Ropa roste kvůli opatrnosti trhu kvůli obavám o dodávky Podle Reuters

10
Ropa roste kvůli opatrnosti trhu kvůli obavám o dodávky Podle Reuters

© Reuters. Modely ropných barelů a zvedáku jsou zobrazeny před rostoucím akciovým grafem a „100 $“ na tomto obrázku pořízeném 24. února 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Ilustrace

Od Sonali Paul

MELBOURNE (Reuters) – Ceny ropy v úterý na začátku obchodování stouply o 1 %, čímž se vrátily další ztráty z minulého týdne, když se zaměření vrátilo k napjaté nabídce ropy a palivových produktů oproti obavám z recese, která zasáhne poptávku.

futures vzrostly o 1,32 dolaru, neboli 1,2 %, na 115,45 dolaru za barel v 00:40 GMT, což v pondělí znamenalo zisk 0,9 %. Referenční kontrakt minulý týden klesl o 7,3 % při prvním týdenním poklesu z pěti.

US futures na ropu West Texas Intermediate (WTI) vzrostly na 111,51 dolaru za barel, což je nárůst o 1,95 dolaru neboli 1,8 % oproti pátečnímu závěru. V pondělí, což byl státní svátek USA, nedošlo k žádnému vyrovnání. WTI minulý týden klesla o 9,2 %.

Obavy z nabídky posilují trh, protože západní sankce na ruské ropné kousnutí a otázky přetrvávají, jak by ruská produkce mohla klesnout kvůli sankcím na zařízení potřebná k výrobě, uvedli analytici.

„Trh zůstává opatrný ohledně narušení dodávek ruské ropy, protože evropské sankce začínají,“ uvedli analytici ANZ Research v poznámce.

Tlak a tah mezi obavami o nabídku a nejistotou ohledně globálního růstu tváří v tvář inflaci a rostoucím úrokovým sazbám se na trhu pravděpodobně nějakou dobu projeví, uvedli analytici.

„Je to napětí, které uvidíme po zbytek tohoto roku,“ řekl Justin Smirk, hlavní ekonom společnosti Westpac.

Řekl, že není jasné, jak velké je riziko zničení poptávky, vzhledem k tomu, že globální ekonomika se stále zotavuje z propadu COVID.

„Máme strach z recese, ale nejsme tam. Stále nás čeká oživení,“ řekl Smirk.

Týdenní údaje o zásobách ropy v USA budou tento týden o den zpožděny kvůli pondělnímu svátku 16. června, přičemž údaje amerického ropného institutu za týden končící 17. červnem budou splatné ve středu a údaje amerického úřadu pro energetické informace ve čtvrtek.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar