Prodeje aut poklesly uprostřed boje s nabídkou; stále očekávané vysoké zisky

77
Prodeje aut poklesly uprostřed boje s nabídkou;  stále očekávané vysoké zisky

Pokles tržeb z omezených zásob prodejců nezbavuje automobilový průmysl optimismu pro ziskový rok.

Prodeje za druhé čtvrtletí obecně klesly podle zpráv výrobců automobilů, přičemž General Motors Co. vykázala 15% pokles a Stellantis NV, výrobce nákladních vozů Jeep a Ram, 16% pokles. Ford Motor Co. upřesní prodeje v úterý. Zahraniční automobilky v pátek také vykázaly měsíční a čtvrtletní poklesy.

Přesto odborníci a výrobci automobilů naznačují, že rok 2022 bude silným rokem pro vydělávání peněz. Například GM má asi 95 000 vozů, které čekají na díly, než budou odeslány, a automobilka očekává, že letos vydělá 9,6 až 11,2 miliardy dolarů čistého zisku, což je na stejné úrovni jako loňských 10 miliard dolarů.

Caroline Mills (vlevo) z Detroitu a jejímu manželovi Abdullahovi Millsovi pomáhá Rachel Quintanilla, prodejní specialistka, LaFontaine Chrysler Dodge Jeep Ram z Fentonu, ve středu 29. června 2022 ve Fentonu hledat nákladní automobil Dodge Ram 1500.

Vzhledem k tomu, že produkce je omezena problémy s dodávkami, odborníci z Cox Automotive Inc. nyní očekávají, že tržby zasáhnou 14,4 milionu – pod 14,6 milionu z roku 2020, kdy pandemie zasáhla. Prudké nárůsty úrokových sazeb a inflace mohou některé lidi vytáhnout z řady pro nová vozidla, ale celkově je to stresovaná nabídka, nikoli spotřebitelská poptávka, co brzdí prodeje.

„Riziko recese v ekonomice samozřejmě existuje, ale to neznamená, že to bude mít takový dopad na trh vozidel,“ řekl začátkem týdne hlavní ekonom společnosti Cox Charlie Chesbrough. „Jedna z věcí, kterou musíme mít na paměti, není rok 2007/2008.“

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar