teda Williamse, který napsal Věda o úderech. Williams tvrdí, že chcete-li se stát skvělým útočníkem, musíte se ubránit tomu, abyste se houpali na špatných výškách – to, co hledáte, je perfektní hřiště ve vaší kormidelně. Warren vzal analogii s investováním: Při investování můžete stát u talíře celý den a čekat na ty správné investiční příležitosti.

Lidé také čtou…

„Nemusíš dělat žádná rozhodnutí,“ řekl jednou Buffett. „Nic vám není vnuceno. Mohou to být skvělé hřiště, na kterých se můžete houpat, ale pokud toho nevíte dost, nemusíte se houpat.“

S příliš mnoha rozhodnutími se stanete žonglérem s příliš mnoha míčky ve vzduchu. Nezahodíte jen jeden – nakonec zahodíte všechny.

Při mé vlastní investiční cestě se příliš mnoho investic ukázalo jako nákladné. Občas jsme na sebe s přáteli tlačili, abychom učinili investiční rozhodnutí, ať už proto, že ostatní měli z obchodu prospěch, nebo proto, že akcie byly chváleny v televizi. Ale neprovedli jsme náležitou péči a průzkum, jak jsme měli, a skončili jsme se značnými ztrátami. Poučení pro nás? Buďte opatrní, buďte uvážliví a pochopte, že někdy je nejlepším krokem prostě nedělat nic, dokud se nenaučíte víc.

Co to znamená pro vaše portfolio? Může to znamenat, že po několik dní, týdnů nebo měsíců téměř nebudete nakupovat nebo prodávat akcie. Může to znamenat dolarové průměrování nákladů na vaše nejpřesvědčivější jména. Může to znamenat jednoduše se odhlásit ze svých účtů a užívat si života, vyhýbat se nutkání obchodovat pravidelně do pozic az pozic. Nebo to může znamenat, že si na začátku každého čtvrtletí zapíšete plán a určíte si stanovený počet investičních rozhodnutí, která v daném čtvrtletí učiníte. Jakmile investujete například do 10 akcií, můžete si říci, že již nebudete nakupovat až do dalšího čtvrtletí.

Méně rozhodnutí pomáhá bojovat s přetížením

Příliš mnoho možností může mít za následek pocit přetížení, což vede k neschopnosti učinit správné rozhodnutí. Ale neberte to jen od těch investujících miliardářů. Steve Jobs proslavil, že každý den nosil stejný černý rolák a džíny. Bývalý prezident Barack Obama nosil pouze šedé a modré obleky, aby „zkrátil rozhodnutí“, čímž uvolnil své kognitivní schopnosti pro důležitá rozhodnutí s vysokými následky. „Musíte zaměřit svou energii na rozhodování,“ řekl Obama. „Nemůžeš být celý den rozrušený drobnostmi.“

Overchoice neboli přetížení volby je definováno jako kognitivní porucha, při které mají lidé potíže s rozhodováním, když stojí před mnoha možnostmi. Nikdy nebylo snazší obchodovat akcie ze svého mobilního telefonu a na obrazovce blikají tisíce akcií, ze kterých si můžete vybrat. Je snadné upadnout do přehnané volby a cítit, že musíte udělat mnoho rozhodnutí, abyste vydělali peníze.

Charlie Munger říká, že klíčem k jeho úspěchu je „sedět na zadku a investovat“, což je další způsob, jak říct, že je lepší kupovat a držet kvalitní aktiva, než se zapojovat do mnoha nákupů a prodejů a snažit se předvídat trendy na trhu.

Výpočet je jasný: Snížení počtu akcií, které nakupujete, a snížení počtu nákupů a prodejů může vést k vyšším výnosům. Pamatujte, že filozofií Motley Fool je držet dlouhodobě a diverzifikovat (25+ akcií), protože to pomáhá izolovat vaše portfolio a zároveň minimalizovat riziko, zejména v nejistých tržních podmínkách, jako je současnost.

Ale vezměte si to od nejlepších investorů: Menší počet vysoce kvalitních rozhodnutí o těchto 25+ akciích vám pomůže investovat s jasnější myslí.

10 akcií, které se nám líbí lépe než Walmart

Když má náš oceňovaný tým analytiků tip na investování, může se vyplatit poslouchat. Koneckonců, newsletter, který provozují více než deset let, Motley Fool Stock Advisorztrojnásobil trh.*

Právě odhalili to, čemu věří deset nejlepších akcií aby investoři kupovali právě teď… a Walmart nebyl jedním z nich! To je pravda – myslí si, že těchto 10 akcií je ještě lepší nákup.

Skladový poradce se vrací k 14. 2. 2121

Motley Fool má a zásady zveřejňování.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar