Rusko nahradí provozovatele projektu Sachalin-2 novou firmou

28
Rusko nahradí provozovatele projektu Sachalin-2 novou firmou

Celkový pohled na elektrárnu na zkapalněný zemní plyn provozovanou společností Sachalin Energy v Prigorodnoye na tichomořském ostrově Sachalin, Rusko 15. července 2021. Snímek pořízen 15. července 2021. REUTERS/Vladimir Soldatkin

Zaregistrujte se nyní a získejte ZDARMA neomezený přístup na Reuters.com

30. června (Reuters) – Rusko vytvoří firmu, která převezme všechna práva a povinnosti Sachalin Energy Investment Company uprostřed západních sankcí uvalených na Moskvu, uvedl ve čtvrtek dekret podepsaný prezidentem Vladimirem Putinem.

The 5stránková vyhláška naznačuje, že je na vládě Ruska zasaženého sankcemi, aby rozhodla, zda zahraniční akcionáři zůstanou v Sachalin Energy Investment Company, konsorciu pro rozvoj projektu ropy a zemního plynu Sachalin-2 na ruském Dálném východě.

Mezi její akcionáře patří ruský plynárenský gigant Gazprom (GAZP.MM) (50 % plus jedna akcie) a Shell (SHEL.L) (27,5 % minus jedna akcie). Přední japonští obchodníci, Mitsui & Co (8031.T) a Mitsubishi Corp (8058.T)vlastní podíly 12,5 % a 10 % ve firmě.

Zaregistrujte se nyní a získejte ZDARMA neomezený přístup na Reuters.com

Gazprom si svůj podíl ponechá, ale očekává se, že ostatní akcionáři požádají ruskou vládu o podíl v nové firmě do jednoho měsíce, uvádí dekret.

Vláda poté rozhodne, zda si ostatní akcionáři budou moci podíl ponechat.

Pokud jim nebude povoleno si svůj podíl ponechat, vláda jejich podíly prodá a výtěžek ponechá na zvláštním účtu akcionáře.

Výtěžek z tohoto účtu může být zaslán akcionáři nebo použit na úhradu blíže nespecifikovaných škod podle dohody o sdílení výroby, uvádí vyhláška.

Shell jedná s konsorciem indických energetických společností o prodeji svého podílu v Sachalin-2, řekly v květnu agentuře Reuters tři zdroje. Přečtěte si více

Japonsko neopustí projekt Sachalin 2, který je důležitý pro jeho energetickou bezpečnost, i když o to požádá, prohlásil v květnu japonský ministr průmyslu.

Zaregistrujte se nyní a získejte ZDARMA neomezený přístup na Reuters.com

Zpráva agentury Reuters; střih Chris Reese a Deepa Babington

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

podobné příspěvky

Schreibe einen Kommentar