Proč je tento ETF mým doporučením č. 1 pro nové investory | Chytrá změna: Osobní finance

20
Proč je tento ETF mým doporučením č. 1 pro nové investory |  Chytrá změna: Osobní finance

(James Brumley)

Nový investor? Vítejte na trhu.

Samozřejmě, i když jste připraveni a schopni se do toho pustit jen krátkou dobu, pravděpodobně si již uvědomujete, že o rady není nouze. Většina z nich je dobře zamýšlená a některé z nich lze dokonce kvalifikovat jako „dobré“. Pokud však některá z nich obsahuje doporučení pro jednotlivé akcie jako váš vpád do investiční arény, věnujte chvilku času a vážně zvažte další tip, který jste již pravděpodobně slyšeli: koupit indexový fond představující široký výsek trh.

Indexový fond, který se chystám doporučit, však není fond, o kterém jsem si jistý, že byl tak vysoce doporučen z jiných zdrojů.

Chytřejší volba (pro většinu)

Možná jste četli nebo slyšeli, že SPDR S&P 500 ETF Trust (NYSEMKT: SPY) je skvělý způsob, jak začít svou investiční cestu. A upřímně řečeno, pokud je to vaše volba, kterou nakonec uděláte, budete skutečně na dobrém začátku. Tento fond obchodovaný na burze (ETF) zahrnuje asi 80 % celkové hodnoty akciového trhu, což vám umožňuje podílet se na trvalém (i když cyklickém) růstu ekonomiky, aniž byste byli nuceni stát se sběračem akcií.

Lidé také čtou…

Ale pokud následování davu není vaše věc, pravděpodobně se vám bude dařit ještě lépe Indexový fond iShares S&P MidCap 400 (NYSEMKT: IJH).

Někteří zkušení investoři mohou být překvapeni tímto výběrem jako lepším místem pro začátek, ale existují konkrétní důvody, proč by fond se střední tržní kapitalizací mohl být chytrou volbou pro nováčky.

Zatímco index S&P 500 se skládá z uvažovaných společností velkokapacitníindex S&P 400 MidCap je tvořen středně velkými americkými společnostmi. Není to pevné pravidlo, ale obecně řečeno, tyto organizace sport a Tržní kapitalizace mezi 2 miliardami a 10 miliardami dolarů. To je dostatečně velké na to, aby zajistilo, že tu budou nějakou dobu, ale příliš malé na to, aby upoutalo pozornost většiny investorů (a médií).

Zatímco společnosti z indexu S&P 500 tvoří zhruba 80 % hodnoty a výnosů akciového trhu, dalších 400 největších společností, které tvoří index S&P 400, dohromady tvoří 10 % až 15 % celkové hodnoty amerického akciového trhu.

Je to však obzvláště silný kousek investovatelného trhu. Jak vysvětluje Standard & Poor’s o svém indexu: „Mid-cap expozice obecně zachycuje fázi v typickém firemním životním cyklu, ve kterém firmy úspěšně zvládly výzvy specifické pro malé společnosti, jako je získávání počátečního kapitálu a řízení raného růstu.“ Standard & Poor’s však dodává: „Současně bývají společnosti se střední tržní kapitalizací poměrně dynamické a ne tak velké, aby byl další růst nedosažitelný.“

Zjednodušeně řečeno, mnoho z těchto organizací je pro investory něco jako sladké místo.

Tato jedinečná hra prosvítá dlouhodobými výsledky ETF. Zatímco zisk SPDR S&P 500 ETF Trust téměř 300 % od začátku tohoto století odráží zisk indexu, který reprezentuje, MidCap 400 Index Fund tuto výkonnost téměř zdvojnásobil.

Zatím se však příliš nevzrušujte. Podívejte se blíže na graf. Mohou to být měsíce a někdy i roky když akcie se střední kapitalizací zaostávají za akciemi s velkou kapitalizací. Tyto středně velké akcie například nedosahovaly výkonnosti od doby, kdy se COVID-19 rozšířil po celém světě, což vytváří výzvy, které mohou větší společnosti snadněji překonat.

Pokud však skutečně plánujete být na trhu dlouhodobě, tyto druhy měkkých záplat jsou méně znepokojivé.

Postavte se nyní pro nevyhnutelné druhé hádání na cestě

Jak jsem poznamenal výše, podíl v SPDR S&P 500 ETF Trust je stále dobrou volbou. Nebo možná nejchytřejší možností je rozdělit rozdíl a vlastnit část obou investic. Tímto způsobem nemusíte mít pocit, že přicházíte o jedinečnou výhodu jedné z možností.

A to není maličkost.

Snad největším rizikem, kterému noví investoři čelí, je snadnost, se kterou můžete ztratit zájem o dlouhodobé držení, když máte pocit, že jiné opce by mohly skončit lépe. S pozicí ve střední kapitalizaci, která historicky překonává velké kapitálové společnosti, však stále máte chytrou příležitost, jak to udělat. Díky této dynamice je alespoň trochu méně znervózňující držet se indexové investice když je to psychicky těžké… jako po prudkém výprodeji.

Faktor v tom, že společnosti se střední a velkou kapitalizací jako skupina nemusí dosáhnout svých hlavních minim současně, a pokušení načasovat jakékoli obchodní vstupy a výstupy se ještě více sníží.

Ať je to jakkoli, indexový fond S&P MidCap 400 stále umožňuje novým investorům vyhnout se riskantnímu pokušení stát se sběračem akcií, a to zejména bez toho, aby si nejprve vybudovali správný základ pro své portfolio.

10 akcií, které se nám líbí lépe než iShares S&P MidCap 400 Index

Když má náš oceňovaný tým analytiků tip na akcie, může se vyplatit poslouchat. Koneckonců, newsletter, který provozují více než deset let, Motley Fool Stock Advisorztrojnásobil trh.*

Právě odhalili, v co věří deset nejlepších akcií aby investoři nakupovali právě teď… a iShares S&P MidCap 400 Index nebyl jedním z nich! To je pravda – myslí si, že těchto 10 akcií je ještě lepší nákup.

*Skladový poradce se vrací od 2. června 2022

James Brumley nemá pozici v žádné z uvedených akcií. Motley Fool nemá žádnou pozici v žádné ze zmíněných akcií. Motley Fool má a zásady zveřejňování.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar