Proč maloobchod čelí vlně bankrotu

0
Proč maloobchod čelí vlně bankrotu

Make-up produkty Revlon jsou vystaveny v obchodě CVS 9. srpna 2018 v Sausalito v Kalifornii.

Justin Sullivan | Getty Images

Maloobchod čelí potenciální vlně bankrotů po měsíčním zpomalení restrukturalizace.

Podle expertů by mohlo koncem tohoto roku dojít k nárůstu počtu maloobchodníků v nouzi, protože rostoucí ceny snižují poptávku po určitém zboží, obchody se potýkají s přemrštěnými zásobami a hrozí potenciální recese.

Minulý týden 90letý kosmetický gigant Revlon požádala o ochranu před bankrotem podle kapitoly 11, čímž se stala prvním spotřebitelem v domácnostech, který tak učinil po několika měsících.

Nyní jsou otázky: Který prodejce bude další? a jak brzy?

„Retail je v pohybu,“ řekl Perry Mandarino, spoluředitel investičního bankovnictví a vedoucí podnikové restrukturalizace v B. Riley Securities. „A během příštích pěti let bude krajina mnohem odlišnější než dnes.“

Odvětví zaznamenalo dramatický ústup v restrukturalizacích v roce 2021 a na začátku roku 2022, protože společnosti – včetně těch, které byly na takzvaných seznamech sledování bankrotů – obdržely úlevu od fiskálních stimulů, které nabízely hotovostní infuze podnikům a stimulační dolary spotřebitelům. Pauza následovala po záplavě nouze v roce 2020, blízko začátku pandemie, protože desítky maloobchodníků včetně JC Penney, Brooks Brothers, J. Crew a Neiman Marcus v čele k insolvenčnímu soudu.

Podle S&P Global Market Intelligence, včetně podání Revlonu, došlo letos zatím pouze ke čtyřem bankrotům maloobchodu. To je nejnižší číslo, které firma sledovala za posledních 12 let.

Není přesně jasné, kdy by toto číslo mohlo začít růst, ale odborníci na restrukturalizaci říkají, že se připravují na další potíže v celém odvětví, protože se blíží veledůležitá sezóna dovolených.

Analýza společnosti Fitch Ratings ukazuje, že mezi spotřebitelské a maloobchodní společnosti nejvíce ohrožené selháním patří výrobce matrací Serta Simmons, kosmetická řada Anastasia Beverly Hills, marketingová společnost pro péči o pleť Rodan & Fields, majitel Billabong Boardriders, řetězec pánských obleků Men’s Wearhouse, marketing doplňků. společnost Isagenix International a výrobce sportovního oblečení Outerstuff.

„Máme potenciálně perfektní bouři,“ řekla Sally Henry, profesorka práva na Texas Tech Law School a bývalá partnerka ve Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP. „Nepřekvapilo by mě, kdybych viděl nárůst maloobchodních bankrotů.“

Přesto se poradci, kteří v posledních letech pracovali na retailových bankrotech, z větší části domnívají, že jakákoliv hrozící nouze v tomto odvětví by neměla být tak intenzivní jako masivní otřesy v roce 2020. Místo toho by bankroty mohly být více rozprostřeny, uvedli. .

„To, co jste viděli v roce 2020, bylo obrovské množství restrukturalizačních aktivit, které se posunuly vpřed,“ řekl Spencer Ware, výkonný ředitel a vedoucí maloobchodních praktik poradenské firmy Riveron. „Pak jsme se dostali od roku 2020 do dneška s obrovským množstvím podnětů. Co se stane teď? Je to trochu zamotané.“

Rozkol v chování spotřebitelů by mohl učinit věci nepředvídatelnějšími. Američané s nižšími příjmy byli obzvláště svíráni inflací, zatímco bohatší spotřebitelé neustále utráceli za luxusní zboží.

„Teď předpovídáme, co se stane dál, je mnohem složitější,“ řekl Steve Zelin, partner a globální šéf skupiny pro restrukturalizaci a speciální situace v PJT Partners. „Existuje mnohem více proměnných.“

Výprodejový regál v obchodě s oblečením TJ Maxx v Annapolis, Maryland, 16. května 2022, když se Američané připravují na letní šok z nálepek, protože inflace stále roste.

Jim Watson | AFP | Getty Images

Nejnovější údaje o maloobchodních tržbách ukazují, kde se spotřebitelé nejvíce stahují zpět. Předběžné výdaje na maloobchodní a stravovací služby klesly v květnu oproti předchozímu měsíci o 0,3 % podle ministerstva obchodu hlášeno minulý týden. Prodejci nábytku a bytového zařízení, obchody s elektronikou a spotřebiči a řetězce zdravotní a osobní péče všichni zaznamenali meziměsíční pokles.

„Spotřebitelé nejenom nakupují méně věcí, ale nakupují méně, což znamená ztrátu impulzních nákupních momentů, které jsou kritické pro růst maloobchodu,“ řekl Marshal Cohen, hlavní poradce pro maloobchod ve společnosti NPD Group, která se zabývá průzkumem trhu.

V prvních třech měsících roku 2022 nakoupili spotřebitelé v maloobchodě o 6 % méně položek než v prvním čtvrtletí roku 2021, uvedla NPD Group v průzkumu vydaném koncem května. Více než 8 z 10 amerických spotřebitelů uvedlo, že plánují provést další změny, aby v příštích třech až šesti měsících snížili své výdaje.

Závod o udržení náskoku před rostoucími sazbami

Hrozba budoucího zvýšení sazeb – poté, co Federální rezervní systém minulý týden zvýšil základní úrokové sazby o tři čtvrtě procentního bodu jde o nejagresivnější túru od roku 1994 — přiměl maloobchodníky, kteří chtějí využít dluhové trhy, aby tyto plány urychlili.

Riveron’s Ware uvedl, že podniky se předháněly, aby se dostaly před budoucí zvýšení sazeb. Někteří odkoupili dluh nebo se pokusili vytlačit splatnosti. Například řetězec obchodních domů Macy’s v březnu uvedla, že dokončila refinancování 850 milionů dolarů v dluhopisech, které měly být splatné v příštích dvou letech.

V poslední době však Ware řekl, že si všiml, že refinanční aktivita za posledních 12 měsíců začala zpomalovat a větší počet obchodů byl zrušen nebo stažen. „Zdá se, že se okno pro obtížnější refinancování zavírá,“ řekl Ware.

Koncem roku 2020 Revlon jen o vlásek unikl bankrotu tím, že přesvědčil držitele dluhopisů, aby prodloužili svůj splatný dluh. Ale o necelé dva roky později společnost podlehla velkému dluhu a problémům s dodavatelským řetězcem, které jí bránily splnit všechny její objednávky.

Jak tomu vždy bylo, maloobchodníci, kteří se potýkají s nejtěžšími dluhy, budou nejzranitelnější vůči bankrotu, řekl David Berliner, vedoucí oddělení obchodní restrukturalizace a obratu společnosti BDO.

Větší trápení by se mohlo začít objevovat po nadcházející nákupní sezóně zpět do školy, dodal, poté, co se rodiny vrátí z dlouho očekávaných letních prázdnin a mohou být nuceny utáhnout opasek.

Průzkum společnosti UBS na začátku tohoto měsíce zjistil, že pouze asi 39 % spotřebitelů v USA uvedlo, že letos plánují utratit více peněz na školní sezónu ve srovnání s předchozím rokem, což je pokles o 60 základních bodů oproti počtu lidí, kteří uvedli to samé v roce 2021.

„Spotřebitelé jsou stále skoupější na své peněženky,“ řekl Berliner. „Budou vítězové a poražení, jak to vždy vidíme. Jen si ještě nejsem jistý, jak brzy se to stane.“

Berliner řekl, že bedlivě sleduje úrovně spotřebitelského dluhu, které jsou pohybující se poblíž historických maxim.

„Spotřebitelé byli ochotni utrácet za kreditní karty, hypotéky a programy typu buy now pay later,“ řekl. „Obávám se, že mnoho spotřebitelů bude odposlouchávat své kreditní karty a pak budou nuceni k náhlému stažení.“

Pokud by se spotřebitelské výdaje tímto způsobem zpomalily, více maloobchodníků by mohlo být dotlačeno k bankrotu rychlejším tempem, řekl Berliner. Ale pokud výdaje zůstanou na rozumné hranici a spotřebitelé budou schopni rozumně splatit své dluhy, společnosti se místo toho „podělí o trochu bolesti“ s menším počtem žádostí o bankrot, řekl.

Ať tak či onak, Berliner uvedl, že nouze bude větší u menších maloobchodních podniků, zejména u maminek a pop shopů, které nemají tolik prostředků, aby přečkaly těžší časy.

Úrovně zásob na hodinkách

Rostoucí zásoby jsou také na radaru bankrotových poradců, protože mají potenciál vést k mnohem větším problémům. Maloobchodníci z Mezera na Abercrombie & Fitch na Kohlova v posledních týdnech řekli, že mají příliš mnoho věcí poté, co zásilky dorazily pozdě a spotřebitelé náhle změnili, co nakupovali.

cílová řekl na začátku tohoto měsíce plánuje slevy a ruší některé objednávky ve snaze zbavit se nechtěného zboží. Jak ostatní maloobchodníci následují příklad, zisky se v blízké době sníží, řekl Joseph Malfitano, zakladatel společnosti Malfitano Partners, zabývající se obratem a restrukturalizací.

A když se ziskové marže maloobchodníka sníží, když se jeho zásoby přehodnotí – což je rutinní praxe v tomto odvětví – tyto zásoby nebudou mít takovou hodnotu, vysvětlil Malfitano. Výpůjční základna společnosti by v důsledku toho mohla klesnout, řekl.

„Někteří maloobchodníci byli schopni zrušit objednávky, aby nevytvořili další bublinu na zásobách. Ale mnoho maloobchodníků tyto objednávky zrušit nemůže,“ řekl Malfitano. „Takže pokud to maloobchodníci, kteří nemohou zrušit objednávky, nevypadnou z parku během prázdnin, jejich marže půjdou výrazně dolů.“

„V roce 2023 budete mít více problémů,“ dodal.

Nakupující jsou 17. února 2022 viděni uvnitř nákupního centra v Bethesdě, Maryland.

Mandel Ngan | AFP | Getty Images

Ian Fredericks, prezident maloobchodní skupiny Hilco Global, souhlasil s tím, že maloobchodní bankroty pravděpodobně nenarostou dříve než v roce 2023.

„Maloobchodníci nejsou v nouzi, protože stále sedí na lodi plné likvidity… mezi nějakou hotovostí, která zbyla v jejich rozvaze, a nevytaženým revolverem,“ řekl. „Ještě je tu spousta ranveje.“

To pouze znamená, že nadcházející prázdninová sezóna, která je každý rok životně důležitým obdobím v maloobchodním kalendáři pro podniky, aby se vyrovnaly zisky, by mohla být pro společnosti ještě více zlomovým okamžikem.

„Nevidím žádné velké prázdninové období. Myslím, že lidé opravdu přitvrdí a připoutejí se,“ řekl Fredericks. „Inflace nikam nevede.“

Jedním z dalších důsledků ekonomického zpomalení by mohlo být zvýšení aktivity v oblasti fúzí a akvizic v maloobchodním sektoru, podle Mandarino společnosti B. Riley Securities.

Větší maloobchodníci, kteří jsou finančně stabilnější, se mohou pokusit spolknout menší značky, zvláště když tak mohou učinit se slevou. Tuto strategii by použili v těžkých časech, aby udrželi růst výnosů čtvrt za čtvrtletím, i když neorganicky, řekl Mandarino.

Domácí zboží, oděvy a obchodní domy by mohly v nadcházejících měsících čelit největšímu tlaku, dodal.

S Postel Bath & BeyondProdejce se potýkal s nedostatečnou výkonností stejnojmenného banneru v posledních čtvrtletích tlak aktivisty, aby oddělil svůj řetězec Buybuy Babykterá je považována za silnější součást podnikání. Kohl’s, maloobchodník mimo obchodní dům, se také dostal pod tlak aktivistů, aby zvážil prodej a nyní probíhá exkluzivní jednání s Franchise Group, vlastníkem Vitamin Shoppe. Franchise Group zvažuje, zda snížit svou nabídku pro Kohl’s, zdroj řekl CNBC ve středu.

„Je to trh kupujících,“ řekl Mandarino. „Růst nepřijde organicky, když spotřebitelské výdaje klesnou a pokud půjdeme do recese.“

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar