Ropa roste, protože obavy o dodávky převažují nad budováním zásob paliva v USA

22
Ropa roste, protože obavy o dodávky převažují nad budováním zásob paliva v USA

Zvedáky olejových čerpadel jsou vidět na ložisku břidlicové ropy a plynu Vaca Muerta v patagonské provincii Neuquen, Argentina, 21. ledna 2019. REUTERS/Agustin Marcarian/File Photo

Zaregistrujte se nyní a získejte ZDARMA neomezený přístup na Reuters.com

SINGAPUR, 30. června (Reuters) – Ceny ropy ve čtvrtek mírně vzrostly po propadu raného asijského obchodu, protože obavy z nedostatku globálních dodávek převážily nad nárůstem amerických zásob benzínu a destilátů.

Futures na ropu Brent za září, aktivněji obchodovaný kontrakt, vzrostly o 63 centů, neboli 0,6 %, na 113,08 USD za barel v 0250 GMT. Méně likvidně obchodovaný srpnový kontrakt, který vyprší ve čtvrtek, činil 116,08 USD, což je pokles o 18 centů, neboli 0,2 %.

US futures na ropu West Texas Intermediate (WTI) vzrostly o 49 centů, neboli 0,5 %, na 110,27 USD.

Zaregistrujte se nyní a získejte ZDARMA neomezený přístup na Reuters.com

„Na začátku obchodování se surová ropa po vzestupných zásobách posunula výše… Snížení bylo způsobeno tím, že rafinerie zvýšily svou propustnost při historicky vysokých rafinérských maržích,“ uvedli analytici ANZ v poznámce.

Zásoby ropy klesly v týdnu do 24. června o 2,8 milionu barelů, což výrazně překonalo očekávání analytiků v průzkumu agentury Reuters, který se týkal poklesu o 569 000 barelů, ukázaly údaje amerického úřadu pro energetické informace, i když zásoby benzínu a destilátů v USA stoupaly. Přečtěte si více

Zásoby pohonných hmot vzrostly, když rafinérie zvýšily svou činnost a provozovaly 95 % kapacity, což je nejvíce v tomto ročním období za čtyři roky.

Ale další přerušení dodávek podpořilo ceny, uvedli analytici ANZ, uprostřed pozastavení libyjských zásilek ze dvou klíčových východních přístavů, zatímco Ekvádor zaznamenal pokles produkce kvůli pokračujícím protestům.

Vývoz ekvádorské vlajkové lodi Oriente zůstává pozastaven na základě deklarace vyšší moci, protože šíření protivládních protestů poškozuje těžbu ropy, uvedl ve středu státní Petroecuador. Přečtěte si více

Obavy ze zpomalení hospodářského růstu však nadále limitovaly růst cen.

„Agresivní zvyšování sazeb centrálních bank a zpomalení globálního ekonomického růstu v poslední době vyvíjely tlak na komoditní trhy. Sázky na větší uvolnění ropných rezerv v USA a zvýšení produkce ropy OPEC také přeškolily vzestupnou dynamiku ropného trhu,“ analytička CMC Markets Tina řekl Teng.

Silnější dolar také zastropoval cenové zisky, protože ropu zdražuje pro kupující používající jiné měny.

Mezitím skupina OPEC+, která zahrnuje spojence, jako je Rusko, zahájila ve středu dvoudenní jednání, i když zdroje uvedly, že existuje jen malá vyhlídka na čerpání další ropy. Přečtěte si více

Zaregistrujte se nyní a získejte ZDARMA neomezený přístup na Reuters.com

Reportáž Jeslyn Lerh v Singapuru a Arathy Somasekhar v Houstonu; Střih Kim Coghill

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar